Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το σίγουρο είναι οτι θα χυθεί αίμα. Γιατί η volvo μας έβαλε να υπογράψουμε αυτό:

 

YOU UNDERSTAND THAT YOU AND VALVE ARE GIVING UP THE RIGHT TO SUE IN COURT AND TO HAVE A TRIAL BEFORE A JUDGE OR JURY.

 

Ενώ πριν λίγο είπε αυτό:

IN PARTICULAR, IF YOU LIVE IN THE EUROPEAN UNION, THIS SECTION 11 DOES NOT APPLY TO YOU.

 

Δηλαδή πιάσε τ'αυγό και κούρευτο. Οτι είναι να γίνει πάντως θα γίνει στα steam stores σε χώρες εντός EU και € και όχι Τουρκίες κτλ. Φοβάμαι δε, μη βαρέσει κανένα +23% στις τιμές για να βγάλει τα σπασμένα και καταλήξουμε να πληρώσουμε εμείς τα συνουσιάτικα. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το σίγουρο είναι οτι θα χυθεί αίμα. Γιατί η volvo μας έβαλε να υπογράψουμε αυτό:

 

 

Ενώ πριν λίγο είπε αυτό:

 

Δηλαδή πιάσε τ'αυγό και κούρευτο. Οτι είναι να γίνει πάντως θα γίνει στα steam stores σε χώρες εντός EU και € και όχι Τουρκίες κτλ. Φοβάμαι δε, μη βαρέσει κανένα +23% στις τιμές για να βγάλει τα σπασμένα και καταλήξουμε να πληρώσουμε εμείς τα συνουσιάτικα. :P

Ας το κάνει! Την επόμενη μέρα το steam θα έχει πεθάνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πιάσε τ'αυγό και κούρευτο. Οτι είναι να γίνει πάντως θα γίνει στα steam stores σε χώρες εντός EU και € και όχι Τουρκίες κτλ.

 

Αυτό ακριβώς, όλη η νομοθεσία θα αφορά ψηφιακές συναλλαγές και τιμολογιακές/ γεωγραφικές διακρίσεις εντός της ΕΕ. Οποιοδήποτε καπέλο και περιορισμός υπήρχε πάει προς κατάργηση, πχ μια υποθετική έξτρα χρέωση για αγορά σε λίρες από χώρα με ευρώ.

 

Το 1 ευρώ = 1 δολλάριο παραμένει, αλλά είναι και αυτό κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αρκεί να μην εξισορροπήσουν τις τιμές με βάση ανώτερο tier.

 

Πολύ σημαντικό που αναφέρει ο αρθρογράφος αν και άσχετο με το steam είναι αυτό:

 

"Other example include Video on Demand services like Netflix. That is available in some EU countries but not all of them, and then often with different content."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ρωτάω εδώ γιατί το παιχνίδι είναι παλιό και το έχω στο Steam:

 

Στο KotOR II, υπάρχει αυτόματος τρόπος να περαστεί το restoration mod, ή πρέπει να το αναζητήσω, να δω πού έχει το KotOR το Steam και να το περάσω εγώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Μία ερώτηση. Παρατήρησα σήμερα το πρωί ότι στο λογαριασμό μου στο Steam έχει εμφανιστεί ένα Mysterious έμβλημα το οποίο δεν αντιστοιχεί σε παιχνίδια που έχω και αποτελείται από δέκα κάρτες Mysterious. Ξέρει κανείς τι σημαίνει το συγκεκριμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μία ερώτηση. Παρατήρησα σήμερα το πρωί ότι στο λογαριασμό μου στο Steam έχει εμφανιστεί ένα Mysterious έμβλημα το οποίο δεν αντιστοιχεί σε παιχνίδια που έχω και αποτελείται από δέκα κάρτες Mysterious. Ξέρει κανείς τι σημαίνει το συγκεκριμένο;

Πιθανότατα κάτι που έχει να κάνει με τις αναμενόμενες εκπτώσεις (Summer Sale) του Steam.

(το έχω και εγώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανότατα κάτι που έχει να κάνει με τις αναμενόμενες εκπτώσεις (Summer Sale) του Steam.

(το έχω και εγώ)

Οπότε οι φήμες για 11 Ιουνίου πιθανόν να είναι αληθινές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμέντε μέχρι να αρχίσουν οι προσφορές και μετά κάντε craft. Το πιο πιθανό είναι να πάρετε κι έξτρα δώρα.

 

 

Ρίχνει και δωρεάν κάρτες Mysterious (1-10) με κάθε τυχαίο badge που γίνεται craft. Δοκιμάστε αν έχετε κάρτες έτοιμες για badge.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίχνει και δωρεάν κάρτες Mysterious (1-10) με κάθε τυχαίο badge που γίνεται craft. Δοκιμάστε αν έχετε κάρτες έτοιμες για badge.

Γι αυτό άρχισαν να αγοράζονται σιγά-σιγά οι κάρτες που είχα για πούλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ενδιαφέρον αυτό το σημερινό για τα refunds:

 


It doesn't matter. Valve will, upon request via help.steampowered.com, issue a refund for any reason, if the request is made within fourteen days of purchase, and the title has been played for less than two hours. There are more details below, but even if you fall outside of the refund rules we’ve described, you can ask for a refund anyway and we’ll take a look.

Πιο πολλές λεπτομέρειες: http://store.steampowered.com/steam_refunds?snr=1_41_4__42

 

Ok. Σχετικα λογικό ακούγεται. Πιο περιοριστικό από τις 30 μέρες που δίνει το GOG, αλλά είναι ένα βήμα προς σωστή κατεύθυνση (δεν ξέρω αν ίσχυε και πιο μπροστά και σήμερα απλά το διευκρινίζουν, νομίζω πως όχι).

 

Refunds γίνονται είτε μέσω της μεθόδου που έγινε η πληρωμή ή με credits στο steam wallet, όταν αυτό δεν είναι εφικτό (πχ paysafe cards).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 5-6 badges έτοιμα εδώ και καιρό και περιμένω τις εκπτώσεις για να τα φτιάξω. Πάντα δίνουν κάτι παραπάνω στην περίοδο των προσφορών. Αγοράστε κάρτες όσο είναι ακόμα χαμηλές οι τιμές γιατί συνήθως με το που ξεκινάει το πανηγύρι παίρνουν τα πάνω τους.

 

Thank you hawkpilot ! :)
Οπως διαβάζω οι μισοί λένε έτσι οι άλλοι μισοί γιουβέτσι, γι'αυτό είπα διστακτικά "δοκιμάστε"..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...