Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Boy100 είπε

να κλείσει το θέμα.

ρώτησα κατι πάνω και γίνεται άλλη κουβέντα 

Δοκίμασε τη διαδικασία που αναφέρεται εδώ. Σε εμένα παλαιότερα είχε δουλέψει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, Boy100 είπε

να κλείσει το θέμα.

ρώτησα κατι πάνω και γίνεται άλλη κουβέντα 

Να κλείσει γιατί;
Πάμε μήπως βοηθήσω εγώ

Στις 22/1/2023 στις 8:20 ΜΜ, Boy100 είπε

Θέλω από το παλιό να μεταφέρω στο καινούριο τα μάξια μου.

Στο πισι.

Έκανα αυτό αλλα ττπ.

 

Δεν σε πιάνω με τα μάξια σου, τι είναι τα μάξια σου;
Αν είναι για το πως πάμε παιχνίδια που έχουμε εγκατεστημένα στον Η/Υ (άθλια ορολογία αν είναι για αυτό) να τα μεταφέρεις σε άλλον Η/Υ μπορείς να μεταφέρεις όλο το φάκελο εγκατάστασης των παιχνιδιών σε έναν εξωτερικό δίσκο, μετά να τον πας στο νέο Η/Υ να τα περάσεις πάλι στο C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common
ή σε άλλη τοποθεσία και μετά λες στο steam client του νέου pc που είναι αυτά εγκατεστημένα. Αν είναι στο C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common το πιθανό είναι να μην χρειαστεί να κάνεις τίποτα και να τα δει μόνο του (ή να κλείσεις και να ανοίξεις το Steam client).
2ος τρόπος είναι αν είναι σε lan τα pc αυτά και δεν έχεις εξωτερικό δίσκο, να κάνεις κοινόχρηστους φακέλους και μεταφορά μέσω δικτύου. Αυτό πιθανά αναλόγως το δίκτυο σου ή τα pc/hdd/ssd ή δεν ξέρω και γω τι, ενδέχεται να πάρει πολύ περισσότερη ώρα.

Τώρα αν τα μάξια δεν είναι το από πάνω και είναι πχ αμάξια (και πάλι άθλια ορολογία και θα πρέπει να ρωτάς σε κοινή γλώσσα αυτό που θες αντί να λες να κλείνουν θέματα) δηλαδή πρόοδος σε κάποιο παιχνίδι, λογικά αν μπεις με τα ίδια login info θα πρέπει να σου επαναφέρει την πρόοδο σου. Γενικά το steam ακόμα και σε offline παιχνίδια κρατάει cloudsaves και στα γυρνάει πάλι πίσω όταν εγκατασταθεί το παιχνίδι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χω Κανει τελείωσα.

Τελος ολα καλα.

Παρακαλώ να κλείσει από τους διαχειριστές.

2 δεύτερη φορά.

Μετα θα χρειαστεί να με μπλοκαρετε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Boy100 είπε

Το χω Κανει τελείωσα.

Τελος ολα καλα.

Παρακαλώ να κλείσει από τους διαχειριστές.

2 δεύτερη φορά.

Μετα θα χρειαστεί να με μπλοκαρετε.

 

Καλησπέρα. Η αλήθεια είναι ότι δεν σε πολυκαταλαβαίνω σε αυτά που λες από το προηγούμενο ποστ και μάλλον έχεις μπερδευτεί λίγο. Ποιο θέμα να κλείσει; Επίσης αν δεν απαντηθεί μια ερώτηση δεν σημαίνει ότι δεν ξεκινάει άλλη συζήτηση. Είμαστε σε θέμα για το steam που γίνονται διάφορες συζητήσεις που αφορούν το steam, δεν είμαστε σε thread που έχεις φτιάξει.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Liakos10 said:

Ποιο θέμα να κλείσει; Επίσης αν δεν απαντηθεί μια ερώτηση δεν σημαίνει ότι δεν ξεκινάει άλλη συζήτηση

Δεν θα μας πεις τι θα κάνουμε! Τέλος το θέμα, θα κλείσει! :P

Director, cut them! 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Liakos10 είπε

Καλησπέρα. Η αλήθεια είναι ότι δεν σε πολυκαταλαβαίνω σε αυτά που λες από το προηγούμενο ποστ και μάλλον έχεις μπερδευτεί λίγο. Ποιο θέμα να κλείσει; Επίσης αν δεν απαντηθεί μια ερώτηση δεν σημαίνει ότι δεν ξεκινάει άλλη συζήτηση. Είμαστε σε θέμα για το steam που γίνονται διάφορες συζητήσεις που αφορούν το steam, δεν είμαστε σε thread που έχεις φτιάξει.

Νομίζω είχε κάνει ξεχωριστό θέμα και το ένωσαν οι mods με το γενικό αυτό εδώ του steam.

Επίσης ο τρόπος στο βίντεο που μας έδωσε είναι τέρμα ηλίθιος και μη πρακτικός. Το μυαλό μου κάηκε. Καμία σχέση με το πόσο απλά τα περνάω εγώ.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Νομίζω είχε κάνει ξεχωριστό θέμα και το ένωσαν οι mods με το γενικό αυτό εδώ του steam.

