Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα TF2/Dota2 κλπ κλειδιά που είχαμε στοκάρει για τις εκπτώσεις??? Τι τα κάνουμε τώρα? Πουλάμε όσο προλαβαίνουμε? γιατί χωρίς τα trades φαντάζομαι είναι πλέον άχρηστα και θα πέσει η τιμής τους κατά πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

http://steamcommunity.com/groups/1e1us#announcements/detail/228887153545989473

 

σκέτα κλειδιά βρε παιδιά.όλα τα sites έχουν πέρα από steam gifts

 

Ναι κι εγώ δεν βρίσκω πως μας επηρεάζει αυτή η αλλαγή. Οκ, τέλος τα gifts, το είπαμε.

 

Αν μου αγοράσει ένα παιχνίδι ο θείος μου στη Ρωσία και μου στείλει το σίριαλ, δεν θα μπορώ να το ενεργοποιήσω στην Ελλάδα (εφόσον το επιτρέπει ο publisher, φυσικά); Τι αλλάζει με πριν;

 

Δεν βρίσκω με ποιόν τρόπο μπορεί το Steam να καπελώσει τους pubs/devs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κι εγώ δεν βρίσκω πως μας επηρεάζει αυτή η αλλαγή. Οκ, τέλος τα gifts, το είπαμε.

 

Αν μου αγοράσει ένα παιχνίδι ο θείος μου στη Ρωσία και μου στείλει το σίριαλ, δεν θα μπορώ να το ενεργοποιήσω στην Ελλάδα (εφόσον το επιτρέπει ο publisher, φυσικά); Τι αλλάζει με πριν;

 

Δεν βρίσκω με ποιόν τρόπο μπορεί το Steam να καπελώσει τους pubs/devs.

 

Αν αγοραζες με tf2 keys απο 'Ρωσους' φυσικα και σε επηρεαζει η αλλαγη, εγω παντα αγοραζα games που ηταν σε sales, ακομα πιο φτηνα με αυτο τον τροπο, πχ το Metro Redux bundle που ηταν σε weekend deal, το πηρα με περιπου 5.5 ευρω αντι για 15 που ειχε στο steam. Απο αυτους τους 'Ρωσους' δεν μπορω να αγορασω serial keys ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν αγοραζες με tf2 keys απο 'Ρωσους' φυσικα και σε επηρεαζει η αλλαγη, εγω παντα αγοραζα games που ηταν σε sales, ακομα πιο φτηνα με αυτο τον τροπο, πχ το Metro Redux bundle που ηταν σε weekend deal, το πηρα με περιπου 5.5 ευρω αντι για 15 που ειχε στο steam. Απο αυτους τους 'Ρωσους' δεν μπορω να αγορασω serial keys ...

 

Σύμφωνοι, αλλά δεν ρώτησα αυτό, όμως.

 

Στην περίπτωση που λες έδινες TF2 keys και σου έκαναν gift το παιχνίδι. Αυτό πάει, πέθανε, το λήξαμε.

 

Εγώ λέω στην περίπτωση των κλειδάδικων που τους δίνεις λεφτά και σου στέλνουν serial για activation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κλειδαδικα εχουν σταθερα χαμηλοτερες τιμες αλλα δεν μπορεις να εκμεταλευτεις τα steam sales για να αγορασεις ακομα φτηνοτερα, that's the point.

 

Ενα καλο παραδειγμα το πως επηρεασε ηδη τις τιμες ειναι το COD:Advanced Warfare που μεχρι χτες εκανε 17 ευρω ως steam gift στο www.g2a.com αλλα σημερα ξεκιναει απο 26 ευρω, μονο ως serial key.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κλειδαδικα εχουν σταθερα χαμηλοτερες τιμες αλλα δεν μπορεις να εκμεταλευτεις τα steam sales για να αγορασεις ακομα φτηνοτερα, that's the point.

 

Ενα καλο παραδειγμα το πως επηρεασε ηδη τις τιμες ειναι το COD:Advanced Warfare που μεχρι χτες εκανε 17 ευρω ως steam gift στο www.g2a.com αλλα σημερα ξεκιναει απο 26 ευρω, μονο ως serial key.

σωστος διοτι στα g2a κλπ εκτος απο κλειδια πουλανε και steam gifts που ειναι ακομα πιο φθηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως μπορουμε να επωφεληθουμε εμεις?

 

Εις βάρος μας είναι, αλλά ας πούμε πως έχουμε το amazon για όσα δεν είναι region locked (τα περισσότερα στην Αμερική είναι region free).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια,γινεται κανεις απο σασ που ξερει να κανει κανα tutorial να μας δειξει πως να αγοραζουμε φτηνοτερα,απο που,ποιεσ σελιδες πρεπει να επισκεφτομαστε κτλπ?(www.g2a.com αυτην πχ πρωτη φορα την ακουω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ξεκινησε και επεσε το store...δεν με αφηνει να αγορασω το injustice...και να πω οτι εχει και καμια παιχνιδαρα προσφορα να το καταλαβω.λεει the steam store is experiencing some heavy load right now...λολ δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...