Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σήμερα μου χρειάστηκε και θυμήθηκα τα backup/restore του φίλου xtrmsnpr μερικά πόστ πιο πίσω, βρήκα το εξής εργαλειάκι:

 

Steam Game Verifier

 

Αναλαμβάνει την διαδικασία Verify σε όλα τα παιχνίδια μετά από διαδικασία μεταφοράς της βιβλιοθήκης του steam.  Υπάρχει και το source code, (σε vb.net). Με ένα πρόχειρο σκανάρισμα δεν βρήκα κάτι μεμπτό, ουσιαστικά κάνει χρήση της παρακάτω διεύθυνσης αλλάζοντας διαδοχικά το game id.

steam://validate/278440/

(^ κάνει validate το orbitalis)
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο αλλά έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει το λογαριασμό του με κινητό τηλέφωνο για μεγαλύτερη ασφάλεια; Το προσπάθησα αλλά δεν δέχεται τον αριθμό μου... ;(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο αλλά έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει το λογαριασμό του με κινητό τηλέφωνο για μεγαλύτερη ασφάλεια; Το προσπάθησα αλλά δεν δέχεται τον αριθμό μου... ;(

 

Προσπάθησα πριν λίγο, μετά το update, και δεν τον κάνει δεκτό ούτε σε μένα. Μακάρι να το φτιάξουν.

 

Δοκίμασα αρκετούς συνδυασμούς καθώς και το παράδειγμα αλλά τζίφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σήμερα μου χρειάστηκε και θυμήθηκα τα backup/restore του φίλου xtrmsnpr μερικά πόστ πιο πίσω, βρήκα το εξής εργαλειάκι:

 

Steam Game Verifier

 

Αναλαμβάνει την διαδικασία Verify σε όλα τα παιχνίδια μετά από διαδικασία μεταφοράς της βιβλιοθήκης του steam.  Υπάρχει και το source code, (σε vb.net). Με ένα πρόχειρο σκανάρισμα δεν βρήκα κάτι μεμπτό, ουσιαστικά κάνει χρήση της παρακάτω διεύθυνσης αλλάζοντας διαδοχικά το game id.

steam://validate/278440/

(^ κάνει validate το orbitalis)

άσε..το έκανα όπως είχαμε πει..move τον φάκελο εκεί που θέλω,και μετά πάω να κάνω install κάνει search και έτοιμο το παιχνίδι..και άμα λείπει κάτι,το κατεβάζει..

Δε ξαναμπλέκω με το backup του steam...άκου 16ωρες και δεν είχε τελειώσει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση πως πλέον το steam επιτρέπει μαζική επιλογή παιχνιδιών από τη library με shift+click ή ctrl+ click το οποίο υπερβολεύει για να δηλώνουμε μαζικά κατηγορίες. 

Θα το δοκιμάσω το βράδυ και θα επανέλθω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση πως πλέον το steam επιτρέπει μαζική επιλογή παιχνιδιών από τη library με shift+click ή ctrl+ click το οποίο υπερβολεύει για να δηλώνουμε μαζικά κατηγορίες. 

Θα το δοκιμάσω το βράδυ και θα επανέλθω. 

 

ναι όντος έτσι είναι τώρα το είδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες,έχει κολλήσει το update του steam που ήταν να γίνει 8/10???

μου το χει πετάξει 5-6 φορές από προχτές,κάνω restart αλλά δε φαίνεται να μπορεί να το κάνει install...τί γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχει κανείς καμία πληροφορία σχετικά με το θέμα paysafe στο steam πότε περίπου θα ενεργοποιηθούν;

καμια, πιθανοτατα τελος του χρονου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, σκεφτομαι να παρω ενα απο τα call of duty και θελω να ρωτησω εαν μπορω να το εγκαταστησω και σε 2ο pc. φυσικα θα παιζει μια ο ενας κ μια ο αλλος. γινεται ομως με το steam?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...