Επίσης ο τρόπος στο βίντεο που μας έδωσε είναι τέρμα ηλίθιος και μη πρακτικός. Το μυαλό μου κάηκε. Καμία σχέση με το πόσο απλά τα περνάω εγώ.

Και να είχε κάνει, την ειδοποίηση για την ένωση δεν την είδε; τον τίτλο; το ότι είναι 180 σελίδες απαντήσεις; το ότι υπάρχει πριν από την ερώτηση του άλλη απάντηση; το ότι έχουμε ήδη πει αρκετά μέλη το ίδιο πράγμα;
Αλλά το 🎻 του

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Και να είχε κάνει, την ειδοποίηση για την ένωση δεν την είδε; τον τίτλο; το ότι είναι 180 σελίδες απαντήσεις; το ότι υπάρχει πριν από την ερώτηση του άλλη απάντηση; το ότι έχουμε ήδη πει αρκετά μέλη το ίδιο πράγμα;
Αλλά το 🎻 του

Όχι όχι δε το είπα για να τον δικαιολογήσω. Καλά τα λες. Απλώς επειδή έτσι όπως απαντάει μπερδεύει τον κόσμο όπως τον φίλο που έκανα tag. 

Προφανώς δεν ασχολείται ή απλώς είναι troll. 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάμε καλά. Ανήρτησα ένα κείμενο για τις λεπτομέρειες συστήματος στο Linux forum του Age of Wonders 3 και τρώω permaban για spamming και δεν μπορώ να κάνω αναρτήσεις στα forum του Steam. Γενικά κάτι γίνεται εκεί με τους διαχειριστές. 

Αν δεν το πάρουν πίσω, δεν πρόκειται να ξαναγοράσω τίποτα από εκεί.  

https://steamcommunity.com/discussions/forum/0/3761103414979414645/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, infin1tyGR είπε

Το κάθε game έχει τους δικούς του moderators στα forum του. Σίγουρα σου λέει ότι δεν θα μπορείς να κάνεις γενικά αναρτήσεις;

ναι δεν μπορώ γενικά. έστειλα αίτημα να το κοιτάξουν 

στο προφίλ γράφει αυτο

 

"Το προφίλ σας είναι ιδιωτικό εξαιτίας ενός ενεργού αποκλεισμού κοινότητας στον λογαριασμό σας." 

 

Ο λογαριασμός σας έχει αποκλειστεί από τη συμμετοχή στην Κοινότητα Steam.

 

Ο αποκλεισμός θα αρθεί στις January 19, 2038 και ώρα 05:14 AM.

 

Αν θέλετε να μάθετε περισσότερα, επικοινωνήστε με την υποστήριξη.

 

Τώρα δεν ξέρω αν γίνεται αθροιστικά γιατί πριν μήνες μου είχαν αφαιρέσει 2 αναρτήσεις για παραπομπή σε ένα mod στη σελίδα του στο twitter και ένα gif. Και στην τρίτη με αυτο να τρως permanent. Αντε 1-2 φορές το μήνα να έγραφα κάτι. 

 

Αλλα ο λογαριασμός μου δεν είναι καινούριος και χωρίς παιχνίδια, να πεις ότι έγινε για άλλους σκοπούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτό που δεν γράψω στο steam, δεν μου έχει τύχει βέβαια να φάω ban, αλλά άμα δεις τι κόσμο παίρνουν για mods θα καταλάβεις πολλά. Ναι, υπάρχουν και εξαιρέσεις.

Πιο καλά να μπεις σε ένα discord και πιο άμεσο και πιο σπάνιο να φας ban και φας θα είναι για εκείνο τον server και μόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, comfuzio είπε

Γι'αυτό που δεν γράψω στο steam, δεν μου έχει τύχει βέβαια να φάω ban, αλλά άμα δεις τι κόσμο παίρνουν για mods θα καταλάβεις πολλά. Ναι, υπάρχουν και εξαιρέσεις.

Πιο καλά να μπεις σε ένα discord και πιο άμεσο και πιο σπάνιο να φας ban και φας θα είναι για εκείνο τον server και μόνο

ναι και εμένα μου κάνει εντύπωση που είναι γενικο ban. Εκτός πια αν για κακή μου τύχη ο διαχειριστής του Age of Wonders τυχαίνει να είναι και ανώτερος διαχειριστης ή τα έχει συννενοημενα με αυτούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά λύθηκε το θέμα και με... ξεκλείδωσαν. 

 

Τα αίτια ήταν τελικά αυτό το link που ξεπερνά τα φίλτρα προστασίας τους.

Αν είναι έτσι, πρέπει να φάνε ban οι δεκάδες χιλιάδες χρήστες με guides και mods γεμάτα συνδεσμους Google drive,  mega κ. α. 

Λες και το Steam είναι gamefaqs ή  forum της Nintendo

2 μέτρα και δύο σταθμά 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...