Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ετσι ο αριθμος πωλησεων που μας εμφανιζει ειναι το συνολο των προφιλ χρησων που εχουν το παιχνιδι(δηλαδη αυτων που το εχουν αγοράσει.

Αν όντως τα μετράει έτσι τότε ο πραγματικός αριθμός των πωλήσεων θα πρέπει να είναι μεγαλύτερος καθώς δεν μετράει τα δώρα που είναι αποθηκευμένα στα inventories.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Κοιταζονας λοιπον τις πωλησεις μεγαλων και γνωστων παιχνιδιων οπως Metal gear ground zeroes Tomb Raider Mortal kombat Shadow ofmordor Batman Arkham aslym, origins Hitman  Εlder Scroll Witcher  Mass effectCall of duty Resident evil street fighter κτλ βλεπουμε πως σε καποιες περιπτωσεις οι πωλησεις της pc εκδοσης ειναι οσες οι πωλησεις της μια απο τις 2 κονσολες η και λιγο παραπανω.

 

Είναι που μας λένε ότι το pc gaming πεθαίνει, ότι οι pc gamers είμαστε όλοι πειρατές και δεν πληρώνουμε για  τα παιχνίδια μας και τέλος ότι τα μεγάλα νούμερα στους online gamers στο steam είναι από MOBA games.

 

Το σημαντικότερο ειναι όμως ότι μας κοροϊδεύουν οι developers που δίνουν μεγαλύτερη βάση στις κονσόλες επειδή εκεί είναι τα λεφτά,  ενώ οι πωλήσεις στο pc είναι τουλάχιστον ίδιες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έσβησα απο την βιβλιοθήκη του ατμου κατα λαθος ενα παιχνίδι ,υπάρχει κάποιος τροπος να το επαναφέρω? η αναγκαστικά το ξανα κατεβάζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μπερδευτεί στο πως υπολογίζει το Steam τα παιχνίδια μου. Στο profile μου γράφει 616 παιχνίδια, στην εφαρμογή γράφει 615 ενώ στο Steam calculator 617 (641-24 not in store).

 

Τι παίζει;

 

631 Παιχνιδια!!!!!!!!!!! 

Πως τα καταφερες ρε φιλε?? Πρεπει να εχεις δωσει τρελο χρημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια ειμαι λιγο ασχετος με το steam... το κατεβασα πριν λιγες μερες.. και μ βγαλει κατι παιχνιδια για download στην αρχικη... σημερα μ εβγγαλε τ advanced warfare... γινεται συχνα αυτο; ειναι δωρεαν; ειναι ντεμο ή κατι τετοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη θα το κατεβασω και θα μπορω να το παιξω μονο για το σ/κ και μετα; εφοσον το εχω κατεβασει δεν γινεται να ξαναπαιξω;

1ΝΑΙ

2ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σας!

Απο το συνολο των παιχνιδιων που εχω στο steam στην library, εχω καποια εγκατεστημενα.

Αν θελω να επεγκαταστησω καποιο απο αυτα με ποιον τροπο μπορω να το κανω;

Επιλογη uninstall δεν βλεπω πουθενα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...