Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά έχει βγει καποια σχετική απάντηση απο το steam σχετικά με το προγραμμα που έχει αναφερθεί για τις καρτες? 

Έχει ακουστεί τίποτα για ban?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aaaaaand done. Σχεδόν 4 μέρες running και 230 κάρτες συνολικής αξίας ~10€. Άξιζε; Σίγουρα όχι. Απλά έφυγε και αυτό απο το κεφάλι μου. Έχει κάποιο νόημα να κάνω full sets εκτός απο τη συλλογή; Σε μερικά games οι κάρτες είναι πολυ ωραίες και δε μου πήγε η καρδιά να της πουλήσω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Θεωρητικά, οι χρήστες που πιάνουν υψηλότερα levels (πόντοι κερδίζονται και από τα ολοκληρωμένα badges) έχουν (ελάχιστα) υψηλότερες πιθανότητες να κληρωθούν για κάποιο booster pack. Προσωπικά, περισσότερα booster pack πήρα όταν ήμουν 10αρης, παρά τώρα που κοντεύω στο 30.

 

Κατά τα άλλα, τα badges (όπως και τα achievements) είναι ένας τρόπος να δείξεις πόσο σου αρέσει ένα παιχνίδι, δεν έχουν άλλη πρακτική αξία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανένα νόημα δεν έχει. τις πούλησες κιόλας όλες; Οο ρίχνεις τις τιμές! :P

 

Τις έβαλα όλες στο χαμηλότερο για να φύγουν να ξεμπερδεύω. Κράτησα μόνο μερικές που μου άρεσαν και έκανα κ ένα setaki στο guardians of middle earth απο περιέργεια για να craftάρω το badge. Useless stuff :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά, οι χρήστες που πιάνουν υψηλότερα levels (πόντοι κερδίζονται και από τα ολοκληρωμένα badges) έχουν (ελάχιστα) υψηλότερες πιθανότητες να κληρωθούν για κάποιο booster pack. Προσωπικά, περισσότερα booster pack πήρα όταν ήμουν 10αρης, παρά τώρα που κοντεύω στο 30.

 

Κατά τα άλλα, τα badges (όπως και τα achievements) είναι ένας τρόπος να δείξεις πόσο σου αρέσει ένα παιχνίδι, δεν έχουν άλλη πρακτική αξία.

 

πάνω κάτω έτσι λειτουργούν τα booster packs.

Σήμερα μου έριξε για HL2,και την παρασκευή csgo,τα πουλάς άνετα 0.26€ το ένα.

 

badges πιο πολύ για να ανέβεις lvl κάνεις,παρά αν σου αρέσει το παιχνίδι,βέβαια ναι και γω έχω κάνει lvl up σε παιχνίδια που μου άρεσαν,και όχι σε τελείως τυχαία που χω.

Αρκετοί χρήστες,διαλέγουν να κάνουν φίλους και να κρατάνε στις λίστες τους άτομα με υψηλό lvl για να κρατήσουν μακριά scummers και beggars,άλλοι επιλέγουν από lvl 15 και πάνω και άλλοι από 30 και πάνω.

Βέβαια δεν νομίζω να είναι απόλυτο αυτό,αφού έχω και φίλους που είναι χρόνια στο steam και δεν τους καίει να ανεβάσουν το lvl τους ή να φτιάξουν το προφίλ τους

 

How can I get a booster pack?

Once you have received all of your card drops, you become eligible for a booster pack, which is a set of 3 trading cards that may include both basic and foil cards. Booster packs are granted randomly to eligible users as more badges are crafted by members of the community. Make sure you log in to Steam each week to maintain eligibility.

 

Once eligible, your Steam Level increases your rate of receiving a booster pack drop:

Level 10: +20% increase in your drop rate

Level 20: +40% increase in your drop rate

Level 30: +60% increase in your drop rate

Level 40: +80% increase in your drop rate

Level 50: +100% increase in your drop rate (i.e. the rate has doubled)

Etc.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα πο απο λιγη σκεψη εβαλα το idle master. Τρεχει απο το μεσημερι και απο τοτε με εχουν κανει add 6 ατομα, level 0 με κλειδωμενο προφιλ. Ignore τους εκανα φυσικα. Κατα καιρους και στο παρελθον με κανουν add κατι τετοιοι αλλα μια στο τοσο. 6 σε 5 ωρες. Δεν ξερω αν συνδεονται αλλα ειναι μια παρατηρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και γω θέμα με invites από fishy profiles. Κάτι level 0 και 1 με κάνουν add συστηματικά, τουλάχιστον ένα την ημέρα. Ξεκίνησε πριν λίγους μήνες αυτό και στην αρχή τα invites πέφταν βροχή.

 

*δεν έχω χρησιμοποιήσει το πρόγραμμα

**υποθέτω έχει να κάνει με το μέγεθος του Steam inventory

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...