Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή τώρα δε θα ξαναπαίξουμε ποτέ αυτό το αριστούργημα???

 

Ελπίζω και παρακαλώ πως όχι. Το επόμενο sale να είναι καθαρό από τέτοιες χαζομάρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

To προηγούμενο σύστημα με την ψηφοφορία ήταν σαφέστατα ανώτερο: ξεκάθαρο, συστηματικό και ήξερες για τι πράγμα ψήφιζες.

 

Πάντως, βρήκα 2-3 ευκαιρίες στις εκπτώσεις, συμπλήρωσα τα DLC του Space Hulk: Ascension (η Full Control μας άφησε χρόνους, πρακτικά...), το νέο DLC του Age of Wonders και το πολύ ενδιαφέρον Hand of Fate, οπότε καλά πήγαν τα sales, δε χρειάζεται παραπάνω. Μέσα στο καλοκαίρι θα βγουν 1-2 ακόμη ενδιαφέροντα παιχνίδια, και από το Σεπτέμβριο μερικά ακόμη, μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα οποιαδήποτε προσφορά σε DLC δεν έχει καμιά σημασία γιατί :

1. πρέπει να έχεις το παιχνίδι ,

2. πρέπει να σου αρέσει αρκετά για να πάρεις και τα DLC του

και 3. Οι τιμές που έχει το steam γενικά είναι για κλάματα αλλά στα dlc νομίζω το έχουν παραχ€σ€ι το θέμα! ( σε βαθμό κοροϊδίας )

 

Απ την άλλη επειδή μου έκατσε μια ανταλλαγή και πήρα την παιχνιδάρα ( ''Outlast '')  και έριξα μια ματιά στα επιτεύγματα του παιχνιδιού , το συμπέρασμα είναι αν θέλω να το ολοκληρώσω 100% είμαι υποχρεωμένος να αγοράσω και ένα  DLC  :devil:   ( steam ρε καλά μας κάνει! έχουν βρει τον τρόπο τους να μας τα μασάνε). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς πολλά πολλά, μέσα σε μία ώρα αποδέχτηκαν το έτοιμα μου για refund & σε 7 μέρες θα προστεθούν στο steam wallet.

Προς ενημέρωση για όσους το σκέφτονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως διαγραφω εντελως ένα παιχνιδι από το account μου? Όχι αυτό το "hide" που μου εμφανιζει στο google.. Κανονικη διαγραφη.. που αν ξαναχρειαστει να το πληρωσω από την αρχη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως διαγραφω εντελως ένα παιχνιδι από το account μου? Όχι αυτό το "hide" που μου εμφανιζει στο google.. Κανονικη διαγραφη.. που αν ξαναχρειαστει να το πληρωσω από την αρχη...

Πρέπει να επικοινωνήσεις με το support του steam και να δημιουργήσεις ένα ticket.

Αν θυμάμαι καλά θα πρέπει να δημιουργήσεις ένα επιπλέον account για το support.

Link -> https://support.steampowered.com/newticket.php

Ένας γνωστός μου πριν ένα δύο χρόνια το είχε κάνει, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει τίποτα, αν και δεν το νομίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έριξα κάρτες από τα 2 - 3 παιχνίδια που αγόρασα στις εκπτώσεις και όντως παίρνει πολύ περισσότερο. Install - play - alt tab και desktop με το παιχνίδι να τρέχει από πίσω στο μενού.

 

Το περίεργο είναι πως δοκίμασα να κάνω το ίδιο και με το Total War: Attila αλλά εδώ και 4 ώρες που με δείχνει in game δεν έχει ρίξει τίποτα. Ο χρόνος είναι πάρα πολύς. Ξέρει κανείς αν μπλοκάρουν τις κάρτες στα free weekend παιχνίδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον θα πω βλακεια...

 

Σε περιπτωση δραχμης, το δικο μας steam store θα αλλαξει φανταζομαι με δραχμες και οπως ειναι τα αντιστοιχα της ρωσιας και της βραζιλιας. Αυτο σημαινει οτι θα γινουμε φθηνο καταταστημα για οσους εχουν ευρω. Εμεις, θα μποορυμε να το εκμεταλευτουμε καπως; Τα λεφτα που υπαρχουν στο wallet θα μετατραπουν σε δραχμες οποτε τσαμπα η σκεψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ποσά θα μετατραπούν σε δραχμές, ας πούμε με ισοτιμία 340,75 . Από εκεί και πέρα δε γίνεται φτηνό κατάστημα γιατί από το Steam αγοράζεις, δεν πουλάς ούτε προωθείς κάποιο προϊόν σου μέσω αυτού. Απεναντίας θα σου είναι αρκετά πιο ακριβό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...