Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Δεν ξέρω, συζητούσα με έναν παραγωγό (ευγενέστατος) και ρωτάω "πώς προκύπτει αυτή η διαφορά" και μου λέει ο ΦΠΑ. Του απαντώ ότι, πέραν του ότι δεν υπάρχει τέτοιος ΦΠΑ πουθενά στην Ευρώπη, οι διάφορες χώρες έχουν διαφορετική επιβάρυνση (δεν το έλεγα για "συμφέρον" μου, η Ελλάδα πρέπει να έχει από τις υψηλότερες επιβαρύνσεις).

 

Και κάπου εκεί άρχισε τα "ναι μεν, αλλά".

 

Παλιότερα δεν ασχολούμουν καν, τυχαία έπεσα σε ένα site που συγκρίνει τις τιμές και πραγματικά μου έκανε εντύπωση, είναι τεράστιες οι διαφορές.

 

Και να πω ότι οι ΗΠΑ είναι καμιά φτωχογειτονιά και κοιτάνε να βοηθήσουν τον κόσμο να αποκτήσει κανένα παιχνίδι παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

χαρη στη μητερα ρωσια, τo nuuvem, το amazon και το uk gamersgate εχω ξεπερασει αυτα τα θεματα

και γενικα οι περισσοτεροι που ψωνιζουν αρκετα το ιδιο κανουν ,οποια κι αν ειναι η χωρα τους

τωρα οσοι παιρνουν 3-4 παιχνιδια το χρονο ας πληρωσουν και κατι παραπανω για να στηριξουν το αθλημα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχει προσφορά το CS:GO στα 2 ευρώ.. Λέω να πάρω μια paysafe των 5 ευρώ και να το αγοράσω.. Μου λέει κάποιος πώς μπορώ να το αγοράσω; Έχει 36 ώρες η προσφορά οπότε άμεσα αν γίνεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

To επιλέγεις για να σταλεί στο καλάθι αγορών (cart) και στη συνέχεια, αφού επιλέξεις ότι το αγοράζεις για σένα και όχι για δώρο, έχει επιλογή τρόπου πληρωμών. Αν δεν απατώμαι, οι paysafe κάρτες είναι 2η-3η επιλογή, θα το δεις αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το κατάφερα... Κάτι άλλο τώρα, πήρα κάρτα των 5 και το παιχνίδι έκανε 2 ευρώ.. Δε θα έπρεπε να έχω κάποια ρέστα; Αν βλέπω καλά μου λέει ότι το πορτοφόλι μου έχει 0 ευρώ.... ;/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.paysafecard.com/el-gr/check-balance/

 

εδώ βάλε τον αριθμό σου και δες πόσα σου έμειναν. ρέστα θα έβλεπες στο steam wallet μόνο αν έκανες ADD FUNDS. εσύ απλά έκανες checkout με paysafe. κομπλέ είσαι don't worry

 

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=1122-RTSC-0478#add

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα όχι, γιατί έχει minimum ποσό τα 5 ευρώ για φόρτωμα του wallet. Μαλ@κία αυτό και σ'εμένα σπάει τα νεύρα, τώρα το ξέρεις όμως για την επόμενη φορά.

Μπορείς ακόμα όμως να κάνεις αγορά χρησιμοποιώντας το υπόλοιπο της paysafe με τον ίδιο τρόπο. Απλά δεν μπορείς να το βάλεις στο steam wallet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα όχι, γιατί έχει minimum ποσό τα 5 ευρώ για φόρτωμα του wallet. Μαλ@κία αυτό και σ'εμένα σπάει τα νεύρα, τώρα το ξέρεις όμως για την επόμενη φορά.

Μπορείς ακόμα όμως να κάνεις αγορά χρησιμοποιώντας το υπόλοιπο της paysafe με τον ίδιο τρόπο. Απλά δεν μπορείς να το βάλεις στο steam wallet

Χααχααχ όντως βλακεία... Άλλη φορά προσεκτικός! Θέλω παράδειγμα να αγοράσω ένα κλειδί για το DotA 2 που έχει 1.99 ευρώ για παράδειγμα αλλά δε μπορώ με αυτή την paysafe επειδή πρέπει να γίνει από Steam ή κάτι τέτοιο, και η paysafe δεν είναι 5 ευρώ πια αλλά 3.01 ευρώ... Τι μπορώ να κάνω για να αγοράσω αυτά που θέλω; Ή δε μπορώ να κάνω κάτι και απλά πήγαν τσάμπα; ;/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορείς να κάνεις κάτι δυστυχώς. είδες τι έκανε η valve για να σε αναγκάσει να πάρεις και άλλη paysafe και να την βάλεις στο steam wallet σου και μετά να έχεις πάλι ρέστα στο steam wallet σου και να τα ξοδέψεις στο market και να πάρει μερίδιο, ή να αγοράσεις ένα παιχνίδι φτηνό και να πάρει πάλι το ποσοστό της;;

 

έξυπνο έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κάνεις λογαριασμό στο paysafe και να βάλεις το υπόλοιπό σου εκεί. Μην την πετάξεις προφανώς ε!..

Αυτό που κάνω εγώ είναι να τσεκάρω τα φτηνά games από τα κλειδάδικα που δέχονται paysafe, αν μου γυαλίσει κάτι καλώς, αλλιώς το υπόλοιπο μένει στον λογαριασμό paysafe μέχρι να βρω κάτι ή να συμπληρωθεί 5ευρω για steam ξερω'γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κάνεις λογαριασμό στο paysafe και να βάλεις το υπόλοιπό σου εκεί. Μην την πετάξεις προφανώς ε!..

Αυτό που κάνω εγώ είναι να τσεκάρω τα φτηνά games από τα κλειδάδικα που δέχονται paysafe, αν μου γυαλίσει κάτι καλώς, αλλιώς το υπόλοιπο μένει στον λογαριασμό paysafe μέχρι να βρω κάτι ή να συμπληρωθεί 5ευρω για steam ξερω'γω.

Ε δε νομίζω να χρειαστούν πουθενά αλλά ας το κάνω αφού δε μπορώ να τα χρησιμοποιήσω steam.. :( Πώς το κάνω ακριβώς αδερφέ μου λες βήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να μετακίνησω τα εγκατεστημένα παιχνίδια σε άλλο δίσκο χωρίς να χρειαστεί να τα ξανά κατεβάσω;

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα τα παιχνιδια η μερικα μονο  ?

 

 

-

 

για ολα

 

Α παιρνεις αντιγραφη ολο το φακελο του steam στη νεα τοποθεσια

 

 Β uninstall to steam

 

 Γ run as administrator το steam.exe μεσα στο φακελο που ειχες κρατησει

και ξανακανει εγκατασταση  στη νεα τοποθεσια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...