Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Με έχει λοκάρει από το market για 7 μέρες σε 2 browsers , ας το πούμε λογικό (?) γιατί ξανά ζήτησε login, αν και δικής τους υπαιτιότητας. Τώρα βλέπω μ'εκόψε 7 μέρες από market και στο mobile app (!!!!) :mad:

 

Επίσης στον client έχασε όλα τα categories -χάθηκαν μήνες ξεσκαρταρίσματος- και δεν βλέπει inventory / market / activity κτλ. Ενω τα βλέπει κανονικά από τους 2 lockαρισμένους browsers. Δηλάδη με 2 λόγια, ως τις 2 γενάρη δεν έχω market. Πέρα απ'το οτι παιδεύομαι 24h για να ολοκληρώσω μια συναλλαγή, τελικά δεν θα γίνει κιόλας...  :mad:

 

Χαιρετώ την βαλβολίνη, από 1/1/2016 είτε gog είτε παλιός καλός τιμημένος θείος._

 

 

 

UPDATE: Δούλεψε ο client έχω market (μόνο εκεί). Μ'αρέσει που στο reddit έχουν βγει τα παπαγαλάκια και γλύφουν Gaben και Valve για να πάρουν κομμάτι από τη βασιλόπιτα. Ολα καλά όλα ανθηρά και τέτοια...

 

New year's resolution: να μεταφερθούν οι καλοί τίτλοι σε GoG / DRM-Free.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Με έχει λοκάρει από το market για 7 μέρες σε 2 browsers , ας το πούμε λογικό (?) γιατί ξανά ζήτησε login, αν και δικής τους υπαιτιότητας. Τώρα βλέπω μ'εκόψε 7 μέρες από market και στο mobile app (!!!!) :mad:

 

Επίσης στον client έχασε όλα τα categories -χάθηκαν μήνες ξεσκαρταρίσματος- και δεν βλέπει inventory / market / activity κτλ. Ενω τα βλέπει κανονικά από τους 2 lockαρισμένους browsers. Δηλάδη με 2 λόγια, ως τις 2 γενάρη δεν έχω market. Πέρα απ'το οτι παιδεύομαι 24h για να ολοκληρώσω μια συναλλαγή, τελικά δεν θα γίνει κιόλας...  :mad:

 

Χαιρετώ την βαλβολίνη, από 1/1/2016 είτε gog είτε παλιός καλός τιμημένος θείος._

 

 

 

UPDATE: Δούλεψε ο client έχω market (μόνο εκεί). Μ'αρέσει που στο reddit έχουν βγει τα παπαγαλάκια και γλύφουν Gaben και Valve για να πάρουν κομμάτι από τη βασιλόπιτα. Ολα καλά όλα ανθηρά και τέτοια...

 

New year's resolution: να μεταφερθούν οι καλοί τίτλοι σε GoG / DRM-Free.

του γλύφουν τα ιδρωμένα @@ του,που δε βρίσκει άλλα $$$ να τα σκουπίσει; :P

ρε φωτιά λέμε!!

έχει έρθει η εποχή για νέους clients και ας κάθεται ο gabe να κοιτάει τις στρατιές των fanboys του,να πέφτουν στην μάχη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν υπάρχει απολύτως καμία σύγκριση μεταξύ των υπηρεσιών του Steam και οποιουδήποτε άλλου client (συμπεριλαμβανομένου του GoG Galaxy), δυστυχώς. Το μόνο που σώζει το GoG.com είναι η γαμάτη community.

 

Κατά τ' άλλα, το Steam παίζει μονότερμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις καθόλου άδικο Malthador,

αλλά ιστορικά κάπως έτσι σπάνε τα σερί, το ένα φέρνει τ'αλλο και κλάμα ο χοντρούλης. :-)

 

 

...και ποιές υπηρεσίες μιλάμε;

support ανύπαρκτο, τιμές "δεν μεταδίδω άλλο", νταβατζιλίκια με mobile app κι άλλα υποχρεωτικά, δεν ακούνε τους χρήστες, εδώ ένα bug στο mobile app έχω βρει 10 μέρες προσπαθώ να τους το περάσω και με γράφει ολη η κοινότητα. Kάτσε να περάσουν οι γιορτές να κόψει εντελώς και το item trading, θα γελασει το παρδαλό ερίφιο...

 

Προσωπικά θεωρώ πλέον το steam ως ένα εθιστικό καζίνο παραοικονομίας (καρτών, items) και βιτρίνας, ποιος έχει την μεγαλύτερη library. Δεν ξέρω αν οι developers επιβιώνουν καλύτερα απ'αυτή την κατασταση, παντώς αυτό το εύπεπτο everchanging κυνηγητό τίτλων δεν έχει σχέση με το gaming του '80 & '90 , ασχέτως της τεχνολογικής προόδου που όλοι θέλουμε και γουστάρουμε.

 

my 2c ;)

 

 

 

 

 

:shifty: Yπάρχει ανεπίσημος Steam Desktop Authenticator, βασικό πλεονέκτημα οτι είναι portable και μπαίνει σε πολλαπλά pcs με οτι συνεπάγεται αυτό για τη (μη) ασφάλεια. Για δοκιμή, πάρτε πρώτα backup codes και recovery code, κατόπιν κατεβάστε υπεύθυνα και μην αρχίσετε την κλάψα. :cry:

 

Ah.. έπεσε πάλι το ρημάδι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

...και ποιές υπηρεσίες μιλάμε;

support ανύπαρκτο, τιμές "δεν μεταδίδω άλλο", νταβατζιλίκια με mobile app κι άλλα υποχρεωτικά, δεν ακούνε τους χρήστες, εδώ ένα bug στο mobile app έχω βρει 10 μέρες προσπαθώ να τους το περάσω και με γράφει ολη η κοινότητα. Kάτσε να περάσουν οι γιορτές να κόψει εντελώς και το item trading, θα γελασει το παρδαλό ερίφιο...

