Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικότερα πάντως αυτές οι κάρτες είχαν σταθερά πτωτική πορεία (στο χρηματιστήριο :D).

Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος θα τις κρατούσε μέχρι τέλους, όταν όσο πιο γρήγορα τις ξεφορτωνόσουν, τόσο περισσότερο credit είχες στο "steam wallet". (Από ό,τι διάβαζα σήμερα στο forum, τις... έληξαν και μια ώρα νωρίτερα από ό,τι αναμενόταν και κάποιοι ήταν αγανακτισμένοι γιατί σκόπευαν να τις πουλήσουν κυριολεκτικά τελευταία στιγμή). 

 

Ίσως το έκαναν ακριβώς γι αυτό το λόγο, δλδ να το έληξαν νωρίτερα για να μην έχουμε φαινόμενα αισχροκέρδιας. Πάντως, το στημ κρατάει 2 λεπτά από κάθε συναλλαγή για τις κάρτες, μιλάμε για τεράστιο ποσό συνολικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια  προσπαθω να πουλησω καποια πραγματα απο το cs go στο μαρκετ αλλα δεν γινεται γιατι μου λεει οτι δεν πληρει ο κωδικος μου τις προυποθεσεις!!μου ελεγε οτι δεν εχω κανει αγορα αγορασα ενα παιχνιδι και καποια κλειδια αλλα και παλι δεν γινεται...ξερει κανεις κατι????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια  προσπαθω να πουλησω καποια πραγματα απο το cs go στο μαρκετ αλλα δεν γινεται γιατι μου λεει οτι δεν πληρει ο κωδικος μου τις προυποθεσεις!!μου ελεγε οτι δεν εχω κανει αγορα αγορασα ενα παιχνιδι και καποια κλειδια αλλα και παλι δεν γινεται...ξερει κανεις κατι????

 

read my friend Link.png Site: Trading and Market Restrictions

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως το έκαναν ακριβώς γι αυτό το λόγο, δλδ να το έληξαν νωρίτερα για να μην έχουμε φαινόμενα αισχροκέρδιας. Πάντως, το στημ κρατάει 2 λεπτά από κάθε συναλλαγή για τις κάρτες, μιλάμε για τεράστιο ποσό συνολικά. 

 

Και εκεί που συνειδητοποιείς ότι το steam δουλεύει σαν της εταιρίες κινητής τηλεφωνίας. Εσύ αγοράζεις την κάρτα απο το περίπτερο τους τα δίνεις και σου δίνει ψηφιακές υπηρεσίες. Τα λεφτά αυτά όμως πρέπει να εξαφανιστούν με κάποιο τρόπο και απο την τσέπη σου και απτο wallet. Εκεί έρχεται το 0,02 που σου κρατάει απο τις συναλλαγές!! Gaben αλάνι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι 2 λεπτά ανά συναλλαγή σε κάθε συναλλαγή.Τα 2 λεπτά είναι η ελάχιστη προμήθεια που παίρνει.Ποσοστιαία είναι η προμήθεια και το συνολικό ποσό αυτής αυξάνεται όσο αυξάνεται η τιμή πώλησης. (πχ αν ορίσεις 5€ καθαρά δικά σου, τελική τιμή πώλησης θα πάει στα 5,75...)

Πώς να είναι σαν βγάζεις τόσα φράγκα ρε φίλε;;;  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα πριν λιγες μερες και εγω εκανα λογαριασμο στο steam

ωσπου κατεβαζω την εφαρμογη

και κανω καινουργιο λογαριασμο

και τωρα παω απο το μοζιλα και μπαινω στο σιτε του στεαμ και δεν με αφηνει να κανω συνδεση

μου λεει οτι θελει ενα κωδικο(στελνωντας στο εμαλ μου)

αλλα οταν τον βαζω αυτο ζηταει 6 ψηφια ενω αυτη μου στελνουν 5 τι γινεται τωρα?

post-259423-0-87532700-1404855595_thumb.png

post-259423-0-18723200-1404855618_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα πριν λιγες μερες και εγω εκανα λογαριασμο στο steam

ωσπου κατεβαζω την εφαρμογη

και κανω καινουργιο λογαριασμο

και τωρα παω απο το μοζιλα και μπαινω στο σιτε του στεαμ και δεν με αφηνει να κανω συνδεση

μου λεει οτι θελει ενα κωδικο(στελνωντας στο εμαλ μου)

αλλα οταν τον βαζω αυτο ζηταει 6 ψηφια ενω αυτη μου στελνουν 5 τι γινεται τωρα?

Κατω απο εκει που βαζεις τον κωδικο εχει το κουτακι που λεει "εισαγωγη φιλικου ονοματος". Βαλε εκει πως θες να ονομαστει το pc σου, ως αναγνωριστικο απο το steamguard, μετα βαλε τον κωδικο και πατα ελαβα το μηνυμα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

κανένα δωρεάν παιχνίδι στο steam που να αξίζει?

 

Επίσης, ξέρετε τυχών site που δίνουν μια στις τόσες δωρεάν παιχνίδια στο steam? πχ το humble bundle μέχρι και πριν ενα μήνα έδινε κάθε βδομάδα και απο ένα παιχνίδι. Υπάρχουν άλλα παρόμοια sites που να κάνουν το ίδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

να ρωτησω τι παιζει ...

Δεν νομίζω ότι παίζει κάτι παραπάνω από αυτό που αναφέρει.

Χρειάζεται να δηλώσεις ρητά αν είσαι ή δεν είσαι πολίτης ΗΠΑ (και αν είσαι, τότε πρέπει να δώσεις κάποια παραπάνω στοιχεία φορολογικά), αν θέλεις να συνεχίσεις να έχεις πωλήσεις (πάνω από 200 αντικείμενα) στο Steam market.

 

Επίσης, ξέρετε τυχών site που δίνουν μια στις τόσες δωρεάν παιχνίδια στο steam? πχ το humble bundle μέχρι και πριν ενα μήνα έδινε κάθε βδομάδα και απο ένα παιχνίδι. Υπάρχουν άλλα παρόμοια sites που να κάνουν το ίδιο?

Έχουμε ειδικό νήμα με προσφορές (εκπτώσεις ή δωρεάν παιχνίδια) από διάφορα sites εδώ:

Προσφορές παιχνιδιών

Στο 1ο post, μπορείς να βρεις και Links προς κάποια από αυτά τα sites που συχνά κάνουν προσφορές ή δίνουν δωρεάν παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανένα δωρεάν παιχνίδι στο steam που να αξίζει?

 

 

Φοβερό free to play είναι αυτό: http://store.steampowered.com/app/265630/

Είναι standalone mod του Half-Life 2, και είναι δεν έχει κανενός είδους αγορές μέσα στο παιχνίδι.

 

Επίσης αυτό: http://store.steampowered.com/app/271290/

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό free to play είναι αυτό: http://store.steampowered.com/app/265630/

Είναι standalone mod του Half-Life 2, και είναι δεν έχει κανενός είδους αγορές μέσα στο παιχνίδι.

 

Επίσης αυτό: http://store.steampowered.com/app/271290/

 

το hawken φαίνεται καλό! Το κατεβάζω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...