Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με το balance του PayPal έχω κάνει αγορές τόσο στο steam όσο και σε άλλα e-shops κλειδάδικα κ.ο.κ. Πάντα γινόντουσαν οι αγορές κανονικά. Μήπως δεν υπολόγισες σωστά το ποσό που έχεις στο balance; Διότι υπάρχουν κρατήσεις από το PayPal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα.λογω του θεματις αγορων αππ steam κατεβασα για τωρα το dotta 2 που ειναι και free αλλα οταν βρισκει παιχνιδι και κανει load τοτε αυτο μ βγαζει warning και με πεταει εξω.γτ γινεται αυτο καθε φορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα.λογω του θεματις αγορων αππ steam κατεβασα για τωρα το dotta 2 που ειναι και free αλλα οταν βρισκει παιχνιδι και κανει load τοτε αυτο μ βγαζει warning και με πεταει εξω.γτ γινεται αυτο καθε φορα;

 

Τι warning συγκεκριμένα σου εμφανίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δν θυμαμαι τωρα ακριβως γτ εχω τρεις μερες να προσπαθησω.αλλα κανει μια αντιστροφη μετρηση λεγοντας μ οτι εχω αποσυνδεθει.και δν καταλαβαινω το γτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εμένα η εμπειρία μου από το steam είναι τραγική. Έχω αγοράσει λίγα παιχνίδια, αλλά δε μπορώ να εγκαταστήσω κανένα. Μου εμφανίζει το κλασικό σφάλμα "απαιτείται ενημέρωση (όχι σε αναμονή)" και εκεί τελειώνουν όλα. Το χειρότερο είναι ότι έχω ακολουθήσει οποιοδήποτε οδηγό βρήκα στο internet για την επίλυση του προβλήματος, αλλά το πρόβλημα επιμένει. Το μόνο που δεν έκανα ακόμη είναι να πργματοποιήσω format στο laptop καινα τα εγκαταστήσω όλα από την αρχή. Μέχρι και γραμμές προγραμματιστικού κώδικα επεξεργάστηκα...Η δε ομάδα υποστήριξης του steam απλώς με παρέπεμψε σε όλες τις αναποτελεσματικές λύσεις που ήδη δοκίμασα.

 

Θεωρώ ότι είναι απαράδεκτο το να μην έχει επιλυθεί μια δυσλειτουργία που απ' ό,τι αντιλήφθηκα ταλαιπωρεί χιλιάδες χρήστες και δεν αποτελεί δική μου αναποδιά. Μετά κατά τ' αλλα κατηγορούμε τους "πειρατές"...Αλλά ειλικρινά, δε νιώθεις κορόιδο όταν πληρώνεις για ένα προϊόν και δε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις, ενώ ο άλλος που το αποκτά τζάμπα το χρησιμοποιεί; Οι μεγάλες εταιρείες έχουν και υποχρεώσεις πέραν της προσπάθειας να εξασφλίσουν χρήματα...Δε φαίνεται όμως να τους απασχολεί ιδιαίτερα το ζήτημα των υποχρεώσεών τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εμένα η εμπειρία μου από το steam είναι τραγική. Έχω αγοράσει λίγα παιχνίδια, αλλά δε μπορώ να εγκαταστήσω κανένα. Μου εμφανίζει το κλασικό σφάλμα "απαιτείται ενημέρωση (όχι σε αναμονή)" και εκεί τελειώνουν όλα. Το χειρότερο είναι ότι έχω ακολουθήσει οποιοδήποτε οδηγό βρήκα στο internet για την επίλυση του προβλήματος, αλλά το πρόβλημα επιμένει. Το μόνο που δεν έκανα ακόμη είναι να πργματοποιήσω format στο laptop καινα τα εγκαταστήσω όλα από την αρχή. Μέχρι και γραμμές προγραμματιστικού κώδικα επεξεργάστηκα...Η δε ομάδα υποστήριξης του steam απλώς με παρέπεμψε σε όλες τις αναποτελεσματικές λύσεις που ήδη δοκίμασα.

 

Θεωρώ ότι είναι απαράδεκτο το να μην έχει επιλυθεί μια δυσλειτουργία που απ' ό,τι αντιλήφθηκα ταλαιπωρεί χιλιάδες χρήστες και δεν αποτελεί δική μου αναποδιά. Μετά κατά τ' αλλα κατηγορούμε τους "πειρατές"...Αλλά ειλικρινά, δε νιώθεις κορόιδο όταν πληρώνεις για ένα προϊόν και δε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις, ενώ ο άλλος που το αποκτά τζάμπα το χρησιμοποιεί; Οι μεγάλες εταιρείες έχουν και υποχρεώσεις πέραν της προσπάθειας να εξασφλίσουν χρήματα...Δε φαίνεται όμως να τους απασχολεί ιδιαίτερα το ζήτημα των υποχρεώσεών τους...

Η πειρατεία δεν κολαει στο συγκεκριμένο θέμα γιατι το πρόβλημα σου ειναι ο ενδιάμεσος(στεαμ) και οχι η εταιρία που έφτιαξε το χ,ψ game.

