Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορείς σίγουρα? Απλά νομίζω ότι στο παγώνει. Αλλά αν πατήσεις πάλι resume συνεχίζει. Τουλάχιστον παλιότερα σίγουρα έπαιζε έτσι.

 

Για τα κουπόνια, όντως δεν μπορείς να συνδυάσεις τις προσφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Δεν μπορείς σίγουρα? Απλά νομίζω ότι στο παγώνει. Αλλά αν πατήσεις πάλι resume συνεχίζει. Τουλάχιστον παλιότερα σίγουρα έπαιζε έτσι.

Δεν μπορώ να το ελέγξω άμεσα, αλλά σύμφωνα με το επίσημο support του Steam, ισχύει ακριβώς έτσι. Μπορείς δηλαδή να κάνεις Alt-Tab, και resume όποιο download/update θέλεις (ή όλα). Ο λόγος που γίνεται by default το πάγωμα των downloads είναι για να μην αφιερώνονται πόροι (I/O, bandwidth) σε αυτά, όταν παίζεις ένα παιχνίδι -ειδικά δεδομένου του πόσο απαιτητικά είναι μερικά παιχνίδια). 

 

 

Steam pauses downloads upon launching a game in order to prevent interference with connection quality that the game may need.

 

If you wish to bypass this feature, press Alt+Tab (or Command+Tab for Mac users) to minimize the game and return to the Steam client.

 

Under the Library tab, select Downloads from the drop-down menu and click the "Resume All" button. This will have all downloads continue downloading.

 

[NOTE: If you wish to only continue an individual download, you may click the Resume button for that title located in the bottom right-hand corner of the title's download bar.]

 

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=2606-RSDG-1296

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ο praetotian. Μιλάει με ντοκουμέντα! :)

Οπότε ισχύει ακόμα.

 

 

Γινεται με καποιο τροπο να ενεργοποιησω καποια παλια παιχνιδια που εχω (και υπαρχουν στο steam) στο steam?

πχ Rome Total War + Shogun Total War + Alexander Invasion

Simcity 4 Deluxe

Age of Mythology + Titans Expansion

Γενικά όχι. Μπορείς να τα προσθέσεις στο steam αλλά όχι να τα ενεργοποιήσεις. Δηλαδή απλά θα είναι μια συντόμευση του παιχνιδιού που ήδη έχεις για να το ανοίγεις και μέσα απο το steam. Δε θα είναι όπως αν το αγόραζες, δηλαδή να κάνεις εγκατάσταση από το steam, με μενού, ladders, achievements κλπ.

 

 

Για ο,τι εχω στην wishlist θα με ενημερωνει το steam αν υπαρχει καποια εκπτωση στα παιχνιδια αυτα?

 

Αυτό δεν ξέρω πώς λειτουργεί. Κάθε τόσο μου έρχεται μαιλ ότι το τάδε παιχνίδι που έχεις στη λίστα σου έχει την τάδε έκπτωση αλλά δεν έχω τσεκάρει αν γίνεται πάντα. Το πιο σίγουρο πάντως (και αυτό που κάνω) είναι κάθε φορά που ανοίγω το steam να ρίχνω μια ματιά στη wishlist μου και να βλέπω αν κάτι είναι σε προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

παιδια εχω ενα πολυ καλο λογαριασμο στην steam , με καπου στα 100 παιχνιδια , αλλα υπαρχουν και παρα πολλα εξτρα , ενδιαφερομαι να τον πουλησω σε ελληνα και συγκεκρημενα χερι με χερι .. οποιος ενδιαφερετε , ας με κανει add στο steam http://steamcommunity.com/id/dionysis686/

 

η να με κανετε στο Facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=100005381377434

προτειμο να μιλησω ιδιετερος με το ατομο που θα ενδιαφερθει γιατι ειναι παρα πολλα που περιεχει ο λογαριασμος οπως εμβληματα , items σε διαφορετικα inventorys μεγαλης αξιας..

 

το τηλ μου.: 6980051720

 

http://alabasterslim.com/worth.php?account=dionysis686

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators

Πρόσθεσα στον κατάλογό μου παιχνίδι το οποίο δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη (Shadowrun Returns).

