Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

με prepaid visa της Eurobank δοκίμασε κανείς;

για να πέρασε χτες βράδυ η κάρτα της ανάληψης μου,υποθέτω θα λειτουργεί και η visa της. ή δε πάει έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να πέρασε χτες βράδυ η κάρτα της ανάληψης μου,υποθέτω θα λειτουργεί και η visa της. ή δε πάει έτσι;

 

λογικά

απλά δεν θέλω να βάλω λεφτά και φάει πόρτα

και μετα δεν με αφήνουν να τα πάρω πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

να ρωτήσω, τι παίζει σχετικά με την ταυτόχρονη online σύνδεση ενός account απο διαφορετικές συνδέσεις και υπολογιστές?

Πιο συγκεκριμμένα, το απόγευμα μπήκα απο το pc της δουλειάς στο Steam κανονικότατα, έκανα και activate ενα παιχνίδι που αγόρασα και τώρα που γύρισα σπίτι είδα οτι το είχα ξεχάσει ανοικτό (online) και εδώ!

Ανησυχώ γιατί θυμάμαι παλαιότερα τουλάχιστον οτι η σύνδεση του ιδιου account απο διαφορετικούς υπολογιστές ταυτόχρονα παραβιάζει τους όρους χρήσης και σηκώνει και account ban.

Εννοείται οτι googlαρα αλλά τα απότελεσματα δεν είναι σαφή, άλλη λένε οτι "την πάτησες", άλλοι οτι δεν παίζει θέμα...  :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ 'ότι θυμάμαι στο παρελθόν μου είχε βγάλει μήνυμα όταν βρήκε και δεύτερο login. Τώρα που προσπάθησα δεν είχα κάποιο ανάλογο μήνυμα. Πάντως δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Ενδεχομένως να γκρινιάξει όταν παίζεις από δύο διαφορετικούς υπολογιστές με τον ίδιο λογαριασμό. Αλλά και πάλι για ban δεν το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιότερα αν έμπαινες από δεύτερο PC, σε έκανε disconnect από το πρώτο. Τώρα που κάποιες λειτουργίες, όπως το In-Home Streaming, απαιτούν ταυτόχρονη σύνδεση σε περισσότερο από 1 υπολογιστή, απλά δεν μπορείς να παίξεις παιχνίδια ταυτόχρονα με έναν λογαριασμό σε δύο υπολογιστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιότερα αν έμπαινες από δεύτερο PC, σε έκανε disconnect από το πρώτο. Τώρα που κάποιες λειτουργίες, όπως το In-Home Streaming, απαιτούν ταυτόχρονη σύνδεση σε περισσότερο από 1 υπολογιστή, απλά δεν μπορείς να παίξεις παιχνίδια ταυτόχρονα με έναν λογαριασμό σε δύο υπολογιστές.

Αυτό ακριβώς. Το κάνω συχνά και δεν νομίζω να υπάρχει φόβος για κάποιο ban.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συντομεύσεις των παιχνιδιών του Steam δεν δείχνουν σε κάποιο εκτελέσιμο, αλλά σε URL της μορφής steam://rungameid/XXX και τα Windows δεν επιτρέπουν να προσθέτεις τέτοιες συντομεύσεις στο taskbar. Υπάρχει όμως αυτό το workaround αν έχεις όρεξη να το δοκιμάσεις: http://forums.steampowered.com/forums/showpost.php?p=22324674&postcount=2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συντομεύσεις των παιχνιδιών του Steam δεν δείχνουν σε κάποιο εκτελέσιμο, αλλά σε URL της μορφής steam://rungameid/XXX και τα Windows δεν επιτρέπουν να προσθέτεις τέτοιες συντομεύσεις στο taskbar. Υπάρχει όμως αυτό το workaround αν έχεις όρεξη να το δοκιμάσεις: http://forums.steampowered.com/forums/showpost.php?p=22324674&postcount=2.

Aυτη η διαδικασια δεν ειναι μονο για τα 7?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο και στα 8 ή, αν δε σε αφήνει με drag&drop της συντόμευσης που δημιουργείς, μπορείς να κάνεις δεξί κλικ πάνω της και μετά «Pin to taskbar», αλλά δεν μπορώ να το δοκιμάσω αυτή τη στιγμή για να σου πω σίγουρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εφαγα vac ban στο cs . Το  vac ισχυει μονο για αυτο το game η και για τα υπολοιπα multiplayer;

Μονο για το Cs. καλα τωρα μιας και ανεφερες το vac. ετσι το εχω περιέργεια. τι καταλαβαινεις βαζοντας hacks?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εφαγα vac ban στο cs . Το  vac ισχυει μονο για αυτο το game η και για τα υπολοιπα multiplayer;

HACKER!!!!!!!!

 

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=7849-Radz-6869

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...