Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

steamdel_zpsq1phrfxm.jpg~original

 

πάλι χάλασαν το installation rate με αυτό το update...και την επανεμφάνιση του disk usage.

Όποτε ενεργοποιούν το disk usage,ο χρόνος που απαιτείται για να τελειώσει ένα παιχνίδι αυξάνεται..!

Παράδειγμα τώρα,που με την ταχύτητα που έχω κάνω 4gb/ώρα,τώρα είμαι μισό gb κάτω..και η ώρα δε λέει να ξεκολλήσει από τις 2ώρες.

(το χω παρακολουθήσει και ξέρω πόσο κάνει)

Μεγάλο fail,για άλλη μια φορά το update αυτό.

Έχεις απόλυτο δίκιο! Αυτό που παρατήρησα είναι πως υπάρχει μια μεγάλη καθυστέρηση μέχρι να αρχίσει να κατεβαίνει το παιχνίδι. Δηλαδή πριν το update το κατέβασμα άρχιζε κατευθείαν, τώρα πρέπει να περάσει αρκετή ώρα. 

Πραγματικά είναι κρίμα.

 

Τελικά με το idleMaster έγινε κάτι, έχουν μαζευτεί πάρα μα πάρα πολλές κάρτες και πρέπει να είμαι 5 μέρες on για να τις πάρω όλες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Steam: αποθήκευση παιχνιδιών στο Cloud

Γεια σε όλους!
Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τα Save των παιχνιδιών μέσω Steam; Αποθηκεύονται τοπικά, ή σε κάποιον Server στο Steam;
Θέλω να απεγκαταστήσω κάποια παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα παιχνίδια υποστηρίζουν Cloud Save αποθηκεύουν το save και τοπικά και σε κάποιο server. Τα υπόλοιπα χρειάζεσαι να σώσεις τα saves μόνος σου αν θες να τα απεγκαταστήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς ξέρω ποια παιχνίδια το υποστηρίζουν αυτό;

Library -> game list (έχουν ένα σύννεφο δίπλα), μπορεί να πρέπει να αλλάξεις to view για να το δεις

 

http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=3005055. Δες εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic: 

Συγνωμη που ρωταω εδω ρε παιδια. δν υπαρχει κανενας τροπος να παρουμε κατι απο steam? με ελληνικη καρτα? ακομα κ στις 7 το πρωι που μπηκα να αγορασω παλι δν με αφηνει...τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Library -> game list (έχουν ένα σύννεφο δίπλα), μπορεί να πρέπει να αλλάξεις to view για να το δεις

 

http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=3005055. Δες εδω

Οπότε όσα δεν έχουν συννεφάκι, τα Saves τα αποθηκεύουν τοπικά και πρέπει χειροκίνητα να τα αποθηκεύσω.Σ

Σωστά;

post-115429-0-12846600-1438603867_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση μιας και δεν μου είχε τύχει ακόμα , αν κάποιος θέλει να μου δώσει ένα πακέτο παιχνιδιών ( στο οποίο έχω από τα 4 το ένα ) τι παίζει σε αυτήν την περίπτωση?

Λογικά μπαίνουν κανονικά όλα τα άλλα και αυτό μου μένει σαν steamgift έτσι?

 

edit  : το πακέτο που λέω πάνω είναι και αυτό από το steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά μπαίνουν κανονικά όλα τα άλλα και αυτό μου μένει σαν steamgift έτσι?

Μόνο σε συγκεκριμένες περιπτώσεις όπως το Valve Complete και ίσως κάνα δυο ακόμα που μου διαφεύγουν. Συνήθως τα έξτρα παιχνίδια χάνονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο σε συγκεκριμένες περιπτώσεις όπως το Valve Complete και ίσως κάνα δυο ακόμα που μου διαφεύγουν. Όλα τα άλλα χάνονται.

 

Είναι ωραίοι τύποι τελικά  εκεί στη Valve! (Ευχαριστώ για την απάντηση ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους αγοράσανε το Journey of the Light και δεν παρακολουθούν τα "τεκταινόμενα" να πω πως το παιχνίδι είναι απάτη και ξεσκεπάστηκε εδώ: https://www.reddit.com/r/gaming/comments/3ftub6/psa_the_steam_game_journey_of_the_light_is_a_scam/

 

Το παιχνίδι φαίνεται να είναι προς εξέταση καθώς δεν υπάρχει δυνατότητα αγοράς προς το παρόν. Επίσης όποιες προϋποθέσεις για επιστροφή χρημάτων δεν υφίστανται http://steamcommunity.com/games/371440/announcements/detail/781724583350427691

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχει καταφέρει κάποιος να ψωνίσει το οτιδήποτε από Steam με ελληνική κάρτα; Βλέπω στα άλλα νήματα ότι κάποιοι καταφέρνουν να ψωνίσουν από amazon, itunes κλπ (εγώ ακόμα κι εκεί χυλόπιτες τρώω αλλά ενιγουέι).

 

Από Steam, όμως; Το έχει καταφέρει κάποιος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ενώ πλέον μπορώ να "φορτίσω" την ηλεκτρονική πιστωτική μου, δε με αφήνει να προσθέσω χρήματα στο πορτοφόλι του steam. Υποψιάζομαι πως, οι όποιες συναλλαγές γίνονται δεκτές, θα είναι μόνο με επιχειρήσεις του εσωτερικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο με steam, αλλά φίλος μου κατάφερε να αγοράσει απο PSN και στο humble bundle του έστειλαν κανονικά κωδικό stripe στο κινητό για επιβεβαίωση.

Τα παραπάνω (προφανώς) χρησιμοποιώντας απευθείας την κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...