Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 ώρες πριν, dalan2007 είπε

εχω ubuntu.υπαρχει τροπος να εγκατασταθει η windows version και οχι του linux ενος game?τι εννοω...στο The Binding of Isaac: Rebirth στην εκδοση linux δεν υπαρχει το τελευταιο dlc..ουτε με proton αλλαζει κατι συνεχιζει και βλεπει μονο την linux εκδοση

αν κάνεις δεξί κλικ στο game και εκεί στο properties και compatibility θα κάνεις tick στο κουτάκι για να κάνει force το game να τρέξει μια έκδοση του proton και από εκεί να διαλέξεις έκδοση? Συνεχίζει να τρέχει με linux?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Έχω μια απορία (η οποία δεν γνωρίζω αν έχει απαντηθεί. Αν έχει απαντηθεί προωθήστε μου το link). 

Έχω αγορασμένο ένα παιχνίδι στο Steam και θέλω να αγοράσω άλλο ένα κλειδί για να το δώσω σαν δώρο (δεν τον έχω φίλο στο Steam). Μου εμφανίζει αυτό το μήνυμα. Δεν μπορώ δηλαδή να πάρω 2ο κλειδί;

329026552_2022-04-18190034.png.2c07cb9526dc897bcc1ac127be71d56a.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Έχω μια απορία (η οποία δεν γνωρίζω αν έχει απαντηθεί. Αν έχει απαντηθεί προωθήστε μου το link). 

Έχω αγορασμένο ένα παιχνίδι στο Steam και θέλω να αγοράσω άλλο ένα κλειδί για να το δώσω σαν δώρο (δεν τον έχω φίλο στο Steam). Μου εμφανίζει αυτό το μήνυμα. Δεν μπορώ δηλαδή να πάρω 2ο κλειδί;

329026552_2022-04-18190034.png.2c07cb9526dc897bcc1ac127be71d56a.png

Από πότε το Steam δίνει κλειδιά ώστε να μπορείς να το δώσεις αλλού; Τον κάνεις φίλο, πας να το αγοράσεις και εκείνη τη στιγμή θα σου έχει επιλογή να το κάνεις δώρο σε κάποιον απ' τους φίλους, αντί να το πάρεις για το δικό σου account.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Από πότε το Steam δίνει κλειδιά ώστε να μπορείς να το δώσεις αλλού;

Αυτό είπα, δεν ξέρω τι κάνει. Από την άλλη, δεν μου φαίνεται και περίεργο που δεν το κάνει. Αν ήταν έτσι, κάθε φορά που έδινε ένα παιχνίδι δωρεάν θα πήγαιναν οι πονηροί και θα έπαιρναν όσα κλειδιά μπορούσαν και όταν έληγε η προσφορά θα τα μεταπωλούσαν. 

23 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

πας να το αγοράσεις και εκείνη τη στιγμή θα σου έχει επιλογή να το κάνεις δώρο σε κάποιον απ' τους φίλους, αντί να το πάρεις για το δικό σου account.

Το είδα αυτό.

Μάλιστα! Άρα άκυρο λοιπόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Θα είναι σε τυχαίο άτομο το δώρο.

Δηλαδη? Γιατι θες να κανεις δωρο σε καποιον που δεν τον εχεις φιλο? Καντον add και στειλε του το δωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια βοήθεια αν ξέρει κανείς.

image.png.508901ac8fb3e63467d3d39998352bca.png

ενώ χθες έπαιζα κανονικά όλα ωραιά και καλά, τώρα που άνοιξα να παίξω λίγο υπήρχε αυτό εδώ το update που δε λέει να το βάλει.

Το steam εκεί μπορεί να λέει ότι δεν έχω ίντερνετ αλλά μια χαρά συνδεδεμένος είμαι και flush το dns έκανα ξέρω γω.
Δε γουστάρει να το βάλει. Έκανα και clear το download cache του steam αλλά πάλι δεν έφτιαξε.
Το έκανα uninstall πλήρως μπας και το κατεβάσει, πάλι δε το κατεβάζει, και χωρίς αυτό δε μπορεί να τρέξει κανένα παιχνίδι που έχω μέσα...
Καμία ιδέα;

Βασικά το έβαλε μόλις...

Μάλλον πρόβλημα είχαν, γιατί και σε 2 φίλους τόση ώρα δεν το κατέβαζε, ούτε ολοκλήρωνε σε έναν το check integrity files από ένα παιχνίδι για να του κάνει validate.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Μάλλον πρόβλημα είχαν

Κι εμένα χθες το βράδυ τέτοια ώρα μου έβγαζε σφάλμα και δεν μπορούσα να συνδεθώ.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Τέρης Α. είπε

Κι εμένα χθες το βράδυ τέτοια ώρα μου έβγαζε σφάλμα και δεν μπορούσα να συνδεθώ.

ναι, μάλλον είχαν λούσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...