Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά τα παίρνω πίσω όλα: Μετά από συζήτηση, μάλλον έγινε αυτό:

 

Sounds like you got caught by some of the content checking bots. Links to cyberlockers (Mega/Mediafire/Google Drive) were filtered for a long time because they were actually being used to distribute malware.

They (still) sometimes misfire and flag the wrong content. Even us mods did get caught by those in a couple ocassions.

Αν είναι έτσι καλύτερα στο GOG για να συζητάς για  τεχνική υποστήριξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετάφραση - είναι πιο φτηνό να κάνουμε ban αυτόματα ό,τι φαίνεται βλαβερό και να ασχολούμαστε με tickets παρά να κάνουμε όντως moderation με εκπαιδευμένο προσωπικό.

Προσωπικά έριξα μαύρο στο Steam, πέραν της αναγκαιότητας της βιβλιοθήκης, από τότε που με έκαναν ban επειδή...άνοιγα θέματα για αγοραπωλησίες καρτών στο αντίστοιχο τμήμα. Θα ήθελα να μάθω πόσο κερδίζουν από πωλήσεις κλειδιών που γίνονται από 3rd party sellers. Δε μπορεί το Steam να μην παίρνει από κάπου προμήθεια.

Επεξ/σία από Tobajara
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Tobajara said:

Θα ήθελα να μάθω πόσο κερδίζουν από πωλήσεις κλειδιών που γίνονται από 3rd party sellers. Δε μπορεί το Steam να μην παίρνει από κάπου προμήθεια.

0. Η έκδοση Steam key για να το πουλήσεις αλλού π.χ. είναι δωρεάν για τους developers.

Quote

Valve provides the same free bandwidth and services to customers activating a Steam key that it provides to customers buying a license on Steam. We ask you to treat Steam customers no worse than customers buying Steam keys outside of Steam. While there is no fee to generate keys on Steam, we ask that partners use the service judiciously.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FYI κάποιοι χρήστες αναφέρουν προβλήματα με το νέο login UI του steam (πχ κάνει timeout και πετάει error και δε σε αφήνει να μπεις). Και εμένα έφαγε σκάλωμα και μπήκε με την δεύτερη τελικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ilos είπε

FYI κάποιοι χρήστες αναφέρουν προβλήματα με το νέο login UI του steam (πχ κάνει timeout και πετάει error και δε σε αφήνει να μπεις). Και εμένα έφαγε σκάλωμα και μπήκε με την δεύτερη τελικά.

Ισχύει.

Είπα να καθαρίσω κουκιζ κ μετά μου έβγαλε λίγο την πίστη για να συνδεθεί ξανά στον λογαριασμό μου.

2 ώρες πριν, Engimek είπε

Πάντως πολύ ωραίο είναι το καινούριο ui του big picture. Για μένα που χρησιμοποιώ Steamlink στην τηλεόραση είναι τεράστια βελτίωση.

Θα δω διαφορά αν streamαρω με αυτό αντί να castαρω την εικόνα του υπολογιστή στην tv(43" Smart tv LG 4k δε θυμάμαι μοντέλο, του 2020 είναι) με την επιλογή των windows? Με αφήνει μέχρι 2k 30hz ή 1080p 60hz.

Έχεις την συσκευή steamLink ή το app απλώς?

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω την εφαρμογή σε Samsung τηλεόραση.

Δεν μπορώ να συγκρίνω με cast καθώς δεν το έχω κάνει ποτέ. Πάντως η ποιότητα του steamlink είναι πολύ καλή αν χρησιμοποιείς ενσύρματη σύνδεση (χωρίς κολλήματα, χωρίς artifacts, χωρίς τίποτα) και πιστεύω ότι δεν μπορεί να είναι υποδεέστερη οποιασδήποτε ασύρματης τεχνολογίας π.χ. miracast.

Από την άλλη πλευρά αν χρησιμοποιείς steamlink με wifi ίσως κάποιες στιγμές να υπάρχει ένα μικρό πιξέλιασμα (και λογικό είναι).

