Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Δεν ενεργοποίησα κάτι σήμερα, αλλά μέχρι και πριν από 2-3 μέρες δεν είχα διαπιστώσει κάτι τέτοιο.

 

Γενικά, πάντως, όταν σκαλώνει το Steam, το exit και restart συνήθως λύνει το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ενεργοποίησα κάτι σήμερα, αλλά μέχρι και πριν από 2-3 μέρες δεν είχα διαπιστώσει κάτι τέτοιο.

 

Γενικά, πάντως, όταν σκαλώνει το Steam, το exit και restart συνήθως λύνει το θέμα.

 

Με το resart δεν έγινε κατι γτ έτσι κι αλλιώς συνέβαινε τις τελευταιες μέρες.

 

Τελικά έκανα αυτό https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=3134-TIAL-4638και λύθηκε το πρόβλημα σε μένα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

O activation server είχε κάποια προβλήματα περίπου πριν μια εβδομάδα που είχα προσπαθήσει (επανηλλειμένα) να ενεργοποιήσω ένα κλειδί, περίπου την περίοδο που είχε βγει στη φόρα το exploit για τα community profiles στο Steam. Μέσα στη βδομάδα δεν είχα πρόβλημα, αλλά δεν δοκίμασα τις τελευταίες δύο μέρες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις βρει κάποια λύση? Γιατί πραγματικά δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.

 

Οχι, απλα περιμενω λιγο και γινεται το activation τελικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με offline/online, logout/login και τέλος με refresh files όπως έκανε ο GeorgeGK λύνεται το πρόβλημα. Επίσης μερικές φορές ο client αργει να πάρει τα updates και χρειάζεται χειροκίνητο έλεγχο (Check for Steam Client updates).

 

Αυτες τις μέρες πάντως δεν είχα θέμα όπως λέτε με τις ενεργοποιήσεις, το είχα πάθει όμως -και μάλιστα αρκετές φορές- όταν προσπαθούσα να σετάρω το family sharing και έκανα login τον steam client από διαφορετικά μηχανήματα. Μπορεί να έφταιγε αυτό, μπορεί να έτυχε κιόλας.. :huh:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με offline/online, logout/login και τέλος με refresh files όπως έκανε ο GeorgeGK λύνεται το πρόβλημα. Επίσης μερικές φορές ο client αργει να πάρει τα updates και χρειάζεται χειροκίνητο έλεγχο (Check for Steam Client updates).

 

Αυτες τις μέρες πάντως δεν είχα θέμα όπως λέτε με τις ενεργοποιήσεις, το είχα πάθει όμως -και μάλιστα αρκετές φορές- όταν προσπαθούσα να σετάρω το family sharing και έκανα login τον steam client από διαφορετικά μηχανήματα. Μπορεί να έφταιγε αυτό, μπορεί να έτυχε κιόλας.. :huh:

 

Εμένα δεν ήταν μόνο με τις ενεργοποιήσεις. Γενικά όλος ο client κόλλαγε. Δηλαδή και το library για να δω κατέβαινε πολύ αργα η μπάρα.

 

Αλλά τουλάχιστον τώρα με το refresh files δεν έχει κανένα θέμα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και λίγες μέρες μου σκάνε συνέχεια friend invites από προφίλ 0~1 level που είναι πάντα privet.

Το πρώτο μου ζήταγε να κάνουμε trade κάποια items που έχω στο inventory μου (ένας θεός ξέρει τι, δεν έχω κάτι σημαντικό ή αξίας) και αφού δεν μου έλεγε τι ακριβός ήθελε τον έκανα delete.

Μετά μου ήρθαν μερικά ακόμα τα οποία και έκανα reject με την μία.

Ξέρει κανείς τι παίζει; Bots;

Υπάρχει κανένας κίνδυνος για το account μου;

Ενώ έχω Public το account μου, δεν το έχω δώσει πουθενά για να πω ότι μπήκα σε κάποια λίστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καντα μπλοκ , συνηθως στελνουν λινκ με ιους οι οποιοι μοιαζουν με φωτογραφιες . οποτε βλεπεις τετοια προφιλ αμεσως μπλοκ . αν δεν πατησεις σε καποιο λινκ δεν υπαρχει θεμα με το account σου . και να πατησεις αυτοι θελουν οτι εχεις στο invtentory . Εμενα αρχισαν και μου στελναν αιτηματα οταν εβαλα στο μαρκετ ενα ακριβο σκιν για το cs:go . θυμαμαι αυτο το απογευμα μου ειχαν κανει καμια 50 αρια αιτηματα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει νόημα αυτό το πράγμα, απλά καθυστερείς τις αγοραπωλησίες μια εβδομάδα.

 

Προσωπικά το σκέφτηκα λίγο να αρχίσω να ψιλομαζεύω gems από πολύ μικρά αντικείμενα που θα τα πουλούσα 1 λεπτό, αλλά μετά από όλα αυτά που βλέπω σκοτώνω τα πάντα, βάζω τα κέρματα στο Steam Wallet και αγοράζω φτηνά παιχνιδάκια τζάμπα. Έτσι κι αλλιώς δεν έχω βάλει δεκάρα στη γκανιότα του Gabe, οπότε ό,τι προμήθεια μου κρατάει είναι λεφτά των άλλων και όχι δικά μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...