Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aν βάλουν υποστήριξη για linux λέτε να μπορέσουμε να στριμάρουμε παιχνίδια σε raspberry pi? Τι δουλειά κάνει ο επεξεργαστής του υπολογιστή που παίρνει περιεχόμενο. Αν αντέχουν οι ταμπλέτες τέτοιο στριμαρισμα νομίζω θα αντέχει και το raspberry.

 

Απ'οτι καταλαβα απο το διαγραμμα της steam το pc που τρεχει το παιχνιδι αφου δεχτει τις εντολες του χρηστη/input (χειρισμος του game)απο το 2ο pc/συσκευη ,  κανει τα παντα και στο τελος  κανει encode την εικονα/αποτελεσμα και την στελνει στην 2η συσκευη οπου γινεται decode και απλα την αναπαραγει.

 

Οποτε λογικα οποιαδηποτε συσκευη ικανη να αναπαραγει (HD?)video/ηχο που τρεχει καποιο απο τα υποστηριζομενα λειτουργικα   ειναι  αρκετη φανταζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

το μονο που χρειαζεται ειναι να περασω το steam στο laptop και να κανω login απο το desktop και μετα απο το laptop???

επιλεγω ή ρυθμιζω κατι ακομα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά δλδ. Με το που μπει και linux υποστήριξη πάει δίπλα στην τηλεόραση raspberry pi δλδ κονσόλα των 50 ευρώ :P να τρέχει witcher 3!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά δλδ. Με το που μπει και linux υποστήριξη πάει δίπλα στην τηλεόραση raspberry pi δλδ κονσόλα των 50 ευρώ :P να τρέχει witcher 3!

νομιζω εχει linux υποστηριξη

(Play your Windows games on devices running other operating systems

Currently Mac OS X, Linux, and SteamOS, with support for more systems coming soon.)

Θα μπορω να παιζω αλλα παιχνιδια που δεν ειναι στο steam με αυτον τον τροπο (πχ Fifa)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχει linux υποστήριξη, ως guest OS μόνο. Ως host OS λέει θα το βάλουν μελλοντικά υποστήριξη.

 

Αν και μην κοροϊδευόμαστε το 99,99% των χρηστών ενδιαφέρονται να στριμάρουν παιχνίδια από το Windows PC τους σε πισιά που δεν έχουν Windows και όχι το ανάποδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει linux υποστήριξη, ως guest OS μόνο. Ως host OS λέει θα το βάλουν μελλοντικά υποστήριξη.

 

Αν και μην κοροϊδευόμαστε το 99,99% των χρηστών ενδιαφέρονται να στριμάρουν παιχνίδια από το Windows PC τους σε πισιά που δεν έχουν Windows και όχι το ανάποδο.

 

Δικια μου βλακεια, δεν το καλο διαβασα.

Μπορει κανεις να μου απαντησει σε αυτο που ειπα και πριν:

Θα μπορω να παιζω αλλα παιχνιδια που δεν ειναι στο steam με αυτον τον τροπο (πχ Fifa)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δικια μου βλακεια, δεν το καλο διαβασα.

Μπορει κανεις να μου απαντησει σε αυτο που ειπα και πριν:

Θα μπορω να παιζω αλλα παιχνιδια που δεν ειναι στο steam με αυτον τον τροπο (πχ Fifa)

 

Εξαρτάται από το παιχνίδι. Για παράδειγμα, κατάφερα να τρέξω τον Dolphin και το Crysis, αλλά δεν έχω καταφέρει να τρέξω το SWTOR.

 

Έχω παρατηρήσει ότι μπορώ να τρέξω non-Steam apps όταν μπαίνουν κατευθείαν στο παιχνίδι και δεν πετάνε άλλα παραθυράκια πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται από το παιχνίδι. Για παράδειγμα, κατάφερα να τρέξω τον Dolphin και το Crysis, αλλά δεν έχω καταφέρει να τρέξω το SWTOR.

 

Έχω παρατηρήσει ότι μπορώ να τρέξω non-Steam apps όταν μπαίνουν κατευθείαν στο παιχνίδι και δεν πετάνε άλλα παραθυράκια πριν.

 

Εγω θελω να το κανω στο Fifa 14

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν είχα κάτι τέτοιο so far - αν και σήμερα έλεγξα και για updates και για κάποιο λόγο μου ανακάλυψε και εγκατέστησε ξανά το 21 May update (για το in-home streaming).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Tι να πω, αφηρημένος έκανα τη διαδικασία (μέσα από το client του Steam, που κι εμένα έκανε ένα μεγαλούτσικο update) και η επιβεβαίωση με πέταξε στη σελίδα του Steam στα... Τουρκικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου το εχει βγαλει αυτο με το banner 2 φορες.Την πρωτη πριν κανα χρονο και την δευτερη πριν δυο εβδομαδες αν θυμαμαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Kυρίως μου έκανε εντύπωση η γλώσσα της σελίδας όπου κατέληξα μετά. Παλιότερα με γύριζε στα Ελληνικά (παρότι έχω επιλέξει ως γλώσσα τα Αγγλικά, μάλλον βλέπει τη διεύθυνση).

 

Τέλος πάντων, από ό,τι είδα από πραγματική διεύθυνση ήρθε το mail επιβεβαίωσης, οπότε δε νομίζω να έγινε κάτι περίεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στα downloads του Steam, μετά την ολοκλήρωση εμφανίζεται η ένδειξη time completed. Υπάρχει τρόπος τότε να δούμε τι ώρα ξεκίνησε το download; (όπως φαίνεται στη διάρκειά του).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...