Επίσης αν δεν κάνω λάθος το steamlink σε αφήνει να streamareis σε ό,τι ανάλυση θες, μέχρι και 4k χωρίς να πέσεις στα 30 hz.

Τέλος, είναι πολύ βολικό το ότι συνδέεις χειριστήριο στην τηλεόραση καθώς ο υπολογιστής μου δεν είναι στον ίδιο χώρο (για την ακρίβεια πολλές φορές είναι σε άλλο διαμέρισμα!).

Επεξ/σία από Engimek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Engimek είπε

Έχω την εφαρμογή σε Samsung τηλεόραση.

Δεν μπορώ να συγκρίνω με cast καθώς δεν το έχω κάνει ποτέ. Πάντως η ποιότητα του steamlink είναι πολύ καλή αν χρησιμοποιείς ενσύρματη σύνδεση (χωρίς κολλήματα, χωρίς artifacts, χωρίς τίποτα) και πιστεύω ότι δεν μπορεί να είναι υποδεέστερη οποιασδήποτε ασύρματης τεχνολογίας π.χ. miracast.

Από την άλλη πλευρά αν χρησιμοποιείς steamlink με wifi ίσως κάποιες στιγμές να υπάρχει ένα μικρό πιξέλιασμα (και λογικό είναι).

Επίσης αν δεν κάνω λάθος το steamlink σε αφήνει να streamareis σε ό,τι ανάλυση θες, μέχρι και 4k χωρίς να πέσεις στα 30 hz.

Τέλος, είναι πολύ βολικό το ότι συνδέεις χειριστήριο στην τηλεόραση καθώς ο υπολογιστής μου δεν είναι στον ίδιο χώρο (για την ακρίβεια πολλές φορές είναι σε άλλο διαμέρισμα!).

Ναι κατάλαβα. Θενξ!
Στην LG δεν το έχουμε :D .
Θα το βάλω στο chromecast όμως να το δοκιμάσω ξανά ενσύρματα, γιατί πέρσι ασύρματα και 2 ορόφους κάτω είχε τρομερό input lag.
Ναι, το miracast ως εκεί είδα ότι αφήνει τις αναλύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από σήμερα ως και 13/2 θα είναι διαθέσιμα demo παιχνιδιών που πρόκειται να κυκλοφορήσουν σύντομα (Steam Next Fest):

https://store.steampowered.com/sale/nextfest?offset=76

https://www.youtube.com/watch?v=CkCJcjhaOyc

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Despotas είπε

Από σήμερα ως και 13/2 θα είναι διαθέσιμα demo παιχνιδιών που πρόκειται να κυκλοφορήσουν σύντομα (Steam Next Fest):

https://store.steampowered.com/sale/nextfest?offset=76

https://www.youtube.com/watch?v=CkCJcjhaOyc

Ξεχωρισα τα παρακατω απο το λιγο που εψαξα τα οποια ευελπιστω να παιξω. Σε καθε fest πιανω απο 25-30 παιχνιδια αλλα αυτες τις μερες εφαγα κολλημα με wolfenstein new order αλλα μεθαυριο ελπιζω να το τελειωσω και να αρχισω τα demo να δουμε τι νεο μας φερνουν. 

 

Lempo

Planet of Lana

URBO

Bramble The Mountain King DemoBramble The Mountain King

Orten Was The Case

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Despotas είπε

Προτείνω επίσης:

  • System Shock
  • Sherlock Holmes Awakened
  • Phantom Brigade
  • Full Void
  • Shadows of Doubt

Ευχαριστω για τις προτασεις τα πρωτα 2 δεν ηξερα οτι εχουν demo μπηκαν ολα για κατεβασμα να παρουμε μια γευση

 

Screenshot_2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιον περίεργο λόγο, τα ντέμο που κατεβάσατε παίζουν και μετά τις 13/2.
Το Broken Arrow ψιλομούφα μου φάνηκε, ίσα ίσα που έτρεχε.
Το Phantom Brigade πολύ καλό. Δεν έχω παίξει πολύ παιχνίδια με τη θεματολογία του βέβαια για να συγκρίνω. Νήμα δεν έχει εδώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...