Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγοράστε παιχνίδια σε μορφή δώρου από το steam, και στην μετάβαση από το ευρώ στη δραχμή που θα πάρει κάνα εξάμηνο με οχτάμηνο, να τα ανταλλάξετε με λάδι, καμιά κονσέρβα κτλ. Τα εισαγόμενα θα είναι απλησίαστα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο χτες οταν μπαινω στο steam και παω ενω βγαζει τη λιστα με τα παιχνδιια οτνα κανω κλικ στην ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ βγαζει error code -138, Εψαξα στο google αλλα ακομα δεν βρηκα τι σημαινει αυτο το eror code.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ασφαλές αυτό το link από το Steam Chat;

 

Αυτό το θέμα δεν αναφέρεται σε κάποιο παιχνίδι απλώς θέλω να σας δείξω μια φωτογραφία και να μου πείτε κατά πόσο πιστεύεται ότι είναι αξιόπιστο να πατήσω πάνω σε αυτό το λινκ. Παλαιότερα μου είχε στείλει ένα άλλο λινκ το οποίο ξεκινούσε με "steampowered" και χωρίς να υποψιαστώ κάτι το πάτησα. Μόλις το πάτησα μου κατέβηκε ένα αρχείο, πήγα στα downloads και το διέγραψα, ούτε καν σκέφτηκα να πατήσω άνοιγμα.Τώρα μου στέλνει κάποια άλλα λινκς, αν παρατηρήσετε στα δύο τελευταία μηνύματα πάλι αλλάζει το λινκ. Τι λέτε να κάνω; Αυτό που σκέφτομαι, αν το λινκ είναι στα αλήθεια screenshot, να είναι κάποιο skin όπλου στο CS:GO, αλλά και πάλι το "I can overpay" μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο ενώ σίγουρα θα υπάρχουν πολλά όμοια με τα δικά μου να αγοράσει, μιας και δεν έχω κάποιο σπάνιο skin στον λογαριασμό μου. Ευχαριστώ και συγνώμη αν κούρασα.

 

24xgl7n.png

 

Αν το θέμα βρίσκεται σε λάθος ενότητα ζητώ συγνώμη αλλά μου φάνηκε ταιριαστό και πως όσοι ασχολούνται με το steam γενικότερα θα είχαν μια απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το θέμα δεν αναφέρεται σε κάποιο παιχνίδι απλώς θέλω να σας δείξω μια φωτογραφία και να μου πείτε κατά πόσο πιστεύεται ότι είναι αξιόπιστο να πατήσω πάνω σε αυτό το λινκ. Παλαιότερα μου είχε στείλει ένα άλλο λινκ το οποίο ξεκινούσε με "steampowered" και χωρίς να υποψιαστώ κάτι το πάτησα. Μόλις το πάτησα μου κατέβηκε ένα αρχείο, πήγα στα downloads και το διέγραψα, ούτε καν σκέφτηκα να πατήσω άνοιγμα.Τώρα μου στέλνει κάποια άλλα λινκς, αν παρατηρήσετε στα δύο τελευταία μηνύματα πάλι αλλάζει το λινκ. Τι λέτε να κάνω; Αυτό που σκέφτομαι, αν το λινκ είναι στα αλήθεια screenshot, να είναι κάποιο skin όπλου στο CS:GO, αλλά και πάλι το "I can overpay" μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο ενώ σίγουρα θα υπάρχουν πολλά όμοια με τα δικά μου να αγοράσει, μιας και δεν έχω κάποιο σπάνιο skin στον λογαριασμό μου. Ευχαριστώ και συγνώμη αν κούρασα.

 

24xgl7n.png

 

Αν το θέμα βρίσκεται σε λάθος ενότητα ζητώ συγνώμη αλλά μου φάνηκε ταιριαστό και πως όσοι ασχολούνται με το steam γενικότερα θα είχαν μια απάντηση.

γιατί δεν τον ρωτάς απλά ποιο ιτεμ θελει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου ούτε να το σκέφτεσαι. Links από άτομα που δε γνωρίζεις και δεν εμπιστεύεσαι δεν πατάς ποτέ, ειδικά από τον συγκεκριμένο που περισσότερο για bot μου φαίνεται παρά για Κινέζος / Ρώσος. Αφού μάλιστα είχες πρόβλημα στο παρελθόν, απλά αγνόησέ τον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί δεν τον ρωτάς απλά ποιο ιτεμ θελει ?

τον έχω ρωτήσει και μου απάντησε με το ίδιο μήνυμα, κάποια στιγμή του είπα σε λινκς δεν πατάω και μου έστελνε κάτι άλλο για μια μέρα και μετά πάλι τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον έχω ρωτήσει και μου απάντησε με το ίδιο μήνυμα, κάποια στιγμή του είπα σε λινκς δεν πατάω και μου έστελνε κάτι άλλο για μια μέρα και μετά πάλι τα ίδια.

 

report και block για θύματα ψάχνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι malware, έχω ξαναδεί παρόμοια περίπτωση πριν μερικούς μήνες. Η "εικόνα" που σε προτρέπει να κατεβάσεις είναι εκτελέσιμο αρχείο. Κάνε report.

 

 

 

τον έχω ρωτήσει και μου απάντησε με το ίδιο μήνυμα, κάποια στιγμή του είπα σε λινκς δεν πατάω και μου έστελνε κάτι άλλο για μια μέρα και μετά πάλι τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν εναν μηνα προσπαθησα να πουλησω το account μου στο steam γιατι ειχα βαρεθει τα games που ειχα μεσα και δεν επαιζα τπτ. Ειχα αρκετα call of duty, gta v και αλλα ακριβα games μεσα. Τελικα βρεθηκε καπιος απο Ρουμανια ο οποιος αποδειχτεικε οτι ηθελε μονο να μου το κλεψει, το οποιο εκανε γιατι ζητησε να μπει στον λογαριασμο να δει "πως ειναι". Προσπαθησα να επικοινωνισω με το steam support και με ειπαν να στειλω "proof of ownership" στο email του steam support. Προσπαθησα γυρω στις 10 φορες και καθε φορα μου ερχοταν σαν απαντηση ενα σφαλμα απο καποιο email delivery subsystem. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...