 

Ξέρει κάποιος να μου πει, σε περίπου 9 ώρες που θα είναι διαθέσιμο, το Steam θα με ρωτήσει σε ποιο σκληρό θέλω να εγκατασταθεί ή θα πάει στο default;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι, αυτή είναι η απορία μου, θα ξεκινήσει να κατεβάζει αυτόματα ή θα με ειδοποιήσει όταν ξεκλειδώσει;

 

Έχω δύο folders αυτή τη στιγμή, να αφαιρέσω αυτό στο οποίο δε θέλω να καταλήξει, για να είμαι σίγουρος, ή θα με ρωτήσει ούτως ή άλλως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι, τελευταία φορά ήθελα να κατεβάσω το Civ V: Brave New World και νομίζω είχα κάνει ένα restart το steam (είχε πλακώσει κόσμος και είχε πήξει το σύστημα) και ξεκίνησε κατευθείαν να το κατεβάζει αλλά για να το κάνεις install πρέπει να το πατήσεις εσύ. Και πάλι όμως δε νομίζω να είναι και μεγάλο θέμα, πάνω από 1,5gb δε το κόβω να είναι.

 

Το τσίμπησα κ εγώ τελικά, πούλησα καμιά 10άρα steam cards να βγάλω το 1,5ευρω που ήθελα (είχαν μείνει 11,01ευρώ στο wallet)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσθεσα στον κατάλογό μου παιχνίδι το οποίο δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη (Shadowrun Returns).

 

Ξέρει κάποιος να μου πει, σε περίπου 9 ώρες που θα είναι διαθέσιμο, το Steam θα με ρωτήσει σε ποιο σκληρό θέλω να εγκατασταθεί ή θα πάει στο default;

 

Ευχαριστώ.

 

Απο όσο θυμάμαι απο το Portal 2, όταν ξεκλειδωθεί το παιχνίδι (ή στο επόμενο Steam restart) εμφανίζεται pop-up που λέει "Your game has been unlocked" ή κάτι παρόμοιο - το download όμως πρέπει να το ξεκινήσεις manually.

 

@Zeniath Το BNW νομίζω το θεωρούν "update" του βασικού Civ 5, οπότε το download ξεκινάει απο default αυτόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κολλάει μερικές φορές σε κανέναν άλλο τις τελευταίες ημέρες η Steam;

 

Μου το κάνει μόνο στο store page πχ όταν πατήσω να δω κάποιο παιχνίδι.Αλλού είναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολλάει μερικές φορές σε κανέναν άλλο τις τελευταίες ημέρες η Steam;

 

Μου το κάνει μόνο στο store page πχ όταν πατήσω να δω κάποιο παιχνίδι.Αλλού είναι οκ.

 

Τι είδους κόλλημα σου κάνει? Μερικές φορές παίρνω μήνυμα αδυναμίας φορτώματος της σελίδας αλλά όχι συχνά. Σίγουρα παίζει ρόλο και η σύνδεση internet που έχω (mobile internet).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εφαρμογή γενικά σέρνεται. Σε μένα είναι τίγκα στα bugs. Πατάω να μπω στο store page ενός παιχνιδιού και πρέπει να είμαι πολύ τυχερός ώστε να φορτώσει και να μπει. Άλλες φορές φορτώνει για πάντα ενώ άλλες δεν πατιέται καν. Επίσης σήμερα μου έτυχε να μου ανοίγει κωδικοποιημένες σελίδες. Χίλιες φορές μέσω browser που δεν έχει τέτοια θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εφαρμογή γενικά σέρνεται. Σε μένα είναι τίγκα στα bugs. Πατάω να μπω στο store page ενός παιχνιδιού και πρέπει να είμαι πολύ τυχερός ώστε να φορτώσει και να μπει. Άλλες φορές φορτώνει για πάντα ενώ άλλες δεν πατιέται καν. Επίσης σήμερα μου έτυχε να μου ανοίγει κωδικοποιημένες σελίδες. Χίλιες φορές μέσω browser που δεν έχει τέτοια θέματα.

 

Η εφαρμογή έχει κάποια θεματάκια αλλά δεν είναι και τόσο χάλια όσο περιγράφεις. Μπορεί να έχει πρόβλημα η εγκατάστασή σου. Θα σου πρότεινα να κάνεις backup το φάκελο C:\Program Files\Steam\SteamApps (default) και να διαγράψεις τα πάντα από το φάκελο C:\Program Files\Steam εκτός του steam.exe και του φακέλου SteamApps. Διάβασε και σχετικό άρθρο εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Λοιπόν,εδώ και κάποιες μέρες δεν μπορώ να συνδεθώ στο steam.Βάζω σωστά τα username και password και μου βγάζει συνέχεια το εξής μήνυμα:

 

"Could not connect to Steam Network.This could be due to a problem with your internet connection,or with the Steam Network. Please visit www.steampowered.com for more info'

 

Δεν έχω πρόβλημα με την σύνδεσή μου και απορώ γιατί συμβαίνει αυτό!Μήπως έχει τύχει το πρόβλημα αυτό και σε εσάς;;Δεν ξέρω τι να κάνω!

 

Υγ: Αν το θέμα βρίσκεται σε λάθος κατηγορία,παρακαλώ να μετακινηθεί στην σωστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...