Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έστησα το BlueStacks βάζοντας έναν αχρείαστο τηλεφωνικό αριθμό και όλα δουλεύουν ρολόι. Πολλά ευχαριστώ στον Infin1tyGR για τις πληροφορίες!

 

Μερικές οδηγίες προς ναυτιλομένους και παρατηρήσεις.

 

Από τη στιγμή που θα ενεργοποιηθεί το mobile app καταργείται οποιοσδήποτε έλεγχος με mail. Όχι μόνο δε στέλνεται αλλά απαιτείται πάντα το confirmation ή έλεγχος συσκευής να γίνεται από το κινητό. Αποτέλεσμα είναι το ευτράπελο του στον ίδιο υπολογιστή να έχω ανοιχτό τον client, το browser και τον emulator και να μου έρχονται ειδοποιήσεις στον emulator για να επιβεβαιωθεί ο browser (στον οποίο πρέπει να κάνω δύο φορές Login λόγω bug). Όλες οι "συσκευές" καταχωρημένες εννοείται.

 

Από εκεί και πέρα, τουλάχιστον στον υπολογιστή, είναι αρκετά πιο γρήγορη η επιβεβαίωση ανταλλαγών με το mobile app.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ από τη στιγμή που έβαλα το mobile app με το authenticator εμφανίζομαι μονίμως "online on mobile device"..

Ακόμα και όταν έκανα log out από την εφαρμογή, ακόμα και όταν απεγκατέστησα την εφαρμογή......

Άλλαξα το password για να επανέλθει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποτέλεσμα είναι το ευτράπελο του στον ίδιο υπολογιστή να έχω ανοιχτό τον client, το browser και τον emulator και να μου έρχονται ειδοποιήσεις στον emulator για να επιβεβαιωθεί ο browser (στον οποίο πρέπει να κάνω δύο φορές Login λόγω bug). Όλες οι "συσκευές" καταχωρημένες εννοείται.

 

Μάλλον κάτι έχεις εγκαταστήσει και σου σβήνει τα cookies, σε όσους browser και σε όσους υπολογιστές έχω κάνει login, δεν μου ξαναζήτησε αριθμό επιβεβαίωσης. Μοναδική εξαίρεση την 1η φορά που πάω να αγοράσω παιχνίδι από το steam store μετά από login. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από το Bluestacks φαίνεται να δουλεύει και με το ARC Welder (για χρήστες Chrome) https://chrome.google.com/webstore/detail/arc-welder/emfinbmielocnlhgmfkkmkngdoccbadn?utm_source=chrome-app-launcher-info-dialog

 

APK Download: http://www.apkmirror.com/apk/valve-corporation/steam/steam-2-1-4-android-apk-download/

 

Απλά φορτώνουμε το apk με το ARC Welder, το καλό είναι οτι συμπεριφέρεται όπως όλα τα άλλα chrome apps με δικό του παράθυρο στην taskbar κτλπ...

 

EDIT: Έχει κάποια κολληματάκια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οτι διαβάζω, προστέθηκε η δυνατότητα να αφαιρείς παιχνίδια από το account σου:

https://www.reddit.com/r/Steam/comments/3vcmko/steam_now_allows_you_to_permanently_remove_games/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οτι διαβάζω, προστέθηκε η δυνατότητα να αφαιρείς παιχνίδια από το account σου:

https://www.reddit.com/r/Steam/comments/3vcmko/steam_now_allows_you_to_permanently_remove_games/

ωωωω αααα!!

επιτέλους θα διώξω το warz!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οτι διαβάζω, προστέθηκε η δυνατότητα να αφαιρείς παιχνίδια από το account σου:

https://www.reddit.com/r/Steam/comments/3vcmko/steam_now_allows_you_to_permanently_remove_games/

απο τα ποιο χρήσιμα χαρακτηριστικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έχουν αρκετά αιτήματα για διαγραφή παιχνιδιών. Αρκετοί παίρνουν παιχνίδια για τις κάρτες και μόνο και μετά θέλουν να τα ξεφορτωθούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά, ψάχνω εδώ με έναν φίλο μου πως και πώς να βρούμε τρόπο πληρωμής για steam αφού έρχονται christmas sales και θέλουμε να πάρουμε κανένα παιχνιδάκι.

Έχουμε δοκιμάσει και με paypal, και με visa και με mastercard και τίποτα. Έχουμε ακούσει πάνω κάτω μερικές λύσεις οι οποίες δεν ξέρω εάν ισχύουν..

 

Στην προσπάθεια πληρωμής μέσω debit cards, το steam λέει ότι το πιθανότερο είναι να είναι παγωμένα τα λεφτά από την τράπεζα κτλ. κτλ. και μου είπε ένας να πάρω την τράπεζα και να μου δεσμεύσουν μερικά χρήματα για αγορές στο εξωτερικό, αφού υπάρχει ημερήσιο όριο πανελλαδικά. 

 

Άλλη μία λύση που είδα, είναι η πιστωτική american express, αλλά που να βρεις american express και πόσο μάλλον να φτιάξεις 18 χρονών πλέον.. 

 

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος; παρακαλώ; ^_^ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, έκανα αρκετές αγορές στις πρόσφατες προσφορές του Steam (black friday- cyber monday), μέσω χρεωστικής Mastercard (όχι προπληρωμένης), της Εθνικής Τράπεζας (κάρτα go for more). Αν έχετε την δυνατότητα δοκιμάστε και με αυτήν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς δεν μπορούμε να βγάλουμε κι άλλη κάρτα, ήδη εχουμε απο πειραιώς και απο eurobank χρεωστικές , κι ούτε έχει κανείς :( 


Παιδιά, έκανα αρκετές αγορές στις πρόσφατες προσφορές του Steam (black friday- cyber monday), μέσω χρεωστικής Mastercard (όχι προπληρωμένης), της Εθνικής Τράπεζας (κάρτα go for more). Αν έχετε την δυνατότητα δοκιμάστε και με αυτήν!

τελικά είχε η μάνα μου, προσπάθησα κατευθείαν αλλά δεν την πήρε .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με χρεωστική της εθνικής έκανα και εγώ επιτυχή αγορά μέσω στιμ, αν και την πρώτη φορά δεν τη δέχτηκε. Γενικά είναι ό,τ να 'ναι, άλλες φορές γίνεται η αγορά, άλλες όχι. Επίσης νομίζω καλύτερα να προσπαθήσετε να κάνετε την αγορά μετά τις 12 το βράδυ, όπου αλλάζει η μέρα και μηδενίζεται ένα όριο αγορών που υπάρχει νομίζω με τα cc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...