Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Στη wishlist, όσοι τυχόν έχετε συμπεριλάβει κάποιο DLC, σας εμφανίζει το εικονίδιο του παιχνιδιού;

 

Καθαρά αισθητικού περιεχομένου η απορία, αφού κατά τα άλλα η καταχώρηση λειτουργεί κανονικά, σε παραπέμπει σωστά στη σελίδα και οι ειδοποιήσεις για τις εκπτώσεις επίσης έρχονται, απλά μου έκανε εντύπωση, γιατί μόνο στα DLC μου συμβαίνει αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στη wishlist, όσοι τυχόν έχετε συμπεριλάβει κάποιο DLC, σας εμφανίζει το εικονίδιο του παιχνιδιού;

 

Καθαρά αισθητικού περιεχομένου η απορία, αφού κατά τα άλλα η καταχώρηση λειτουργεί κανονικά, σε παραπέμπει σωστά στη σελίδα και οι ειδοποιήσεις για τις εκπτώσεις επίσης έρχονται, απλά μου έκανε εντύπωση, γιατί μόνο στα DLC μου συμβαίνει αυτό. 

 

^^^^ '"No image available" λέει σε μένα. 

 

Το ίδιο και σε εμένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το επόμενο μεγάλο sale νομίζω είναι το καλοκαίρι (Summer sales), αν δεν αλλάξει κάτι φέτος. Τυπικά το Πάσχα (είτε Καθολικών είτε Ορθόδοξων) δεν έχουν περίοδο εκπτώσεων.

Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι το Steam δεν θα βρει κάποια άλλη αφορμή για sales μέχρι το καλοκαίρι (πχ publisher sales).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ερωτηση

για να ανοιξει το μαρκετ στο στεαμ πρεπει να εχεις πραγματοποιησει αγορα ή να εχεις βαλει λεφτα στο πορτοφολι. αν αγορασεις κατι με paysafe ως δωρο σε αλλον μετραει σαν αγορα και ανοιγει το μαρκετ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση

για να ανοιξει το μαρκετ στο στεαμ πρεπει να εχεις πραγματοποιησει αγορα ή να εχεις βαλει λεφτα στο πορτοφολι. αν αγορασεις κατι με paysafe ως δωρο σε αλλον μετραει σαν αγορα και ανοιγει το μαρκετ;

 

Αν την paysafe την έβαλες στο δικο σου acc τοτε μετράει. Αλλά θέλει να περάσει κάποιος καιρός (νομίζω ενας μήνα ή κάπου εκεί αν δεν κάνω λαθως) απο την στιγμή που έβαλες πρώτη φορά λεφτά και δεν έχουν περάσει 6 μήνες. Επίσης πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο το steam guard για κάποια περίοδο.

 

Στα λέει το steam όλα αυτά αν μπεις στο μάρκετ και δεν έχεις πρόσβαση ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας μιλησω πιο συγκεκριμενα. ο αδερφος μου δεν παιζει γενικα games, μονο cs:go και dota2 αλλα ακομα και το cs του το ειχα αγορασει εγω απο κλειδαδικο, και θελει να ανοιξει το μαρκετ για να αγοροπουλαει cs και dota2 items. οποτε τον εβαλα να αγορασει ΣΕ ΜΕΝΑ ΩΣ ΔΩΡΟ το toki tori που το χει μονο 50 λεπτα με μια ξεχασμενη paysafe που ειχα (ξερετε απο αυτες που περισσεύουν κατι ψιλα μεσα :P )

θελω να πιστευω οτι ειναι κομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Who is eligible to participate in the Community Market?
The account must have a successful purchase older than 30 days, but not older than a year. Also, Steam Guard must be enabled for 15 days.
For a complete list of Market restrictions and requirements to use The Community Market, please view our Market and Trade Restrictions FAQ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να πιστευω οτι ειναι κομπλε.

 

Αν πας εδώ: http://steamcommunity.com/market/πρέπει να σου λέει με πράσινο χρώμα μια ημερομηνία και ώρα που θα ανοιξει το market. Αν οχι, κοίτα το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το market: Όταν πουλούσα και αγόραζα κάρτες η αγορά ήταν ανοιχτή. Όταν όμως μετέφερα χρήματα απο το paypal στο πορτοφόλι δεν μπορούσα να κάνω αγορές αλλά ούτε και να πουλήσω για ένα διάστημα πέντε με οχτώ ημερών.Έπρεπε να ταυτοποιηθούν τα στοιχεία μου σύμφωνα με το steam.

Eλπίζω να βοήθησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Who is eligible to participate in the Community Market?

The account must have a successful purchase older than 30 days, but not older than a year. Also, Steam Guard must be enabled for 15 days.

For a complete list of Market restrictions and requirements to use The Community Market, please view our Market and Trade Restrictions FAQ.

τα ξερω αυτα. η ερωτηση μου στην ουσια ειναι αν η αγορα ως δωρο θεωρειται "successful purchase" ή αν πρεπει να αγορασει game για τον account του για να ειναι.

 

Αν πας εδώ: http://steamcommunity.com/market/πρέπει να σου λέει με πράσινο χρώμα μια ημερομηνία και ώρα που θα ανοιξει το market. Αν οχι, κοίτα το.

χθες μου ειπε οτι εγραφε τα ιδια που εγραφε και πριν την αγορα, θα τον ρωτησω και σημερα

 

Σχετικά με το market: Όταν πουλούσα και αγόραζα κάρτες η αγορά ήταν ανοιχτή. Όταν όμως μετέφερα χρήματα απο το paypal στο πορτοφόλι δεν μπορούσα να κάνω αγορές αλλά ούτε και να πουλήσω για ένα διάστημα πέντε με οχτώ ημερών.Έπρεπε να ταυτοποιηθούν τα στοιχεία μου σύμφωνα με το steam.

Eλπίζω να βοήθησα!

ναι νομιζω οτι οταν αλλαζεις τροπο πληρωμης γενικα γινεται αυτο. στην προκειμενη περιπτωση ο bro μου δεν ειχε πραγματοποιησει ποτε αγορα γιαυτο ειναι κλειστο το market.

 

btw ευχαριστω για τις απαντησεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...