Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αποτυχία τα sales πάντως. Ας ειναι καλα τα κλειδαδικα, δεν αξιζει να περιμενεις τα steam sales πλεων απο τοτε που βγαλανε τα flash sales.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τρίτη μέρα των προσφορών σήμερα και οι servers εξακολουθούν να σέρνονται...

Σήμερα είναι η πρώτη μέρα που κατάλαβα σημαντικό κόλλημα και είχα server errors στο steam store.

Και από ό,τι φαίνεται ήταν (δεν ξέρω αν συνεχίζεται, αλλά το store σε μένα έχει επανέλθει και ανταποκρίνεται κανονικά) λόγω DDoS από κάποιο random group (όποιος νοιάζεται να μάθει και πώς αποκαλούνται, ας το ψάξει - δεν θα τους κάνω διαφήμιση, μια και αυτός ήταν ο στόχος τους).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είναι η πρώτη μέρα που κατάλαβα σημαντικό κόλλημα και είχα server errors στο steam store.

Και από ό,τι φαίνεται ήταν (δεν ξέρω αν συνεχίζεται, αλλά το store σε μένα έχει επανέλθει και ανταποκρίνεται κανονικά) λόγω DDoS από κάποιο random group (όποιος νοιάζεται να μάθει και πώς αποκαλούνται, ας το ψάξει - δεν θα τους κάνω διαφήμιση, μια και αυτός ήταν ο στόχος τους)

Το ιδιο επαθα και εγω και νομισα οτι δεν ειχε φραγκο η καρτα.Μολις ειδα το post ξαναμπηκα και δουλεψε επιτελους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

οι σαυρες ειχαν πει οτι θα κανουν κατι. ισως και σημερα xmas day να την κανανε την δουλεια τους

Αυτοί που είπαν για Steam δεν ήταν οι περσινές σαύρες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω ειμαι κανονικα στον λογαριασμο μου και το δειχνει το username μου πανω δεξια,λιγο πιο κατω μου λεει να κανω log in kαι Install του steam.
Tι φαση?
Eπισης μου αλλαζει και η γλωσσα που και που απο αγγλικα σε ισπανικα η ρωσικα.
post-265609-0-48410700-1451074724_thumb.png

Edit: Φαινεται πως το εχουν παρα πολλα ατομα το θεμα αυτο και το τραγικο ειναι σε συνδεει σε αλλου τον λογαριασμο.Το reddit εχει παρει φωτια.
https://www.reddit.com/r/Steam

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμός γίνεται, βλέπω accounts άλλων, email, ιστορικό αγορών κτλ.

πχ. εδώ: https://store.steampowered.com/account/managedevices

 

Θα κλάψουμε λεφτά σήμερα με τη βλακεία που τους δέρνει. Δεν ξέρουν να κατεβάσουν διακόπτες;

 

Τα δις $$ του χοντρούλη να 'ναι καλά στην Ελβετία να μη βρέχονται,

και η ασφάλεια να πάει να &@%^%$^

 

:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εγω μια απο τα ιδια, συνεχως μου αλλαζει γλωσσα, με εμφανιζει logged out και μου δειχνει το ιστορικο καποιου αλλου χρηστη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

^^^
Yep, το ίδιο κάνει και σε μένα τώρα. Πολύς κόσμος εκνευρισμένος/ ανήσυχος στο reddit και λογικό είναι.

Γενικά, καλό θα ήταν να αποφύγετε επισκέψεις στο store (και αγορές) για την ώρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^^

Yep, το ίδιο κάνει και σε μένα τώρα. Πολύς κόσμος εκνευρισμένος/ ανήσυχος στο reddit και λογικό είναι.

Γενικά, καλό θα ήταν να αποφύγετε επισκέψεις στο store (και αγορές) για την ώρα.

Eκτος απο αυτο,απλα μεινετε online στον λογαριασμο χωρις να πατατε το οτιδηποτε. :shifty: 

Το καλο ειναι οτι μπορουμε να παιξουμε :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πια φανερό οτι το ΤΖΕΛΑ Δ δεν έχει φουγάρα. :-)

 

Ευτυχώς τα έριξαν όλα και δεν συνδέεται. Ψάχνω μήπως αναφέρθηκε απώλεια αντικειμένων ή χρημάτων αλλά δεν βλέπω τίποτε. :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά δεν είναι τόσα απλά τα πράγματα έφαγαν κανονικά deface και μάλιστα αυτό έγινε την ώρα που έκανα αγορά με χρεωστική και είδα μετά στοιχεία άλλων λογαριασμών στο steam και περιεργη δραστηριότητα στη κάρτα. Οι τράπεζες επίσης τέτοια μερα και ώρα είναι κλειστά τα τηλέφωνα με αποτέλεσμα να κλειδωθεί ο λογαριασμός μου τώρα στο steam για 9 βδομάδες, αλλά ακόμα παρατηρώ περίεργες καταστάσεις στo συγκεκριμένο pc σαν rc (που πάει για format). Αύριο που θα επικοινωνησω με τράπεζα και steam και θα έχω λεπτομέρειες θα ενημερώσω. Προς το παρόν μακριά απο οποιαδήποτε συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όντως έχουν απενεργοποιήσει το store - αν και άργησαν αρκετά. 

 

Από ό,τι διαβάζω (και δείχνει να ταιριάζει με την περίπτωση) πρόκειται για κάποιο πρόβλημα με το caching που κάνουν οι servers της Valve το οποίο υποτροπίασε (; ) σήμερα - κάποια πατάτα που μάλλον έγινε από τη μεριά της Valve, ίσως σε συνδυασμό με το recovery από το DDoS. 

 

Σίγουρα το Steam "σερβίριζε" σελίδες από άλλους λογαριασμούς (φαινομενικά από ένα υποσύνολο)  και ήταν δυνατόν να δεις κάποιες σελίδες του (ξένου) λογαριασμού που δεν θα έπρεπε. 

 

Κάποιοι στο reddit αναφέρουν ότι έγιναν αγορές στο όνομά τους - αυτό δεν μπορώ να ξέρω κατά πόσο ισχύει. Καλού-κακού παρακολουθείτε κινήσεις από κάρτες που έχετε συνδέσει με Steam (αν έχετε κάνει κάτι τέτοιο). 

 

Από εκεί και πέρα, ψυχραιμία, υπομονή -μην προσπαθείτε να κάνετε αγορές στο Steam για ένα διάστημα- μέχρι να ξεκαθαρίσει η κατάσταση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...