Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά εμένα αυτό μου βγάζει. Τι παίζει??? 

8jrv.png

 

Δεν έχω ιδέα τι παίζει. Pls κάποιος?? Μόλις πήρα και το Left 4 dead 2 και θέλω να το λιώσω!!! :/

Α ξέχασα να σας πω ότι συνδέομαι απο άλλο υπολογιστή. 

Επεξ/σία από Mr.Etherium
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Ρε παιδιά εμένα αυτό μου βγάζει. Τι παίζει??? 

 

Α ξέχασα να σας πω ότι συνδέομαι απο άλλο υπολογιστή.

Κάποιο firewall; Κλειστά ports στο router που έχετε;

 

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=8571-GLVN-8711

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι παιδιά και εγώ το έπαθα 2-3 φορές (μια φορά σήμερα) σκαλώνει από τα sales και από το πολύ trafic και δε μπορεί να συνδεθεί που και που. Αφήστε το για λίγη ώρα και προσπαθήστε μετά και θα είναι οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν προσπαθειτε να μπειτε απο αλλου (πχ ξενοδοχειο) πιθανοτητα να εχουν  firewall με κλειστες τις θυρες.

σε αυτη την περιπτωση δεν λειτουργουν και τα περισοττερα mmos..

 

 

 

λυση ?

 

 

να κερασετε weed στον  admin του δικτυου

:devil:

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ..σημερα στο steam μου βγαζει αυτο το μνμ

You have created 155 listings this year. Before you can sell or list more than 200 items in a calendar year, we are required to collect certain information from you. please click here to provide the necessary information.

χρειάζεται να κανω κατι ή 1 ιανουαρίου θα αρχισει να μετραει απο την αρχη??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εμένα αυτό μου βγάζει. Τι παίζει???

 

 

8jrv.png

 

 

Δεν έχω ιδέα τι παίζει. Pls κάποιος?? Μόλις πήρα και το Left 4 dead 2 και θέλω να το λιώσω!!! :/

Α ξέχασα να σας πω ότι συνδέομαι απο άλλο υπολογιστή. 

 

Λύση: Κατέβασα και ξανάεγκατέστησα το steam..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που δεν είσαι κάτοικος Αμερικής, απλά βάλε τα στοιχεία σου δεν έχεις θέμα. Όσο για την εφορία, τα χρήματα που κερδίζεις μετατρέπονται σε "κουπόνια" έκπτωσης για προιόντα του steam οπότε πάλι δεν έχεις θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να αγορασεις ειτε με paysafe ειτε με paypal και ναι ειναι πιο φθηνα και παιζουν συνεχως προσφορες ακομα και σε καινουρια games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κερδίζεις το ότι έχεις διαθέσιμα τα παιχνίδια σου όπου υπάρχει steam και internet.

 

για πιο παλιά παιχνίδια πας στο gog.com - αυτοί έχουν στο site library όπου μπαίνουν τα παιχνίδια σου, στο λογαριασμό σου (δεν έχουν δικό τους client) . Μπορείς να τα κατεβάσεις οποιαδήποτε στιγμή όπως και στο steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει όπως όλοι το Left4Dead.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να το κατεβάσω απτο PC μου γιατί έχω mobile ιντερνετ. 

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μεταφέρω το παιχνίδι απο κάποιον άλλον υπολογιστή στον δικό μου. 

Το έχω κάνει και το έχω προσθέσει στο φάκελο του steam με τα παιχνίδια αλλά το βλαμμένο συνεχίζει 

να μην το βλέπει και προσπαθεί να το ξανακατεβάσει. Πως μπορώ να το κάνω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχω πάρει όπως όλοι το Left4Dead.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να το κατεβάσω απτο PC μου γιατί έχω mobile ιντερνετ. 

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μεταφέρω το παιχνίδι απο κάποιον άλλον υπολογιστή στον δικό μου. 

Το έχω κάνει και το έχω προσθέσει στο φάκελο του steam με τα παιχνίδια αλλά το βλαμμένο συνεχίζει 

να μην το βλέπει και προσπαθεί να το ξανακατεβάσει. Πως μπορώ να το κάνω??

Ίσως αυτό να βοηθήσει. Η λύση αναφέρει ότι εκτός από την μεταφορά του καταλόγου του παιχνιδιού στον κατάλογο commons του Steam, θα χρειαστεί να μεταφέρεις και κάποια .gcf αρχεία στον κατάλογο steamapps του steam. (Τυπικά δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο).

 

Κατόπιν θα χρειαστεί να κάνεις και ένα "Verify Integrity of Game Cache" από τις επιλογές του παιχνιδιού στο Library του Steam.

Επίσης, φρόντισε να έχεις κλειστό το Steam κατά τη διάρκεια αυτής της διαδικασίας.

Moving common left 4 dead 2 folder to another pc. (Solved)

 

Και ένα αρκετά πιο γενικό topic

 

How to Transfer Games to Different Computers Without Having to Redownload

 

Σαν εναλλακτική (αλλά πιο χρονοβόρα) λύση είναι και το backup/restore feature του Steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...