Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορείς να το βάλεις στην άκρη αλλά δεν μπορείς να το δώσεις αυτούσιο σε κάποιον με ανταλλαγή εντός 30 ημερών (με αυτή την επιλογή θα το είχε και αυτός ως gift και θα μπορούσε, για παράδειγμα, να το στείλει σε κάποιον άλλο κ.ο.κ.). Μπορείς όμως να το στείλεις ως δώρο και αναγκαστικά ο παραλήπτης θα πρέπει να το εξαργυρώσει στον δικό του λογαριασμό.

με λίγα λόγια δηλαδη μονο trade on demand? προπληρωμή και ζήτω οι scammers.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το local co-op είναι στον ίδιο υπολογιστή, με ένα μόνο αντίγραφο του παιχνιδιού (π.χ. split-screen) ενώ το co-op είναι online με άλλους χρήστες. Το LAN νομίζω δεν εντάσσεται στην κατηγορία του local αλλά του σκέτου co-op.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχω μια ερώτηση. Γίνεται τα παιχνίδια που αγοράζω εγω στο steam μου, να μπορούν να τα παίζουν τα υπόλοιπα μέλη της οικογενείας ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ PC (στο οποίο είναι εγκατεστημένα) αλλά απο τους δικούς τους steam λογαριασμούς?

 

Οπότε τα local co op παίζονται split screen στο ιδιο pc ή μέσω lan και πρέπει να το έχουν αγοράσει το παιχνίδι και οι δυο?

 

 

Έχω μπερδευτεί, αλλά νομίζω ότι κι εσύ έχεις μπερδευτεί. Τι θες να κάνεις ακριβώς; Αν θες split screen το κάνεις από το ίδιο πισί με ένα account και ένα παιχνίδι. Αν θες lan γιατί λες με κεφαλαία "ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ PC"; Ο ορισμός του lan είναι να έχεις πολλά πισί σε δίκτυο, όχι ένα. :/

 

Από εκεί και πέρα δε νομίζω να παρεξηγηθεί κανένας dev/pub αν έχεις ορίτζιναλ ένα παιχνίδι στο ένα πισί και το κατέβασεις πειρατικό στο άλλο πισί για να παίζεις σε λαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μπερδευτεί, αλλά νομίζω ότι κι εσύ έχεις μπερδευτεί. Τι θες να κάνεις ακριβώς; Αν θες split screen το κάνεις από το ίδιο πισί με ένα account και ένα παιχνίδι. Αν θες lan γιατί λες με κεφαλαία "ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ PC"; Ο ορισμός του lan είναι να έχεις πολλά πισί σε δίκτυο, όχι ένα. :/

 

Από εκεί και πέρα δε νομίζω να παρεξηγηθεί κανένας dev/pub αν έχεις ορίτζιναλ ένα παιχνίδι στο ένα πισί και το κατέβασεις πειρατικό στο άλλο πισί για να παίζεις σε λαν.

 

Ηταν δυο διαφορετικές ερωτήσεις για διαφορετικές περιπτώσεις. 

 

Για το local co op ρώτησα γιατί το είδα να το έχουν κατι παιχνίδια (rayman kai child of light) που θέλω να πάρω για τα Χριστούγεννα να παίζω μαζί με την αδερφή μου.

 

Ο infinity με κάλυψε με τις απαντήσεις του και μάλλον αυτά τα 2 games όντως είναι local co op (στην ίδια οθόνη-pc).

Γι'αυτό που δεν είμαι σίγουρος ακόμα είναι αν έχουν εναλλακτικά και online co op σε περίπτωση που το local δεν βολεύει...

Ξεκίνησε το Steam Broadcasting στην beta έκδοση του Steam!

 

Γιατί να μην το λένε Steam Stream? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησε το Steam Broadcasting στην beta έκδοση του Steam!

Όχι ρε φίλε!Μόλις προχθές σκεφτόμουν ότι πρέπει επιτέλους να προσθέσουν τη δυνατότητα να βλέπεις τους φίλους σου να παίζουν!

