Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ακομα οι paysafe ε...;


Εχω μερικα διπλα-τριπλα background και emoticon που δεν τα χρειαζομαι. Μπορει ο καθενας να παρει 1 απο το καθενα ωστε να παρουν οσο περισσοτεροι γινεται, οπως και απο τα κουπονια αν καποιος θελει καποιο

 

Trade link

δεξου μια name abra

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 φορες καταφερα να βαλω λεφτα με χρεωστική πειραιως και στις 2 εγινα trade banned για 7 μερες, τι στο καλο??

 

 

You've recently funded your Steam Wallet using an unverified credit card that has had a recent increase in use. You can attempt to verify the funds now or wait until the restriction is automatically removed.

Νομιζα οτι μετα την πρωτη φορα που περιμενα παύει να ειναι "unverified credit card" τωρα καθε φορα αυτο θα κανει?? Φυσικα να κανω verify δεν γινεται fail βγαζει καθε φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπάθησα να αγοράσω τον controller η το steam link και μιλάμε έχει τσεκούρι στα μεταφορικά. Αν πάρεις ένα αντικείμενο σου βγαίνουν μόνο τα μεταφορικά στα 24 ευρώ και με δύο αντικείμενα δλδ αν πάρεις το steam link και τον controller σου βγαίνουν 45 ευρω!

Από τι καταλαβαίνετε μάλλον δεν απευθύνετε στην αγορά της Ευρώπης η όλη κατάσταση αλλά μόνο στης Αμερικής. Ποιο τρελός θα δώσει για μεταφορικά το 1/3 της συνολικής τιμής.

Δεν ξέρω αν κυκλοφορήσει μήπως το βάλει κάνα amazon η το βρίσκεις σε κανα ebay σε ποιο λογικές τιμές και μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπάθησα να αγοράσω τον controller η το steam link και μιλάμε έχει τσεκούρι στα μεταφορικά. Αν πάρεις ένα αντικείμενο σου βγαίνουν μόνο τα μεταφορικά στα 24 ευρώ και με δύο αντικείμενα δλδ αν πάρεις το steam link και τον controller σου βγαίνουν 45 ευρω!

Από τι καταλαβαίνετε μάλλον δεν απευθύνετε στην αγορά της Ευρώπης η όλη κατάσταση αλλά μόνο στης Αμερικής. Ποιο τρελός θα δώσει για μεταφορικά το 1/3 της συνολικής τιμής.

Δεν ξέρω αν κυκλοφορήσει μήπως το βάλει κάνα amazon η το βρίσκεις σε κανα ebay σε ποιο λογικές τιμές και μεταφορικά.

και οταν φτασει θα σε παρουν τηλ απο το κουριερ και θα σου πουν δωσε μας 100ε να στο εκτελωνισουμε γιατι ειναι απο αμερικη και πρεπει να σας μαμησουμε για να το παρλαβετε. 

μετα το official release παντως πιστευω θα υπαρξει αγορα απο κανα amazon-ebay αλλα υπολογισε +30-40% τις αξιας απο αμερικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πωλούνται τα μηχανήματα των κατασκευαστών που είναι ακριβά γιατί στην ουσία είναι μικρά pc. Με ενδιέφερε το steam link που κάνει μόνο streaming το περιεχόμενο. Τεσπα μπορεί αν έχει εμπορική επιτυχία να επεκτείνουν και τις πωλήσεις τους προς ευρώπη. Προς το παρόν δεν συμφέρει πάντως αγορά από Αμερική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση , από κάποια στιγμή και μετά το Steam έβαλε πλαφόν σε νέους λογαριασμούς τα 5€ αγορά από το market και ενεργοποίηση σε ίδιο λογαριασμό to game  ( σωστά μέχρι εδώ :-D  ) Το λοιπόν επειδή έχω έναν που δεν μπορεί να στείλει πρόταση ανταλλαγής ( για αυτόν ακριβός τον λόγο )  θέλω να μάθω αν το 5€ game που θέλει αφορά την αρχική τιμή και μόνο.

 

Να το κάνω λιανά τι θέλω να πω : π.χ. ανα εβδομάδα το steam βάζει κάποια game προσφορά -90% , αν πάρω ένα από αυτά που η αρχική του τιμή να είναι πάνω από 5€ και το ενεργοποιήσω,  θα ενεργοποιήσω τον λογαριασμό για ανταλλαγές στo στεαμ ή έχει σχέση με το ποσό και μόνο ?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση , από κάποια στιγμή και μετά το Steam έβαλε πλαφόν σε νέους λογαριασμούς τα 5€ αγορά από το market και ενεργοποίηση σε ίδιο λογαριασμό to game  ( σωστά μέχρι εδώ :-D  ) Το λοιπόν επειδή έχω έναν που δεν μπορεί να στείλει πρόταση ανταλλαγής ( για αυτόν ακριβός τον λόγο )  θέλω να μάθω αν το 5€ game που θέλει αφορά την αρχική τιμή και μόνο.

 

Να το κάνω λιανά τι θέλω να πω : π.χ. ανα εβδομάδα το steam βάζει κάποια game προσφορά -90% , αν πάρω ένα από αυτά που η αρχική του τιμή να είναι πάνω από 5€ και το ενεργοποιήσω,  θα ενεργοποιήσω τον λογαριασμό για ανταλλαγές στo στεαμ ή έχει σχέση με το ποσό και μόνο ?  

Πρέπει να κάνει αγορές αξίας τουλάχιστον $5 (ή 5€ νομίζω είναι η αντιστοιχία) ή να προσθέσει $5 στο πορτοφόλι. Αν αγοράσει παιχνίδι σε έκπτωση δε μετράει η αρχική του τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπα  ας δούμε λίγο αυτό τότε ...να προσθέσεις $5 στο πορτοφόλι.

 

Αν προσθέσω 5€ από την κάρτα μου σε κωδικό ας πούμε ( μετά ο λογαριασμός είναι οκ ? )

 

Γιατί αν είναι μπορώ να αγοράσω μερικά άλλα games και να τα στείλω στο πρώτο μου σαν gift !  

 

παίζει αυτό το σενάριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορείς να αγοράσεις και κατευθείαν gift αξίας τουλάχιστον $5 από τον limited λογαριασμό σου και να το στείλεις αλλού.

 

Some examples of purchases that grant access to these features are:

  • Adding the equivalent of $5 USD or more to your Steam Wallet
  • Purchasing game(s) that are equal to $5 USD or more from the Steam store
  • Adding a Steam Wallet card that is equal to $5 USD or more to your Steam account
  • Purchasing a Steam gift that is equal to $5 USD or more from the Steam store (Receiving a Steam gift from a friend doesn't count)

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=3330-IAGK-7663

Επεξ/σία από infin1tyGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο μερος για να ρωτησω κατι αλλα αν δεν ειμαι ας το μεταφερουν θα ηθελα λοιπον να μου πειτε οποιος ξερει η steam εχει σταματηση την pay safe γιατι ηθελα να αγορασω ενα απιχνιδη και δεν ειχε και εγω δεν εχω καρτα 

 

ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...