Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ισχύει αυτό, αφορά μόνο δίδακτρα και αν στέλνεις τα χρήματα με έμβασμα. Ακριβώς από κάτω δες στο ΦΕΚ Άρθρο 1 Παράγραφος 5, πρώτη σελίδα.

 

Επιτρέπονται αγορές με πιστωτικές και χρεωστικές εώς το ανώτατο όριο που ορίζεται ανά πιστωτικό ίδρυμα με απόφαση της ΕΕΤΣ.

 

Οπότε δοκιμάστε και το πολύ πολύ να μη γίνει δεκτή. Αν κατάλαβα κι εγώ καλά, το όριο αγορών είναι 60 ευρώ. Θα ήταν παλαβό να μη μπορείς να κάνεις ανάληψη μετρητά και να μπορείς να χρησιμοποιήσεις την κάρτα σου χωρίς περιορισμούς για τον ίδιο λογαριασμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθησα δεν γινεται...ουτε με paysafe διαβασα δεν εκδιδουν κωδικους για την ωρα για την Ελλαδα...

 

Τωρα τι θα κανω που θελω να παρω το counterstrike?

δεν υπαρχει αλλος τροπος?παλια θυμαμαι μπορουσαμε να αγοραζουμε το cd  δεν παιζει πια αυτο ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει αυτό, αφορά μόνο δίδακτρα και αν στέλνεις τα χρήματα με έμβασμα. Ακριβώς από κάτω δες στο ΦΕΚ Άρθρο 1 Παράγραφος 5, πρώτη σελίδα.

 

Επιτρέπονται αγορές με πιστωτικές και χρεωστικές εώς το ανώτατο όριο που ορίζεται ανά πιστωτικό ίδρυμα με απόφαση της ΕΕΤΣ.

 

Οπότε δοκιμάστε και το πολύ πολύ να μη γίνει δεκτή. Αν κατάλαβα κι εγώ καλά, το όριο αγορών είναι 60 ευρώ. Θα ήταν παλαβό να μη μπορείς να κάνεις ανάληψη μετρητά και να μπορείς να χρησιμοποιήσεις την κάρτα σου χωρίς περιορισμούς για τον ίδιο λογαριασμό.

 

Επιτρεπονται αγορες με πιστωτικες/χρεωστικες , αν αγοραζεις απο ελληνικα καταστηματα. Αγορες απο εξωτερικο δεν επιτρεπονται προς το παρον γιατι δεν θελουν να γινουν μεταφορες χρηματων στο εξωτερικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

steamdel_zpsq1phrfxm.jpg~original

 

πάλι χάλασαν το installation rate με αυτό το update...και την επανεμφάνιση του disk usage.

Όποτε ενεργοποιούν το disk usage,ο χρόνος που απαιτείται για να τελειώσει ένα παιχνίδι αυξάνεται..!

Παράδειγμα τώρα,που με την ταχύτητα που έχω κάνω 4gb/ώρα,τώρα είμαι μισό gb κάτω..και η ώρα δε λέει να ξεκολλήσει από τις 2ώρες.

(το χω παρακολουθήσει και ξέρω πόσο κάνει)

Μεγάλο fail,για άλλη μια φορά το update αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

steamdel_zpsq1phrfxm.jpg~original

 

πάλι χάλασαν το installation rate με αυτό το update...και την επανεμφάνιση του disk usage.

Όποτε ενεργοποιούν το disk usage,ο χρόνος που απαιτείται για να τελειώσει ένα παιχνίδι αυξάνεται..!

Παράδειγμα τώρα,που με την ταχύτητα που έχω κάνω 4gb/ώρα,τώρα είμαι μισό gb κάτω..και η ώρα δε λέει να ξεκολλήσει από τις 2ώρες.

(το χω παρακολουθήσει και ξέρω πόσο κάνει)

Μεγάλο fail,για άλλη μια φορά το update αυτό.

Αντί να χαίρεσαι που έχεις τέτοιες ταχύτητες..... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, γιατί να μην χαίρεται εφόσον παίζει να έχει 35άρα vdsl σύνδεση και να πιάνει μόνο 20 και παρ' όλα αυτά στο steam να κατεβάζει με 1.2mb;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, γιατί να μην χαίρεται εφόσον παίζει να έχει 35άρα vdsl σύνδεση και να πιάνει μόνο 20 και παρ' όλα αυτά στο steam να κατεβάζει με 1.2mb;

Εγώ έχω 24άρα και στο Steam κατεβάζω με 600 kb. Με τις ταχύτητές του πάρτι θα έκανα που λέει ο λόγος. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κέντρο μυτιλήνης,με adsl 13.1mb είμαι.Όχι vdsl,και είναι το max που μπορεί να πιάσει η γραμμή,ρυθμισμένο steam σε Μόναχο.

Όπως έγινε με το update το disk usage ''κουράζει'' πολύ το download με αποτέλεσμα να αργεί το download να τελειώσει,πέρα το συνιθισμένο.

Την τελευταιά φορά που το είχαν ενεργοποιήσει,τα αποτελέσματα στο pc ήταν φανερά,αφού υπήρχε ένα lag,στις εργασίες του,όσο κρατούσε το DL.

Γιαυτό το έδειξα και το επισήμανα,θα το δείτε και σεις...με 2.5mb/s usage και τόσα πάνω-κάτω τί να κάνει..

Ξέρω ότι πλέον κάνω ~40λεπτά παραπάνω για να τελειώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ενα στατιστικο για το disk usage την ωρα του download δεν ειναι αυτο?¨Γιατι να επηρεαζει κατι?

πέρα του στατιστικού λεώ,ότι το σακάτεψαν ξανά το steam..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το backup του steam είναι για τα σκουπίδια,και δε λειτουργεί σωστά.

Ποιά άλλη λύση υπάρχει για να κάνω backup κάποια παιχνίδια μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αντιγράψεις το φάκελο του παιχνιδιού από το steamapps/common αν και πάλι σε μερικά παιχνίδια θα ξανακατεβάσει κάποια αρχεία.

Εντάξει αν είναι να σώσω κάποια giga από τα 60 κ 30/40 και να μου κατεβάσει 4-5gb είμαστε οκ!ευχαριστώ για το tip!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...