Το άλλο που θέλω κάποια στιγμή να ενσωματώσουν, και το οποίο είναι απλούστατο πιστεύω να γίνει και θα βολέψει αρκετά, είναι να μπορείς να δεις ποιά παιχνίδια έχεις κοινά με ένα φίλο σου ώστε να μπορείς εύκολα να διαλέξεις ποιό παιχνίδι να παίξεις παρέα.Έστω αν όχι από αυτά που έχει ο καθένας εγκατεστημένα, να βλέπεις μία λίστα με τα κοινά παιχνίδια που έχει ο καθένας στο λογαριασμό του.

Μετά από αυτά νομίζω δε θα μου λείπει κάτι!  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε φίλε!Μόλις προχθές σκεφτόμουν ότι πρέπει επιτέλους να προσθέσουν τη δυνατότητα να βλέπεις τους φίλους σου να παίζουν!

Το άλλο που θέλω κάποια στιγμή να ενσωματώσουν, και το οποίο είναι απλούστατο πιστεύω να γίνει και θα βολέψει αρκετά, είναι να μπορείς να δεις ποιά παιχνίδια έχεις κοινά με ένα φίλο σου ώστε να μπορείς εύκολα να διαλέξεις ποιό παιχνίδι να παίξεις παρέα.Έστω αν όχι από αυτά που έχει ο καθένας εγκατεστημένα, να βλέπεις μία λίστα με τα κοινά παιχνίδια που έχει ο καθένας στο λογαριασμό του.

Μετά από αυτά νομίζω δε θα μου λείπει κάτι!  :-D

 

Υπάρχει αυτό! Αν πας στη λίστα παιχνιδιών ενός φίλου σου > Όλα τα παιχνίδια υπάρχει ένα checkbox «Εμφάνιση μόνο παιχνιδιών που κατέχετε και οι δύο». Υπάρχει αντίστοιχη λειτουργία και στο Steam Companion όπου μπορείς να επιλέξεις έως 8 φίλους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως!Ομολογώ ότι δεν το είχα προσέξει!Τουλάχιστον την τελευταία φορά που είχα κοιτάξει δεν υπήρχε αυτή η δυνατότητα.

Πωπω έχει ξεφύγει η φάση μιλάμε.Με το broadcast πάντως δυστυχώς από Ελλάδα, με adsl τουλάχιστον, δε βλέπω να καταφέρνουμε κάτι καλύτερο από 360p ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ξέρω αν το έχετε δει αλλά η beta έκδοση του client σου επιτρέπει να δεις σε πραγματικό χρόνο το game που παίζει κάποιος στους φίλους σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Seems like Valve took the effect of AllowCrossRegionTradingAndGifting=No and applied it to everything. Every gift from these regions is now restricted, regardless of publisher settings:

  • Russia/CIS
  • Southeast Asia
  • South America
  • Turkey

This does not apply to already existing gifts - RU gifts in my inventory didn't get the red text and they can still be activated.

RIP in pepperonis, cheap games. You will be missed.

 

 

http://www.reddit.com/r/SteamGameSwap/comments/2pj8zj/psa_all_gifts_are_now_regionlocked_if_bought_in/

 

http://www.steamgifts.com/forum/iuG5O/all-steam-games-are-now-region-locked-in-rucis-south-america-south-east-asia-and-turkey/page/31337

 

τέλους τα trades..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαύρα Χριστούγεννα, αποκλειστήκαμε από τις αγορές

λίγο-πολύ

τα κλειδάδικα θα έχουν πάντα κλειδιά.Ας μην αγοράζουμε τόσο φθηνά όσο το gift αλλά και πάλι είναι πιο φθηνά από το main store.Τόσα χρόνια με κλειδιά έπαιζα.

Καιρός για uplay και origin!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://steamcommunity.com/groups/1e1us#announcements/detail/228887153545989473

 

τωρα? μια μερα πριν τα sales? f***...

σκέτα κλειδιά βρε παιδιά.όλα τα sites έχουν πέρα από steam gifts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...