(προσωπικά δεν μου έχει βγει πρόβλημα στο στεαμ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν είμαι υπέρ της πειρατείας. Αλλιώς δε θα αγόραζα αυθεντικά. Και ο ενδιάμεσος όμως οφείλει να παρέχει απρόσκοπτα τις υπηρεσίες του. Δεν είναι υποχρεωμένος ο κάθε καταναλωτής να σπαταλά ώρες επί ωρών για να λύσει ένα ζήτημα, που μάλιστα απ' ό,τι είδα στο διαδίκτυο απασχολεί αρκετούς χρήστες και τελικά να μην υπάρχει ολοκληρωμένη λύση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πάντως εμένα η εμπειρία μου από το steam είναι τραγική. Έχω αγοράσει λίγα παιχνίδια, αλλά δε μπορώ να εγκαταστήσω κανένα. 

Έχεις αγοράσει παιχνίδια ακόμα και όταν τα προηγούμενα που είχες δεν μπορούσες να τα εγκαταστήσεις;  (!)

Δοκίμασες κάποιο από τα demo ή free/ free-to-play που διατίθενται μέσω steam; Και εκεί το ίδιο θέμα έχεις;

Δοκίμασες σε άλλο λειτουργικό ή άλλο PC; Μήπως είναι θέμα δίσκου (ελεύθερος χώρος ή έλλειψη permissions), κάποιου firewall ή της σύνδεσής σου; Αυτό το "ταλαιπωρεί χιλιάδες χρήστες" ομολογώ ότι πρώτη φορά το διαβάζω για το συγκεκριμένο θέμα.   

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις αγοράσει παιχνίδια ακόμα και όταν τα προηγούμενα που είχες δεν μπορούσες να τα εγκαταστήσεις;  (!)

Δοκίμασες κάποιο από τα demo ή free/ free-to-play που διατίθενται μέσω steam; Και εκεί το ίδιο θέμα έχεις;

Δοκίμασες σε άλλο λειτουργικό ή άλλο PC; Μήπως είναι θέμα δίσκου (ελεύθερος χώρος ή έλλειψη permissions), κάποιου firewall ή της σύνδεσής σου; Αυτό το "ταλαιπωρεί χιλιάδες χρήστες" ομολογώ ότι πρώτη φορά το διαβάζω για το συγκεκριμένο θέμα.

 

Κι όμως αντιμετωπίζουν αρκετοί χρήστες παρόμοια θέματα. Αν ψαξεις στο διαδίκτυο θα το διαπιστώσεις. Πίστεψε με δοκιμασα πολλά περισσότερα από αυτά που προτεινεις αλλά προκοπή δεν είδα. Άλλο υπολογιστή δε διαθετω για να δοκίμασε σε διαφορετικό λειτουργικό, αλλά το θέμα μου δεν είναι εκεί. Ή ένστασή μου έγκειται στη λογική ότι πολλές φορές ο χρήστης πρέπει να μετατρέπεται σε pc expert user για να από λαμβάνει τα αυτονόητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεκτή η ένσταση σου, αλλά το πας σε κάτι πολύ γενικό που ομολογώ ότι... δεν με ενδιαφέρει να συζητήσω. 

Νόμιζα ότι το θέμα σου ήταν να λύσεις το συγκεκριμένο πρόβλημα που αντιμετωπίζεις, αλλά τελικά λάθος κατάλαβα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκτή η ένσταση σου, αλλά το πας σε κάτι πολύ γενικό που ομολογώ ότι... δεν με ενδιαφέρει να συζητήσω. 

Νόμιζα ότι το θέμα σου ήταν να λύσεις το συγκεκριμένο πρόβλημα που αντιμετωπίζεις, αλλά τελικά λάθος κατάλαβα.

 

Θα ήθελα να το λύσω, αλλά νομίζω ότι δεν έμειναν και πολλά που δεν δοκιμασα. Μπορεί να κάνω format και να ξαναπροσπαθησω. Δε βλέπω άλλη επιλογή. Για την ιστορία, σε ένα dell inspiron με windows 8.1 δημιουργείται το ζήτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γενικά, όσοι έχετε επικοινωνήσει με το support του Steam, πόσο καιρό κάνουν να απαντήσουν;

 

Έχω ανοίξει ticket από χθες το απόγευμα επειδή δεν μπορώ να αγοράσω με το PayPal balance μου και ακόμα δεν μου έχουν απαντήσει καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά, όσοι έχετε επικοινωνήσει με το support του Steam, πόσο καιρό κάνουν να απαντήσουν;

 

Έχω ανοίξει ticket από χθες το απόγευμα επειδή δεν μπορώ να αγοράσω με το PayPal balance μου και ακόμα δεν μου έχουν απαντήσει καν.

Ας ελπίσουμε πρώτα να σ' απαντήσουν στα αγγλικά :-) https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/3ay7vo/i_sent_a_ticket_to_steam_support_they_responded/

 

2 Βδομάδες+ η αναμονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά, όσοι έχετε επικοινωνήσει με το support του Steam, πόσο καιρό κάνουν να απαντήσουν;

Έχω ανοίξει ticket από χθες το απόγευμα επειδή δεν μπορώ να αγοράσω με το PayPal balance μου και ακόμα δεν μου έχουν απαντήσει καν.

Προσωπικά δε μου έχει χρειαστεί ευτυχώς. Σε ένα φίλο μου έκαναν δυο εβδομάδες. Πάνε και τρία χρόνια βέβαια, δε ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι, ή και αν σχετίζεται και με τη φύση του κάθε ticket.

Επεξ/σία από spirit)earth)aflame
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...