 

Προσωπικά θεωρώ πλέον το steam ως ένα εθιστικό καζίνο παραοικονομίας (καρτών, items) και βιτρίνας, ποιος έχει την μεγαλύτερη library. Δεν ξέρω αν οι developers επιβιώνουν καλύτερα απ'αυτή την κατασταση, παντώς αυτό το εύπεπτο everchanging κυνηγητό τίτλων δεν έχει σχέση με το gaming του '80 & '90 , ασχέτως της τεχνολογικής προόδου που όλοι θέλουμε και γουστάρουμε.

 

my 2c ;)

 

 

 

Καλά, άμα είναι να αναλύσουμε τα αρνητικά της κάθε πλατφόρμας, έχω να σου κατεβάσω όσα θες για όποια πλατφόρμα θες. Για παράδειγμα στο GoG.com το παίζουν ακόμα και σήμερα cool ιδεολόγοι και DRM-free crusaders αλλά την ισοτιμία ευρώ-δολλαρίου δεν λένε να την καταργήσουν ακόμα.

 

Στα θετικά του Steam είναι το streaming, είναι το cloud save system, είναι το overlay κλπ. Πιο πρόσφατα είναι το Steam Link και το Steam Controller. Βασικά, δεν αφήνουν το store τους και το pc gaming γενικότερα στην μοίρα του. Έτσι το βλέπω εγώ, μπορεί να κάνω και λάθος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rocket league εννοειται!

αξίζει ακόμα κ αν δεν είσαι της μπάλας? ακόμα και αν δεν έχεις φίλους που το παίζουν ? μπορείς να βρεις match εύκολα κλπ ?

είναι αρκετά fun? το σκεφτόμουν να το πάρω τις προάλλες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξίζει ακόμα κ αν δεν είσαι της μπάλας? ακόμα και αν δεν έχεις φίλους που το παίζουν ? μπορείς να βρεις match εύκολα κλπ ?

είναι αρκετά fun? το σκεφτόμουν να το πάρω τις προάλλες 

μα δεν έχει καμία σχέση με ποδόσφαιρο..

είναι κυρίως γιαυτούς που δεν είναι φίλοι της μπάλας..Αν ήταν φίλοι της μπάλας,θα έπαιρναν fifa ή pes..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο steam απότι φαίνεται δεν μπορώ να αγοράσω. Βρήκα cd key απο g2a που αγοράζω συνήθως αλλα είναι gift και λέει οτι θα μου δώσει link. Ξέρει κανείς αν αυτό το link το χρησιμοποιώ στον browser ?  
επίσης τι διαφορά έχει το global key με το eu key ? εννοείται πως ru-sea δεν αγοράζω, αλλα γιατί το global είναι στα 13-15 και το eu στα 20 ?.. αν πάρω global θα είμαι οκ ή δε θα μπορώ να παίξω eu  ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου στέλνει ένα link (steam link είναι, στο mail σου θα έρθει από G2A), το πατάς, και σου έρχεται ειδοποίηση στο steam ότι κάποιος σου στέλνει gift - το κλασσικό, όπως το ξέρεις. αυτοματοποιημένο είναι. δέχεσαι το gift και όλα κομπλέ. να κοιτάξεις ο seller να έχει ΠΟΛΛΕΣ συναλλαγές και καλές αξιολογήσεις. μην πας δηλαδή σε κανέναν με 60 συναλλαγές και 100% αξιολόγηση. Πολλές=χιλιάδες κατά προτίμηση. Λογικά με το global είσαι οκ, αφού περιλαμβάνει eu region

 

το παιχνίδι δεν έχει καμία σχέση με ποδόσφαιρo. match βρίσκεις άπειρα γρήγορα μιας και είναι πάρα πολύς κόσμος online - ενδεικτικά: μόλις τώρα που βγήκα είχε 15000 on playlists. μηδενικό lag, matchmaking μια χαρά, είναι κόλλημα. παίζεις και μόνος σου άνετα, έχω 19ώρες μόνος μου

 

edit: το κοίταξα από περιέργεια (αν και δεν χρειαζόταν καν), εγώ πήρα global cdkey από instant gaming, οπότε προχώρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα dlc αξίζουν ? εσείς τα αγοράσατε? είναι κ αυτά σε έκπτωση 


 

είσαι μεγάλος! δεν ήξερα το instant gaming , το αγόρασα μόλις απο εκεί στα 12.89 euro :D!!!!
thx

edit 

φοβερό το game ! μπήκα online με τη μία και σκόραρα με τούμπα αχχαχααχ
φαίνεται εθιστικό 
post-353959-0-21148700-1451297468_thumb.jpg

Επεξ/σία από Vapir
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανεις πρόβλημα με το steam? Προσπαθώ απο χθές το βράδυ να κάνω login και δεν μου έρχεται ποτέ το mail με τον κωδικό του steamguard. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...