Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 hours ago, johnmayson said:

Καλημερα παιδια αν εχεις ενα λογαριασμο steam που εχει 10 ευρω απο steam card και θελεις ν αγορασει ενα παιχνιδι που εχει 15 μπορεις να κανεις συνδυασμο πληρωμων τα 10 και να βαλεις τα υπολοιπα με χρεωστικη καρτα;; Θεωρητικα εχει επιλογη για μη αποθηκευση της χρεωστικης στο λογαριασμο αφου θελει για μια φορα μονο να τη χρησιμοποιησει;;

Βασικά μπορείς να συνδύασεις το wallet με οποιοδήποτε άλλο διαθέσιμο τρόπο πληρωμής, σου δίνει την επιλογή εφ'όσον το ποσό που έχεις στο wallet δεν αρκεί για να καλύψει όλη την συναλλαγή:

image.png.144cb50a9e45b2261e48ac202c8d67c0.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημερα αν το παιχνιδι κανει 14,70 και εχει 10.01 στο λογαριασμο τοτε απο τη καρτα θα βαλει 4,69 η δε θα το αφησει και πρεπει να βαλει 5 ευρω στη καρτα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators

Μήπως ξέρει κανείς αν ανακοινώνονται κάποια στιγμή επίσημα οι επόμενες γενικές εκπτώσεις στο Steam ή αναζητάμε πληροφορίες/εικασίες σε διάφορα site;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακοινώνονται συνήθως στους developers στο group του Steamworks. Π.χ. για τις επόμενες εκπτώσεις: https://steamcommunity.com/groups/steamworks/announcements/detail/3404177923749444204

Για πιο εύκολα μπορείς να ψάχνεις στο https://steamdb.info/sales/history/ που έχει και το link της επίσημης ανακοίνωσης.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις τι κανουμε σε περιπτωση που δεν ερχεται email επιβεβαιωσης απο steamguard σε ηδη υπαρχοντα λογαριασμο?

Μπηκα απο αλλο λογαριασμο και εστειλα στο support αλλα παλι δεν απαντανε. Το αποτελεσμα δεν εχω προσβαση σε μια βιβλιοθηκη χρονων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LionHurt1982 είπε

Ξερει κανεις τι κανουμε σε περιπτωση που δεν ερχεται email επιβεβαιωσης απο steamguard σε ηδη υπαρχοντα λογαριασμο?

Μπηκα απο αλλο λογαριασμο και εστειλα στο support αλλα παλι δεν απαντανε. Το αποτελεσμα δεν εχω προσβαση σε μια βιβλιοθηκη χρονων.

Τον 5ψηφιο που σε εδωσαν οταν εκανες το steam guard τον εχεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Τον 5ψηφιο που σε εδωσαν οταν εκανες το steam guard τον εχεις? 

Δυστυχώς όχι. Έχω χρόνια το λογαριασμό και δεν έμπαινα συχνά και ούτε θυμόμουν για το steam guard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Προσπαθώ να καταλάβω πώς λειτουργεί ο αλγόριθμος των recommendations στο Steam. Λόγω NextFest κοιτάζω διάφορα παιχνίδια, από τα δεκάδες που έχω δει στη λίστα των προτάσεων του Steam μου εμφάνισε συνολικά ένα.

Από τα 10 κορυφαία της λίστας μου, το Steam δεν μου είχε προτείνει ούτε ένα. Αυτό που από σήμερα βρίσκεται στην πρώτη θέση, μόνος μου το βρήκα, κι ας έχω τρέξει τις τελευταίες μέρες δεκάδες προτάσεις από τις λίστες.

Σήμερα, μάλιστα, μου πρότεινε ένα με βαθμολογία Overwhelmingly Negative (8%) επειδή, λέει, "μοιάζει" με παιχνίδια που έχω παίξει ελάχιστα πριν από χρόνια...

Είναι πραγματικά κρίμα, υπάρχουν διάφορα διαμαντάκια, πολύ πιο κοντά στις βεβαιωμένες προτιμήσεις μου (εκατοντάδες ώρες σε αυτές τις κατηγορίες, ακόμη και μέσα στο τελευταίο Σ/Κ) και για κάποιο λόγο μου δείχνει πράγματα που "μοιάζουν" με κάτι που έπαιξα τελευταία φορά πριν 10 χρόνια.

Κι είμαι βέβαιος πως είναι πολλά ακόμη που θα με ενδιέφεραν και δεν μου τα εμφανίζει καν. Πολύ χρησιμότερες είναι οι προτάσεις που μου κάνουν κανάλια στο Youtube που καλύπτουν τις κατηγορίες που πραγματικά με ενδιαφέρουν.

Και δεν είναι καν να πεις ότι μπερδεύω τον αλγόριθμο με τις προτιμήσεις μου, οι τελευταίες επιλογές μου ήταν TB RPG/strategy, TBS/TBT, TBS/TBT.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα! Μία ερώτηση κι όποιος γνωρίζει παρακαλώ ας μου απαντήσει. Σε κάποια παιχνίδια που έχω αγορασμένα στο steam (πχ assassin's creed odyssey που μόλις το αγόρασα, αλλά και σε άλλα), μόλις πατάω να τα τρέξω, μου πετάει ένα παράθυρο που λέει αυτό:

Screenshot_2022-10-16-16-33-07-338_com_miui.gallery.jpg.b41340a3180c23c37c8d20240a728cf9.jpg

 

και μετά στο καπάκι ένα άλλο παράθυρο που λέει αυτό:

Screenshot_2022-10-16-16-33-12-168_com_miui.gallery.jpg.ce99583e1c195e360e64923821ee3960.jpg

 

Εν τω μεταξύ όπως βλέπετε στην 1η φωτο, μου έχει μοναδική επιλογή το οχι (εννοώ δηλαδή ότι δεν υπάρχει η επιλογή ναι).

