Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπορω να στειλω ticket στο steam και να ζητησω οριστικη αφαιρεση απο καποιο game sto library μου που δεν θελω?

παιζει να το αναρωτηθηκαμε πολλοι αυτο και ποτε να μην ρωτησαμε!!! αν ξερει καποιος ας πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε γίνεται νομίζω, πολλοί έχουν αναρωτηθεί το ίδιο κάνε μία αναζήτηση στο γκουγκλ. Μπορείς παρόλα αυτά να κρυψεις όσα παιχνίδια δε θες να βλέπεις με δεξί κλικ - ορισμός κατηγορίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μπορω να στειλω ticket στο steam και να ζητησω οριστικη αφαιρεση απο καποιο game sto library μου που δεν θελω?

 

Γιατί να το κάνεις αυτό;

 

Μπορείς να κάνεις hide τα games που δεν θες να βλέπεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω κάνει γιατί ήταν αναγκαίο αλλά δεν είναι εύκολο, παίρνει τουλάχιστον 20-25 μέρες. 

 

Κατ'αρχήν η αφαίρεση τίτλου από το library υπάρχει στους όρους χρήσης (παράγραφος 10β). Δεν το κάνουν εύκολο πχ. με ένα κλικ γιατί θέλουν να αποφύγουν προσφυγές κάποιων με την δικαιολογία οτι δήθεν το steam τους διέγραψε το subscription χωρίς λόγο. Τουλάχιστον αυτό μου είπαν (και σε αρκετούς άλλους) και φαίνεται λογικό.

 

Ο τρόπος είναι να ανοίξει ένα ticket στο support, αναφέροντας απλά, λιτά και ξεκάθαρα οτι θέλεις να τερματίσεις την συνδρομή (termination of subscription) ενός συγκεκριμένου τίτλου, προαιρετικά μπορείς να αναφέρεις και τους λόγους, θα βοηθήσει. Με ευγένεια και υπομονή θα γίνει, δεν αρνούνται αλλά ζητάνε επιβεβαιώση για την διαγραφή/τερματικσμό και σε ενημερώνουν οτι α) πρέπει να ξανα-αγοράσεις το παιχνίδι αν το θελήσεις β) δεν αφαιρούνται τυχόν ban που έχεις λόγω του παιχνιδιού.

 

Αυτά με λίγα λόγια, αν θέλετε περισσότερες λεπτομέρειες πρέπει να κοιτάξω τα tickets. Θα ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου, για ποιό λόγο να γίνουν όλα αυτά; :unsure:

 

 

 

χθες μου ειπε οτι εγραφε τα ιδια που εγραφε και πριν την αγορα, θα τον ρωτησω και σημερα
 
Νομίζω πως δεν έχει ανοίξει το market σου. Πρέπει να είναι κάπως έτσι:
IxjcblS.jpg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Steam applied more restrictions to gifts activation and trading. New rules limit the number of countries gifts could be activated in. Gamers located in some parts of Europe and South America (and regions visible below on the screenshot) are discovering that once a gift has been bought from certain countries, it can only be redeemed in the same countries. If you add those games to your library, it would only be playable within the same countries. 

Users living in Singapore, Russia, Brazil, Mexico, and others are furious on reddit. Here’s screenshot of the new restrictions: 

http://steamunpowered.eu/wp-content/uploads/2015/03/steam_gifts_play_restrictions.png 

Here’s a quick example, if you buy a game from Russia and send it as a gift, it can only be redeemed in Russia and can only be played in Russia, meaning that if the user were to travel to If you’re thinking of traveling to another country and playing your Steam games there forget it. 

Fortunately it seems that CDKeys sold by third-party websites only require activation in the same region and allow players to play them anywhere after that. So feel free to use those Steam Alternatives until it lasts. 

Valve, as usual, has not officially announced any of those changes. 

stranded

 

 

 

http://steamcommunity.com/groups/1e1us#announcements/detail/217635760269633106

 

καιρός είναι για μια νέα πλατφόρμα να εμφανιστεί μου φαίνεται..Αν θέλουν να ζορίζουν τις αγορές να βάζουν και τις σωστές τιμές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως δεν έχει ανοίξει το market σου. Πρέπει να είναι κάπως έτσι:

IxjcblS.jpg

 

τελικα μετρησε σαν αγορα το gift και το μαρκετ θα ανοιξει κανονικα 9/4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://steamcommunity.com/groups/1e1us#announcements/detail/217635760269633106

 

καιρός είναι για μια νέα πλατφόρμα να εμφανιστεί μου φαίνεται..Αν θέλουν να ζορίζουν τις αγορές να βάζουν και τις σωστές τιμές!

Αυτό με τα gifts δεν ισχύει από τις αρχές του έτους; Άλλαξε κάτι; Απ όσο ξέρω το κάνανε για να καταπολεμησουν τους Ρώσους traders. Όσο για τις τιμές των παιχνιδιών, στην Ευρώπη έχουμε και ΦΠΑ οπότε μεγια μας.

 

Το GOG από την άλλη σου δίνει επιστροφή(store credit) σε περίπτωση που πληρώσεις παραπάνω για κάποιον τίτλο σε σχέση με την τιμή στις ΗΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα το restriction ηταν στο activation μονο, τωρα το εβαλαν γενικοτερα να μην μπορεις να παιξεις σε αλλες χωρες.

Μεχρι τωρα μπορουσες να βαλεις ενα proxy και να κανεις activate και μετα επαιζες κανονικα χωρις χρηση proxy. 

Τωρα θα πρεπει να βαζεις proxy και για να παιξεις , που δεν ειναι και οτι καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπως αναμενόμενο καθώς η πρώτη λύση ήταν ημιμετρο, πάντως να πω πως πιστεύω το να μη μας ανήκουν νομικά τα παιχνίδια που "αγοράζουμε" από το steam θα έπρεπε να μας προβληματιζει περισσότερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μας κοροϊδεύει η Valve μες στα μούτρα μας. Αντί να αφαιρέσουν εντελώς το regional pricing, αυτοί το πάνε ένα βήμα παραπέρα αυξάνοντας τα ρατσιστικά κριτήρια με τα οποία διαχωρίζουν το πελατολόγιό τους. Τραγικοί οι τύποι εντελώς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταίες μέρες το steam κολλάει υπρβολικά πολύ! Για να ενεργοποιήσω ένα παιχνίδι για παράδειγμα που έχω τον κωδικό έκανα περίπου 5 λεπτά! Για παράδειγμα πατάω το add a game και κάνει 1 λεπτό μέχρι να ανοίξει. Είναι γενικό το πρόβλημα ή μόνο σε μένα?

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...