Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με πιστωτική απ' όσο ξέρω μπορείς. Λογικά και με paypal.

τώρα κάνω παράθεση σε εσένα αλλά απευθύνομαι σε όποιον ξέρει, γίνετε να προσθέσω χρήματα από PayPal στο Steam πορτοφόλι μου και αν ναι μπορώ απευθείας ή χρειάζεται πρώτα να στείλω σε κάποιον άλλο λογαριασμό PayPal τα χρήματα και μετά να τα βάλω στο Steam; (Ρωτάω γιατί η προμήθεια του PayPal διπλασιάζεται και δεν πολυ-συμφέρει).

 

EDIT: δεν γινόταν αλλιώς με PayPal.

Επεξ/σία από frozex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν αγορασω ενα παιχνιδι οπως το  football manager 2016 που στην ουσια ειναι ενα steam game μιας και εχει κωδικο ενεργοποιησης μεσα στο πακετο μπορω να το εγκαταστησω σε οσους υπολογιστες θελω ή μονο σε εναν και τελος?

 

Γενικοτερα υπαρχει καποιος τροπος που να μπορω παιχνιδια που εχω αγορασει απο το steam ειτε σαν retail disc, ειτε σαν παιχνιδι απο το steam να το εγκαταστησω σε οσους υπολογιστες θελω ή οχι?

 

Καθε φορα που τρεχει το παιχνιδι πρεπει να τρεχει στο παρασκηνιο και η εφαρμογη steam?

 

Τωρα με τα capital controls πως μπορουμε να βαλουμε λεφτα μιας και το paypal δεν μας αφηνει και δεν δεχεται paysafecard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το key παει στο account οχι στο pc. αυτο σημαινει οτι οπου εχεις το account ειναι και το παιχνιδι αρα μπορεις και να το κανει multi-install σε διαφορετικα pc παντα με το ιδιο account. υποψιαζομαι θες να το αγορασεις με καποιον αλλο ετσι? οσο για το paypal μπορεις να βαλεις λεφτα. ψαξε για την μεθοδο (request/send money) στο forum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν θελεις να δωσεις το steam acc σου ομως δεν μπορεις να το κανεις εγκατασταση σε πολλους υπολογιστες οπως μπορεις να κανεις ενα παιχνιδι με δισκακι χωρισ steam acc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμένα με τη webuy της Πειραιώς βάζει κανονικά χρήματα στο πορτοφόλι εδώ και αρκετές εβδομάδες πάντως.

Επίσης επιπρόσθετα σε αυτά που σου είπε ο Βάγγος, μπορείς και σε άλλο λογαριασμό να παίξεις ένα παιχνίδι σου, αρκεί να είναι στους λογαριασμούς που εσύ έχεις δώσει πρόσβαση μέσω του family sharing.Εννοείται προφανώς δε γίνεται να παίζουν ταυτόχρονα το ίδιο παιχνίδι και οι δύο λογαριασμοί (ούτε βέβαια και διαφορετικό παιχνίδι του ίδιου λογαριασμού).

 

edit: το family sharing είναι για αυτό που ζητάς.Απλά δε θα μπορεί να παίζει και ο φίλος σου όταν είσαι μέσα εσύ.Δες τις λεπτομέρειες στο faq του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα!
αφου εχω ολοκληρωση την αγορα μια χαρα μου βγαζει αυτην την σελιδα και κολλαω εκει


τωρα μου βγαζει αυτο:Η αγορά σας δεν ολοκληρώθηκε. Ο επεξεργαστής πληρωμής ανέφερε σφάλμα σχετικά με την πηγή χρημάτων που είναι συνδεδεμένη με το λογαριασμό σας. Επιλέξτε μια διαφορετική μέθοδο πληρωμής ή ανανεώστε την πηγή χρημάτων σας με το PayPal και προσπαθήστε ξανά.
τι παιζει τωρα??


ξερεις κανεις τιποτα/?

post-306026-0-74606400-1447346561_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξερει κανεις τιποτα για το ποτε θα επιστρεψουν οι paysafe καρτες στο steam? 

Επικοινώνησα πριν από 2 βδομάδες με Paysafe γιατί δικό τους είναι το θέμα και όχι του Steam. Η απάντηση ήταν πάνω κάτω αυτή: "όταν με το καλό άλλαξει κάτι στο θέμα των Capital Controls, επικοινώνησε ξανά μαζί μας. Μέχρι τότε, η χρήση της paysafe γίνεται μόνο στα ηλεκτρονικά καταστήμα που εμφανίζονται στην ιστοσελίδα μας".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινώνησα πριν από 2 βδομάδες με Paysafe γιατί δικό τους είναι το θέμα και όχι του Steam. Η απάντηση ήταν πάνω κάτω αυτή: "όταν με το καλό άλλαξει κάτι στο θέμα των Capital Controls, επικοινώνησε ξανά μαζί μας. Μέχρι τότε, η χρήση της paysafe γίνεται μόνο στα ηλεκτρονικά καταστήμα που εμφανίζονται στην ιστοσελίδα μας".

Το steam αυτήν την περίοδο έχει σταματήσει να δέχεται paysafe γενικότερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αγορασω ενα παιχνιδι οπως το  football manager 2016 που στην ουσια ειναι ενα steam game μιας και εχει κωδικο ενεργοποιησης μεσα στο πακετο μπορω να το εγκαταστησω σε οσους υπολογιστες θελω ή μονο σε εναν και τελος?

 

Γενικοτερα υπαρχει καποιος τροπος που να μπορω παιχνιδια που εχω αγορασει απο το steam ειτε σαν retail disc, ειτε σαν παιχνιδι απο το steam να το εγκαταστησω σε οσους υπολογιστες θελω ή οχι?

 

Καθε φορα που τρεχει το παιχνιδι πρεπει να τρεχει στο παρασκηνιο και η εφαρμογη steam?

 

Τωρα με τα capital controls πως μπορουμε να βαλουμε λεφτα μιας και το paypal δεν μας αφηνει και δεν δεχεται paysafecard.

 

σε οσα θες αλλα αν ενας ειναι online στο steam δεν μπορει να παιξει ο αλλος κοκ.

 

Φιλε μην το παρεις απο steam, 35 ευρω εχει σε πολλα μαγαζια εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το steam αυτήν την περίοδο έχει σταματήσει να δέχεται paysafe γενικότερα!

 

είναι μόνο Ελληνικό το θέμα. Από το εξωτερικό τις δέχεται κανονικά. Την περασμένη εβδομάδα το επαλήθευσα με Γερμανία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...