Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα πάρα πολύ ωραίο άρθρο για το Summer Adventure και την προσθήκη επιπλέον "νικητών".

 

How the internet tried to rig the Steam Summer Adventure, and how Valve is trying to stop them

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε έχω κάνει add από χτες αλλά με έχεις ξεχάσει  :P

έχω τόσα πολλά invites που,αν δεν μου γράψουν στον τοίχο μου να ξέρω ποιος είναι,μένουν εκεί!

done όμως!

Ένα πάρα πολύ ωραίο άρθρο για το Summer Adventure και την προσθήκη επιπλέον "νικητών".

 

How the internet tried to rig the Steam Summer Adventure, and how Valve is trying to stop them

If I sold one of my Steam Summer Adventure cards for its current value, $0.25, Valve would take three pennies and I’d get $0.22. The Steam Market tells me that 91,650 copies of that card have been sold in the past 24 hours, meaning Valve’s profit of a single Summer Adventure card in a single day could be about $2,800. There are 10 of these cards, and another 10 “foil” variants, which run about $2 each.

 

αχ!εδώ όλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω

επειδη μαλλον θα περασω μονιμα 8.1 στο συστημα της υπογραφης,θα εχω κανενα προβλημα με τα παρακατω παιχνιδια;

 

 

post-184642-0-83386700-1404028595_thumb.jpg

post-184642-0-38445000-1404028596_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω

επειδη μαλλον θα περασω μονιμα 8.1 στο συστημα της υπογραφης,θα εχω κανενα προβλημα με τα παρακατω παιχνιδια;

 

Για το Grand Theft Auto IV θα χρειαστείς ένα patch (βασικά μια αναβάθμιση του LIVE client είναι).

 

Amnesia, CS:GO, Skyrim, Left 4 Dead 2 που τα έχω δοκιμάσει είναι ΟΚ. Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω αν και λογικά μια χαρά θα τρέχουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα. Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το NBA 2K14 μεσω steam. Ενω παιζω μου ελαχιστοποιει το παιχνιδι και με πεταει στο steam. Δεν μου το κλεινει απλα το κανει minimize. Τι διαολο ειναι ατυο? Και το κανει και αρκετα συχνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδια καλησπερα. Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το NBA 2K14 μεσω steam. Ενω παιζω μου ελαχιστοποιει το παιχνιδι και με πεταει στο steam. Δεν μου το κλεινει απλα το κανει minimize. Τι διαολο ειναι ατυο? Και το κανει και αρκετα συχνα

Μήπως σε πετάει στο community overlay (συνδυασμός Shift+Tab)?

Αν είναι αυτό μπορείς να το απενεργοποιήσεις από τα Settings του Steam:

Settings -> In-Game -> ξε-τσεκαρισμα του κουτιού δίπλα στο "Enable the Steam overlay while in-game" -> και click στο "Οk"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως σε πετάει στο community overlay (συνδυασμός Shift+Tab)?

Αν είναι αυτό μπορείς να το απενεργοποιήσεις από τα Settings του Steam:

Settings -> In-Game -> ξε-τσεκαρισμα του κουτιού δίπλα στο "Enable the Steam overlay while in-game" -> και click στο "Οk"

 

Με πεταει στην αρχικη του παιχνιδιου. Θα το τσεκαρω αυτο που ειπες παντως να δω. Επισης θα δω αν το κανει και σε αλλο game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παιζονται οι ανθρωποι. Αγορασα το πρωτο FEAR (εξαιρετικο FPS btw, γρηγορο με εξαιρετικη αισθηση των οπλων και μαχης) αλλα αν θες να το κανεις εγκατασταση πρεπει να κατεβασεις σχεδον 17 giga προκειμενου να το παιξεις και ας θελεις μονο την αρχικη εκδοση χωρις τα expansions του. Υπαρχει κανενας τροπος να μπορεις να εχεις μονο την original εκδοση χωρις αυτα? Ειναι απιστευτα εκνευριστικο να δεσμευω 17 giga για ενα και μονο παιχνιδι σαν αυτο και να θελω να βαλω μερικα ακομα και να μην μπορω.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξα το payment option στο steam και δε με άφηνε να πουλήσω στο market για μια εβδομάδα περίπου από την αλλαγή αυτή και μέχρι να επιβεβεωθούν τα νέα στοιχεία.Δεν πούλησα τις κάρτες από το summer sale, αυτές πλέον δε μπορώ να τις κάνω τίποτα και έχω πλέον 10 άχρηστα αντικείμενα να γεμίζουν το inventory μου.Παμέξυπνο ρε, μπράβο!

 

Θυμάται κανείς αν στο παρελθόν σε αντίστοιχες περιπτώσεις οι κάρτες εξαφανίζονταν μετά από κάποιο χρονικό διάστημα ή θα τις έχω μόνιμα να μου κυλάνε τα συκώτια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξα το payment option στο steam και δε με άφηνε να πουλήσω στο market για μια εβδομάδα περίπου από την αλλαγή αυτή και μέχρι να επιβεβεωθούν τα νέα στοιχεία.Δεν πούλησα τις κάρτες από το summer sale, αυτές πλέον δε μπορώ να τις κάνω τίποτα και έχω πλέον 10 άχρηστα αντικείμενα να γεμίζουν το inventory μου.Παμέξυπνο ρε, μπράβο!

 

Θυμάται κανείς αν στο παρελθόν σε αντίστοιχες περιπτώσεις οι κάρτες εξαφανίζονταν μετά από κάποιο χρονικό διάστημα ή θα τις έχω μόνιμα να μου κυλάνε τα συκώτια;

 

Δεν σου εχει επιλογη να τις διαγραψεις απο το inventory αν πατησεις πανω τους; Δεξια κατω απο την εικονα πρεπει να εμφανιστει αυτη η επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γενικότερα πάντως αυτές οι κάρτες είχαν σταθερά πτωτική πορεία (στο χρηματιστήριο :D).
Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος θα τις κρατούσε μέχρι τέλους, όταν όσο πιο γρήγορα τις ξεφορτωνόσουν, τόσο περισσότερο credit είχες στο "steam wallet". (Από ό,τι διάβαζα σήμερα στο forum, τις... έληξαν και μια ώρα νωρίτερα από ό,τι αναμενόταν και κάποιοι ήταν αγανακτισμένοι γιατί σκόπευαν να τις πουλήσουν κυριολεκτικά τελευταία στιγμή). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...