Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω πάρει όπως όλοι το Left4Dead.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να το κατεβάσω απτο PC μου γιατί έχω mobile ιντερνετ. 

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μεταφέρω το παιχνίδι απο κάποιον άλλον υπολογιστή στον δικό μου. 

Το έχω κάνει και το έχω προσθέσει στο φάκελο του steam με τα παιχνίδια αλλά το βλαμμένο συνεχίζει 

να μην το βλέπει και προσπαθεί να το ξανακατεβάσει. Πως μπορώ να το κάνω??

Εγω θα προτεινα το backup απο το pc που ειναι και restore στο αλλο. Δεν ειναι πολυ χρονοβορα και εχεις και το κεφαλι σου ησυχο.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θα ηθελα να μαθω τι κερδιζουμε οταν αγοραζουμε παιχνιδια απο το steam

...Κερδίζεις το παιχνίδι που σου αρέσει γνήσιο, σε εξευτελιστική τιμή. :)

Μόλις πήρα το DeadLight 2,39€ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη χρονια σε ολους.Εκανα install το god ghosts και εβγαζε οτι πρεπει να κανω register το game στην activision.Δεν το εκανα απο την αρχη ετσι και αλλιως παιζει κανονικα online.Σημερα  λεω κατσε να το κανω μεσω του steam που μου εβγαζε αυτο μηνυμα.Το κανω φτιαχνω λογαριασμο αλλα το verification πουθενα να μου το στειλουν στο email.Περιμενα απο τις 3 περιπου που το εφτιαξα εως τωρα τιποτα.Απο περιεργεια  μπαινω στο site της activision και φτιαχνω ενα αλλο λογαριασμο χωρις να ειμαι στο steam.Φτιαχνω το λογαριασμο και μου εστειλαν αμεσως mail για verification.Η ερωτηση ειναι αυτο ο λογαριασμος που εφτιαξα μεσω steam τι εγινε ρε παιδια γιατι θα με τρελανει.


συγνωμη λαθος οχι register to game αλλα να κανω account .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Steam έκανε ένα λάθος και για λίγη ώρα, στη σελίδα με τα στατιστικά των παιχνιδιών που παίζονται τώρα,

αντί να εμφανίσει στατιστικά από λογαριασμούς χρηστών, εμφάνισε στατιστικά από λογαριασμούς developer.

Κάποιος πρόλαβε και έβγαλε screenshot, οπότε μπορούμε να ρίξουμε μια ματιά στο τι μας επιφυλάσσει το άμεσο μέλλον.

 

 

5qhWc9N.png

 

 

Το screenshot είναι πραγματικό και επιβεβαιώθηκε από αρκετά μέλη στα steam forums.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σήμερα ήρθε/εγκαταστάθηκε ένα update για το Steam Family Options (που παρά την αρχική μου χαρά, δεν έχει σχέση με το Family Sharing για το οποίο έγινε λόγος πρόσφατα). Νομίζω ότι βγήκε από beta και είναι πλέον public.

 

Αφορά γονείς που θέλουν να θέσουν κανόνες/περιορισμούς στα παιδιά τους για πρόσβαση σε παιχνίδια ή δυνατότητες του Steam, μέσω ενός ειδικού mode "Family View" που προστατεύεται από PIN και ρυθμίζεται από τα Settings. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα πάντως μετά το update έχω κανονικά το Family Sharing. Απο δοκιμές που έκανα όταν ο άλλος παίζει παιχνίδι της βιβλιοθήκης σου λαμβάνει μήνυμα ότι πρέπει να το κλείσει σε 5 λεπτά.

 

Αντίθετα μπορείς να παίζει ο ένας παιχνίδι από την βιβλιοθήκη του άλλου ταυτόχρονα χωρίς πρόβλημα.

 

Επίσης μπορεί ο ένας να παίζει offline και άλλος online ταυτόχρονα χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτό με το Family Sharing γίνεται, από ότι αναφέρουν στη σχετική σελίδα, μόνο αν έχεις επιλέξει να είσαι στο steam beta update και μόνο σε περιορισμένο αριθμό χρηστών για την ώρα (limited beta), edit: και να έχεις μπει στο group Steam Family Sharing. Τουλάχιστον σε μένα δεν υπάρχουν αυτές οι δυνατότητες (είτε το γυρίσω σε beta είτε σε stable) ακόμα.

Ένα καλό feature που πρόσθεσαν είναι το setting για να συνεχίζουν τα library downloads στο background όταν παίζεις steam games, το οποίο μπορείς να το κάνεις override για τα παιχνίδια για τα οποία δεν θέλεις κάτι τέτοιο -πχ λόγω του lag που ενδέχεται να προκαλέσει σε multiplayer/online games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες μια απορια(λογο απειριας που εχω ακομα με την συγεκριμενη πλατφορμα)τα παιχνιδια που αγοραζουμε δεν τα κανει κανονικα ινσταλ στο δισκο?η απλα κατεβαζει τα παιχνιδια  μονο μεσο cloud?ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κανει κανονικα εγκατασταση στο σκληρο, και αυτο το κανεις

ειτε απο το dvd αν εχεις την retail εκδοση

ειτε μεσω του steam αν εχεις αγορασει εναν κωδικο απο κλειδαδικο, αμαζον κτλ.

 

Απλα με το steam δεν χρειαζεται οπως παλια για να παιξεις καθε φορα να βαζεις το dvd στο pc.

 

Αναβεις pc, τρεχεις steam, παιζεις....

Οσο αφορα το cloud που αναφερεις ειναι υπηρεσιες οπως πχ τα saves να γινονται αυτοματα

και να φιλοξενούνται σε servers οποτε και μετα απο απ-εγκατασταση και επαν-εγκατασταση εισαι εκει που το αφησες.

''αυτο το τελευταιο πρεπει να το υποστηριζει και το ιδιο το παιχνιδι - συνήθως ολα τα καινουργια και τα mutli το εχουνε''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα τα παιχνίδια! Θέλει προσοχή. Σε όσα υποστηρίζουν cloud save ενεργοποίησε το. Στα υπόλοιπα πρέπει να κρατήσεις backup χειροκίνητα.

 

Επίσης τσέκαρε http://www.gamesave-manager.com

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! 

Θα κανω φορματ τον σκληρο. Τα saves απο τα παιχνιδια μου στο steam θα χαθουν?

 

Οσα ειναι Cloud οχι, τα υπολοιπα saves θα τα βρεις, στο user που χρησιμοποιείς ειτε στο documents ειτε στο games. 

Προσεχε γιατι μερικα παιχνιδια λενε οτι υποστηριζουνε cloud αλλα αμα δεις φακελο εκει που σου ειπα να ψηλιαστεις οτι ή δεν το εχεις ενεργοποιησει ή οτι απλα δεν εχουνε!!!!

Τρανο παραδειγμα σε εμενα το Sniper Ghost Warrior 1 & Darksiders 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...