Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τα dlc αξίζουν ? εσείς τα αγοράσατε? είναι κ αυτά σε έκπτωση 

τα dlc δεν προσφέρουν τίποτα στο gameplay. μοντέλα αμαξιών, σημαίες και τέτοια περιέχουν. όπως στα mmo, skins κλπ

 

Έχει κανεις πρόβλημα με το steam? Προσπαθώ απο χθές το βράδυ να κάνω login και δεν μου έρχεται ποτέ το mail με τον κωδικό του steamguard. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

πολλοί ναι, αν ρίξεις μια ματιά στο reddit θα δεις αρκετούς με το ίδιο πρόβλημα. υπομονή, I guess

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι νάνε, ποτε δεν δέχτηκε την debit μου (after CC) το steam και σήμερα απλά είπε άντε ok...wtf...

και μένα την δέχεται εδώ και μια βδομάδα..

πρώτα την κάνει decline,πατάω edit στον τρόπο πληρωμής και είτε ξαναγράφω τον αριθμό της κάρτας είτε απλώς πατάω επόμενο,και έτοιμο! πλερώθηκε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα τελικά ο λογαριασμός μου έφυγε απο restricted mode (που το έ8εσε το steam μετά την προσπάθεια αγοράς μου στη διάρκεια του caching problem και το steamlock που έκανα έπειτα) σε 2 μέρες απο τη στιγμή που έφτιαξα το ticket με τα προσωπικά μου στοιχεία για verify. Τουλάχιστον σε αυτό το τομέα (του support) υπάρχει μεγαλη πρόοδος γιατί παλιά άκουγα για βδομάδα μέχρι και μήνες. Το αν θα ξανααγοράσω κάτι απο εκεί ξανά με κάρτα (την οποία ακύρωσα btw) είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Δείτε και εδώ παρόμοια και χειρότερη περίπτωση:

http://hardforum.com/showpost.php?p=1042052421&postcount=37
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έχω μια απορία, για φωτίστε με:

 

μπορώ να κάνω αγορά στο steam με paysafe η όχι ακόμα?

έχει κουράσει τραγικά πολύ η ίδια ερώτηση,σε κάθε σελίδα,ακόμα και στην προηγούμενη έγινε η ερώτηση και υπάρχει η απάντηση..Πράγμα που σημαίνει,όχι μόνο δε googlaρει ο κόσμος,δε κάνει κλικ ούτε σε προηγούμενες σελίδες..

όπως υπάρχει και αυτό το κομμάτι του φόρουμ http://www.insomnia.gr/forum/20-internet/

για όνομα βρε παιδιά.

 

η PAYSAFE ΔΕ λειτουργεί για αγορές εκτός Ελλάδας

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έχω μια απορία, για φωτίστε με:

 

μπορώ να κάνω αγορά στο steam με paysafe η όχι ακόμα?

Όχι φίλος και μακριά από paysafe προς το παρόν. Στο Ελληνικό site της γράφει που και μόνο χρησιμοποιείται. Εγώ από steam κάνω πλέον αγορές μόνο με χρεωστική Πειραιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παρακολουθώ στενά το θέμα και μπορώ να πω ότι βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσα τη στάση της Valve. Δεν είναι καθόλου σπάνιο να δέχεται επίθεση το σύστημα μιας εταιρείας, αλλά είναι εξαιρετικά σπάνιο μία εταιρεία να μην κάνει καθόλου δηλώσεις αφού έχει χακευτεί. Ή έχουν υπερβολική εμπιστοσύνη στον εαυτό τους ή απλά τζογάρουν. Πραγματικά δεν κατανοώ τη στάση τους. Το store έχει ακόμα σοβαρά προβλήματα και αυτό είναι πάρα πολύ ανησυχητικό.

 

In other news, το έχω ορκιστεί προσωπικά, η μέρα που θα χάσω το Steam account (το οποίο αξίζει αρκετά χρήματα atm) θα είναι και η μέρα που θα σταματήσω οριστικά και αμετάκλητα να αγοράζω πισί γκέιμς. Ευτυχώς έχω κρατήσει το account μου ενεργό σε έναν από τους μεγαλύτερους private gaming trackers.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...