Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάντως χτες μπήκα κατευθείαν σε 10αρι game και τώρα είμαι 254 lvl. To badge ανανεώνεται ανά 10 lvl οπότε μπες σε game φίλου με λιγότερα από 10 lvl αν δεν θες μεγαλύτερο.

Σκοπός του game εκτός από το να ξεκλειδώσεις καλύτερες προσφορές και να πάρεις κάρτες είναι να φτάσει το badge σε υψηλό lvl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μεγαλύτερο από lvl 10 δε σε βάζει έτσι κιαλλιώς..

Τί να το κάνω να μπω σε παιχνίδι που είναι lvl 9 όταν είμαι 0 και κάνω μηδενικό dmg; :eek:

εκτός και αν δεν κατάλαβα,και κάνω dmg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To dmg και το HP δεν έχει να κάνει με το lvl στο οποίο είσαι αλλά με τα πόσα λεφτά δίνεις για αναβάθμιση. Πρέπει να προσέξεις που θα επενδύσεις τα λεφτά σου όσον αφορά το dmg. Yπάρχουν 4 elemntal, όσα περισσότερα lvl αγοράζεις τόσο μεγαλύτερο damage θα κάνεις.

Μην ρίξετε τα λεφτά σας μόνο σε ένα στοιχείο.

Άρχισε εσύ και τα λεφτά θα μαζεύονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είχε πάντως περισσότερο ενδιαφέρον το παιχνίδι αν τις εκπτώσεις τις ξεκλείδωνες σαν κουπόνια για σένα. Τώρα απλά αφήνεις τους άλλους να κάνουν τη δουλειά ή το αφήνεις να βαράει μόνο του :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Kαμιά δυνατή προσφορά να βάλουν, αυτές που είδα ως τώρα ως achievements δε με συγκίνησαν ιδιαίτερα. Βασικά, ελπίζω πως τα υπόλοιπα sites θα κινηθούν δυναμικά για να μην μείνουν 10 μέρες να κοιτάζουν τους τοίχους.

 

Κι αν δεν είχα ένα σωρό ΕΑ "δεμένα" με το Steam, το GoG αξίζει πολύ, και σε τιμές, και σε φιλοσοφία, τώρα που βάζει και auto-update (αν και πάλι το Steam θα έχει πρωτεραιότητα για τους devs).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το ξανάπα, αντί για το Half Life 3 καθόντουσαν και σχεδιάζανε ΑΥΤΟ. Αν διαβάσετε το FAQ είναι να πέφτεις κάτω από τα γέλια.

 

Πέρα από την πλάκα, μέχρι τώρα το GOG για τα μέτρα και τη βιβλιοθήκη του έχει κάνει πολύ καλύτερη δουλειά σε αυτό το καλοκαίρι (το Valdis Story μου ήρθε 3 ευρώ σε αντίθεση με το Steam). Απλά περιμένω να δω πού θα κινηθούν τα daily/ flash deals του Steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πρόσεξα πως οι προσφορές που έχει καθημερινά το steam είναι πολύ περισσότερες από ότι στα υπόλοιπα sales. 15 daily deals, 30 flash sales και 9 προσφορές από το monster summer game, σύνολο 54 προσφορές ημερησίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβάστε το light armor στο 10 lvl για να ανοίξει το heavy armor και θα σας δώσει αρκετό max HP για να μην πεθαίνετε κάθε τρεις και λίγο.

 

Απο χθές το βράδυ μάζεψα 3ΚΚ... Λέτε να πάρω καμιά ναπάλμ ή να τα δώσω αλλού?  :eek:  :D

 

Πάντως άμα το έχετε ανοιχτό μην κλικάρετε σαν τους χαζούς και επιβαρύνεται ποντίκι και καρπό χωρίς λόγο. Εγώ κατέβασα αυτό το auto clicker, του έβαλα f9 για start/stop και γαζώνει μόνο του  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω έντονα παράπονα σε διάφορα μέρη για την τακτική -όπως φαίνεται- διαφόρων εταιριών να αλλάξουν τις τιμές των προιόντων τους πριν το summer sale για να δώσουν μια αίσθηση ψευτο-προσφοράς, τακτική που έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε σε προσφορές καταστημάτων ειδών ηλεκτρονικής και άλλων.

 

Εδώ μια λίστα που βρήκα, την postάρω όπως είναι χωρίς να έχω διασταυρώσει τις αλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Legend of Grimrock δεν παίρνω όρκο, αλλά το Invisible Inc. ήταν στα 15,99 με έκπτωση -20% γιατί βγήκε πρόσφατα. Μάλλον κάπου μπερδεύτηκε όποιος έκανε το spreadsheet, αλλά χρήσιμη προσπάθεια γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

To Ιnvisible δεν έκανε καμία ατιμία, βγήκε για λίγο με προσφορά, έληξε αυτή (και όχι παραμονή των εκπτώσεων) και έχει πάει στην κανονική, 19,99, παντού, όχι μόνο στο Steam.

 

To ίδιο ισχύει και για το προτελευταίο dlc του Fortune's Tavern.

 

Tα άλλα που γράφει η λίστα δεν τα παρακολουθώ για να έχω εικόνα. Σίγουρα κάτι άσχημο παίχτηκε με το Blackguards 2 που δεν είχε με καμία δύναμη 50 ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...