Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα πακέτο παιχνιδιών για δώρο. Ξέρει κανείς πώς θα εμφανιστεί στο inventory μου; Ως ένα steam gift ή θα σπάσει στα επιμέρους; 

 

Και αν ο αποδέκτης του δώρου έχει ήδη το ένα από τα 4-5, θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στα Αντικείμενα εμφανίζεται ως 1 πακέτο, αν αυτός που το ανοίξει έχει κάποια από τα παιχνίδια δε γίνεται τίποτα, ενεργοποιούνται κανονικά αυτά που δεν έχει, εκτός από σπάνιες περιπτώσεις (Valve Complete Pack) όπου σου επιστρέφονται όποια παιχνίδια είχες πριν ανοίξεις το πακέτο σαν Δώρα στα Αντικείμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αγόρασα χθες το Watch Dog μαζί με κάποια DLC + Season Pass από το Steam. 

Όμως για το CD Key, μου βγάζει ότι κάποιος ενεργοποιήσε ήδη και σίγουρα δεν είμαι εγώ. Μάλιστα όταν ξεκινάω το παιχνίδι, στο αρχικό menu, μου βγάζει κάτω-κάτω ένδειξη να αγοράσω το Season Pass.

 

Έκανα ticket και στην Ubisoft και στο Steam και έχουν περάσει πάνω από 24 ώρες και κανείς δεν έχει απαντήσει. 

 

Καμία συμβουλή;

post-252213-0-40699700-1434370854_thumb.png

post-252213-0-11537300-1434370857_thumb.png

post-252213-0-69535000-1434370862_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκανε κανείς craft to badge απο το monster summer sale? Δίνει τίποτα έξτρα που να αξίζει?

Τι να δίνει, τίποτε απολύτως. 100xp και πολλά είναι.. Edit: δίνει και πόντους για το κλίκι-κλίκι-game. :P

 

Επίσης, ήταν τεράστιο λάθος να γίνουν craft τα κοινά badges μετά την έναρξη του summer sale γιατί 1ον δεν πρόσφερε τίποτε και 2ον όλες οι monster κάρτες είναι κλειδωμένες προς πώληση ως τις 19-20-21/6 ανάλογα με την ημέρα που έγινε craft το badge. Δηλαδή όσοι έκαναν craft αργότερα θα πουλήσουν τις monster κάρτες τους με ~0,06ε ενώ όσοι έκαναν πρίν την έναρξη, πούλησαν ήδη με ~0,25 ως ~0,18 το χαμηλότερο. Πάλι μας φώτισαν οι ψευτοειδήμονες του reddit. :mad:

 

Edit2: Χμμμ.. ισχύει κι εδώ το 7days trade+market lock. Εντελώς γελοίο imho. Πάντως σε έτοιμο badge που είχα με παλιές κάρτες, μου έδωσε 3 μέρες αναμονή για να μπορέσω να πουλήσω την κάρτα ενώ έδωσα άμεσα τα bg+emoji.

Επεξ/σία από pigeon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μεγάλη φόλα αυτό το παιχνίδι πράγμα με τα τερατάκια. Ελπίζω να μην το ξαναδούμε.

 

Λίγες μέρες έμειναν, στο encore -αν υπάρξει- μπορεί να πάρω κάτι, έρχονται μέσα στο καλοκαίρι και αρχές φθινοπώρου παιχνίδια που τα περιμένω πραγματικά οπότε θα περιμένω τότε, να τα δώσω κάπου που θα πιάσουν τόπο, παρά να γεμίζω παιχνίδια που ασχολούμαι ελάχιστα μαζί τους, τελικά.

 

Η Slitherine αυτά που ήθελα να βγάλει σε κάποια έκπτωση ούτε που τα ακούμπησε. Είχα και μια wishlist με 6/10 ακυκλοφόρητα, οπότε δεν ήλπιζα σε κάτι σοβαρό, έτσι κι αλλιώς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω από 200 XP το badge του παιχνιδιού δεν πάει ε?

 

Δε νομίζω. Βλέπω κάποιους με εκατομμύρια level στο παιχνίδι και 200 XP έμβλημα έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...