Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

καλημερα, πριν λιγο πηγα να παιξω BlackOps2 και μου λεει οτι μου εκαναν permanently ban. γιατι...?????? τι κανω σε αυτη την περιπτωση?

 

Εδώ έχει μια λίστα από πιθανούς λόγους για το permantly ban (που είναι από την Treyarch και όχι από το Steam):

http://community.callofduty.com/thread/200527300

 

Οι λόγοι περιέχουν: hacking, χρήση πειρατικού περιεχομένου, (χρήση apps για) cheating, κακή συμπεριφορά προς άλλους παίκτες, εκμετάλλευση exploits του κώδικα και έχει και άλλα. 

Από όσο καταλαβαίνω είναι αρκετά αυστηροί όταν μοιράζουν permanent ban και δεν το αναστέλλουν. 

 

 All infractions undergo a thorough review process by the Treyarch security team before enforcement, and penalty is not subject to further review.

 

Μπορείς βέβαια να επικοινωνήσεις μαζί τους αν θεωρείς ότι δεν έχεις κάνει τίποτα από όσα αναφέρουν στο παραπάνω link. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν εχω κανει ποτε hacking μιας και το παιχνιδι ηταν δανεικο (ουτε ο ιδιοκτητης
ειχε κανει). το μονο που ειχα κανει ειναι να κατεβασω αλλη γλωσσα απο το steam γιατι το παιχνιδι ηταν στα γερμανικα.
παιζει να φταιει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω κανει ποτε hacking μιας και το παιχνιδι ηταν δανεικο (ουτε ο ιδιοκτητης

ειχε κανει). το μονο που ειχα κανει ειναι να κατεβασω αλλη γλωσσα απο το steam γιατι το παιχνιδι ηταν στα γερμανικα.

παιζει να φταιει αυτο?

 

Απο την Γερμανια ηταν αγορασμενο το παιχνιδι ή απο Ελλαδα; Το account γερμανικο ειναι;

 

@udaba Dota 2, team fortress 2, path of exile και οτι αλλο βρισκεται ψηλα στα στατιστικα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνιδι ειναι απο Ελβετια αλλα ο λογαριασμος στα Αγγλικα.
την γλωσσα του παιχνιδιου την ειχα αλλαξει μεσα απο το steam αφου κατεβασα απο τις ρυθμισεις του steam

το path of exile τα σπαει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Loadout το έχει δοκιμάσει κανείς;

Έχουν κόσμο οι servers; Με ψήνει όπως βλέπω τα βιντεάκια, 

αλλά αν κρίνω από Link.png Site: εδώ δεν πρέπει να έχει κόσμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Loadout το έχει δοκιμάσει κανείς;

Έχουν κόσμο οι servers; Με ψήνει όπως βλέπω τα βιντεάκια, 

αλλά αν κρίνω από Link.png Site: εδώ δεν πρέπει να έχει κόσμο...

Release Date: 1 Feb 2014

 

Τοτε θα γινει free to play, τωρα ειναι early access με λεφτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Release Date: 1 Feb 2014

 

Τοτε θα γινει free to play, τωρα ειναι early access με λεφτα

Ό,τι ήταν early access το ήξερα. Δεν γνώριζα όμως πως θα γίνει/είναι free to play.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μερικά steam keys και αναζητώ το skyrim legendary steam key για ανταλλαγή.

Ποιος είναι ο σωστός τρόπος για να το ζητήσω αυτό στο steam;

Τελείως άσχετος με το steam, για αυτό θα πρακαλούσα για όσο το δυνατόν πιο λεπτομερείς απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

να ρωτήσω κάτι, παρατηρώ ότι σήμερα λείπει ένα παιχνίδι από την λίστα την library μου, βασικά το κατάλαβα από τον αριθμό των games που μειώθηκε.

Έψαξα γενικά μήπως δω κάτι τρανταχτό να λείπει αλλά με σχεδόν 300 παιχνίδια είναι λίγο δύσκολο να το ανακαλύψω.

Μήπως έτυχε και σε κανέναν από εσάς το ίδιο και ανακάλυψε τι λείπει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είχες κατεβάσει ένα από τα παιχνίδια που έδινε τσάμπα το Steam τις προηγούμενες μέρες ?

Δεν θυμάμαι τα ονόματα τους,αλλά πριν κάτι μέρες το Steam έβαλε αυτόματα στους λογαριασμούς των χρηστών κάποιο παιχνίδι για να το δοκιμάσουν,με περιορισμένο χρονικό διάστημα. Ίσως να ήταν αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα ανακάλυψα τελικά ότι είχα μια beta στο account μου το οποίο τώρα που έγινε κανονικά released αφαιρέθηκε (συγκεκριμένα το Rekoil).

Τεσπά, ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα achievements σε καθε game εξυπηρετουν κατι περα απο την ικανοποιηση της εκπληρωσης?

 

Ακομα σε τι αλλο. Φανταζομαι οτι θα το κανουν οπως στο playstation και το xbox που περνεις xp και ανεβαινεις level αλλα δεν νομιζω οτι ειναι τοσο δυσκολο ωστε να μην το εχουν κανει τοσα χρονια. Μπορει να το αφησουν ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...