 

Γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, EL3CtRiCoWBoY είπε

Παιδιά καλησπέρα! Μία ερώτηση κι όποιος γνωρίζει παρακαλώ ας μου απαντήσει. Σε κάποια παιχνίδια που έχω αγορασμένα στο steam (πχ assassin's creed odyssey που μόλις το αγόρασα, αλλά και σε άλλα), μόλις πατάω να τα τρέξω, μου πετάει ένα παράθυρο που λέει αυτό:

Screenshot_2022-10-16-16-33-07-338_com_miui.gallery.jpg.b41340a3180c23c37c8d20240a728cf9.jpg

 

και μετά στο καπάκι ένα άλλο παράθυρο που λέει αυτό:

Screenshot_2022-10-16-16-33-12-168_com_miui.gallery.jpg.ce99583e1c195e360e64923821ee3960.jpg

 

Εν τω μεταξύ όπως βλέπετε στην 1η φωτο, μου έχει μοναδική επιλογή το οχι (εννοώ δηλαδή ότι δεν υπάρχει η επιλογή ναι).

 

Γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!


 

Βαλε το uplay λογικα θα λυθουν αυτα τα θεματα με ubisoft παιχνιδια μεσω steam.

https://ubisoftconnect.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

oι τυποι που σχεδιαζουν το λογισμικο ειναι για τα πανηγυρια.

πηγα να κανω εχτες login στο steam store μεσω browser και ζητουσε τον F2A κωδικο. so far so good.

μπαινω στον mobile app να παρω τον κωδικο, αλλα ειχε κανει update σε μια τελειως καινουργια εκδοση και ζητουσε εκ νεου login.

βαζω τα στοιχεια μου και μου πεταει error οτι το username ειναι λαθος. ξανακανω μερικες αποπειρες, τιποτα.

ελεγχω τα σωσμενα στοιχεια μου στο bitwarden, τα εβαζα σωστα. σκεφτομαι πρεπει να γινε hacked ο λογαριασμος.

ανοιγω τον steam client στα windows, ευτυχως με βαζει μεσα, ελεγχω το account μου, ολα ηταν σωστα.

εντωμεταξυ ενω εκανα τα παραπανω, παω στο support του site και βρισκω μια αυτοματη επιλογη, η οποια σε περιπτωση που ξεχασες το username σου, στο στελνει στο mobile app αλλα πουθενα αλλου, διοτι πρεπει να κανεις επιβεβαιωση οτι το πηρες. πως βλεπεις το username σου που υποτιθεται ξεχασες και χρειαζεσαι για  να μπεις στο mobile app? μεσα απο το μενου του ιδιου του mobile app,  απο το οποιο εχεις κλειδωθει απεξω. απιστευτο; οχι. το παρακατω ειναι.

τελικα αφου εφαγα κανα μισαωρο να βρω τι εχει συμβει, με trial and error ανακαλυψα το προβλημα. τα στοιχεια μου ειναι σωστα. αλλα ενω στον browser μπορεις να κανεις login με το username να εχει ολα τα γραμματα του ειτε μικρα, ειτε κεφαλαια, στο mobile app θελει απαραιτητα ολα τα γραμματα ναναι κεφαλαια. εγω ομως τα εβαζα μικρα διοτι μικρα τα εβαζα στον browser εδω και χρονια χωρις κανενα θεμα, ενω στο mobile app δεν χρειαστηκε ποτε να ξανακανω login παρα μονο εχτες με το update. επισης πουθενα δε  αναφερει οτι πρεπει να μπουν κεφαλαια.

αφου εκανα login στο app,  μου βγαζει και το μηνυμα να κανω επιβεβαιωση οτι πηρα το username που ξεχασα. μαλιστα.

αψογο software engineering απο την Valve.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Άδικα τις περίμενα τις εκπτώσεις του Halloween στο Steam, 30 τίτλους έχω στη wishlist που έχουν κυκλοφορήσει, έκπτωση έχουν οι 4 και από αυτούς αξιόλογη είναι η μία.

Δεν μπορώ να το καταλάβω, μεσολαβεί και άλλη περίοδος εκπτώσεων πριν τις γιορτές ή καλά Χριστούγεννα πλέον;

Εντωμεταξύ, ένα άλλο πράγμα που έχω παρατηρήσει και μου κάνει εντύπωση είναι πως βρίσκεις έναν τίτλο σε διάφορα καταστήματα, αλλά τα DLC σε ελάχιστα.

Καλά, το ανέκδοτο των κλειδάδικων είναι άλλη ιστορία, εκεί θες βύσμα την Πυθία για να καταλάβεις πόσο θα σου βγει κάτι χωρίς να πας στο site, να το βάλεις στο καλάθι και να σου κοτσάρει κάτι εξωφρενικά charges σε πιστωτικές/χρεωστικές...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...