Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλακα θα χει να κανουν τα κολπα με τις ομαδες παλι

Τους την εφερε το reddit περυσι με το στησιμο :P

ε όχι και τους την έφερε! μπορεί να ξεκίνησε το στήσιμο αλλά στα μισά χάλασε. αλλά οκ ίσως μπορείς να πεις ότι τους την έφερε λίγο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ε όχι και τους την έφερε! μπορεί να ξεκίνησε το στήσιμο αλλά στα μισά χάλασε. αλλά οκ ίσως μπορείς να πεις ότι τους την έφερε λίγο :P

Εκτος απ τις 2 πρωτες μερες που κοντραρονταν οι μωβ με τους κοκκινους νομιζω τις υπολοιπες ηταν στημενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ενδιαφέρον αυτό το σημερινό για τα refunds:

 

Πιο πολλές λεπτομέρειες: http://store.steampowered.com/steam_refunds?snr=1_41_4__42

 

Ok. Σχετικα λογικό ακούγεται. Πιο περιοριστικό από τις 30 μέρες που δίνει το GOG, αλλά είναι ένα βήμα προς σωστή κατεύθυνση (δεν ξέρω αν ίσχυε και πιο μπροστά και σήμερα απλά το διευκρινίζουν, νομίζω πως όχι).

 

Refunds γίνονται είτε μέσω της μεθόδου που έγινε η πληρωμή ή με credits στο steam wallet, όταν αυτό δεν είναι εφικτό (πχ paysafe cards).

 

Αρκετοί περιορισμοί σε σχέση με το GoG.com, αλλά για μένα το πιο σημαντικό είναι αυτό:

 

Abuse

Refunds are designed to remove the risk from purchasing titles on Steam—not as a way to get free games. If it appears to us that you are abusing refunds, we may stop offering them to you. We do not consider it abuse to request a refund on a title that was purchased just before a sale and then immediately rebuying that title for the sale price.

 

Άρα, από μόνοι τους μας βγάζουν απο τη δύσκολη θέση όταν ζοριζόμαστε στα μεγάλα sales να αγοράσουμε κάποιον τίτλο, επειδή ψυλιαζόμαστε ότι μπορεί να πέσει κι άλλο η τιμή στις επόμενες μέρες. Τώρα θα τον αγοράζουμε κι αν χαμηλώσει κι άλλο η τιμή ζητάμε refund. Πολύ σωστή κίνηση από μέρους τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον αυτό το σημερινό για τα refunds:

 

Πιο πολλές λεπτομέρειες: http://store.steampowered.com/steam_refunds?snr=1_41_4__42

 

Ok. Σχετικα λογικό ακούγεται. Πιο περιοριστικό από τις 30 μέρες που δίνει το GOG, αλλά είναι ένα βήμα προς σωστή κατεύθυνση (δεν ξέρω αν ίσχυε και πιο μπροστά και σήμερα απλά το διευκρινίζουν, νομίζω πως όχι).

 

Refunds γίνονται είτε μέσω της μεθόδου που έγινε η πληρωμή ή με credits στο steam wallet, όταν αυτό δεν είναι εφικτό (πχ paysafe cards).

επιτέλους οι καπιτάλες,που νομίζουν ότι ο κόσμος τους ανήκει μας έδωσαν και κάτι καλό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι καλά, μέχρι πριν από λίγες μέρες ασχολιόμουν με badges, ανταλλαγές, πωλήσεις κλπ, τώρα μου έχουν μείνει 2 σελίδες μισά sets που δεν μπορώ να ανταλλάξω ή να συμπληρώσω και δε θέλω να αγοράσω.

 

Ίσως πουλήσω κανένα foil αν δω καλές τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators

Nαι, αγνό παρθένο κλικάρισμα.

 

Το ξαναείπαμε, το υπενθυμίζω γιατί είδα καραμπινάτη περίπτωση από τη λίστα μου, τσεκάρετε τιμές προτού γοητευτείτε από τις εκπτώσεις. Σιγουρευτείτε ότι δεν υπάρχει καλύτερη πρόταση αυτή τη στιγμή σε κάτι που σας ενδιαφέρει και μην παρασύρεστε από το -75%, έπεσα πάνω σε παιχνίδι που βρέθηκε ξαφνικά στα 50 ευρώ (!!!) μπαίνοντας στις εκπτώσεις.

 

Εννοείται πως για λόγους αρχής δεν το αγοράζω από το Steam ούτε για πλάκα, και θα σκεφτώ πολύ αν θα το πάρω τελικά από οπουδήποτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι, αγνό παρθένο κλικάρισμα.

 

 

Έχω πολύ καλύτερους τρόπους να χαλάσω το ποντίκι μου από τη μπαλαφάρα του Gabe. Πάλι καλά που δεν το ονόμασε και Half Life 3 beta.

 

Στον αντίποδα είναι οι καλύτερες εκπτώσεις για μένα εδώ και ένα - δύο χρόνια. Εκεί που έψαχνα το παιχνίδι με το τουφέκι εδώ βλέπω διαρκώς ενδιαφέρουσες εκπτώσεις, με κυρίαρχη το 60% του Homeworld Remaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πολύ καλύτερους τρόπους να χαλάσω το ποντίκι μου από τη μπαλαφάρα του Gabe. Πάλι καλά που δεν το ονόμασε και Half Life 3 beta.

 

Στον αντίποδα είναι οι καλύτερες εκπτώσεις για μένα εδώ και ένα - δύο χρόνια. Εκεί που έψαχνα το παιχνίδι με το τουφέκι εδώ βλέπω διαρκώς ενδιαφέρουσες εκπτώσεις, με κυρίαρχη το 60% του Homeworld Remaster

λέω να κατεβάσω κανένα auto clicker και να το αφήσω afk :D λέτε να μου δώσει τίποτα κάρτες απο το summer sale? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λέω να κατεβάσω κανένα auto clicker και να το αφήσω afk :D λέτε να μου δώσει τίποτα κάρτες απο το summer sale? 

 

AutoIt. Τσεκάρετε πρώτα οτι είναι safe μη πάρω κανέναν στο λαιμό μου. Επίσης κάνει για Clicker Heroes. :P

 

 

Global $g_bPaused = False

HotKeySet("^!z", "start")
HotKeySet("{PAUSE}", "TogglePause")
HotKeySet("^!x", "quit")

While 1
Sleep(100)
WEnd

Func TogglePause()
$g_bPaused = Not $g_bPaused
While $g_bPaused
Sleep(100)
ToolTip('Script is "Paused"', 0, 0)
WEnd
ToolTip("")
EndFunc ;==>TogglePause

Func quit()
Exit
EndFunc

Func start()
While True
MouseClick("left")
WEnd
EndFunc

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις κάρτες δεν χρειάζεται να παίζεις για να στις πετάξει από ότι πρόσεξα, επομένως πατάτε play now κάθε μέρα μετά τις 8 το βράδυ και μην ξαναμπείτε. Και τα discounts που ξεκλειδώνονται δεν έχουν ενδιαφέροντα παιχνίδια οπότε κάντε το απλά για τις κάρτες. Το βρίσκω εντελώς χαζό το όλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...