Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Απορία για Battlefield 1 από Steam

Παίδες καλησπέρα !

Ένας φίλος έχει το Battlefield 1 στο Steam και εγώ το έχω στο Origin. Απλά επειδή έχει αργή γραμμή θέλει πολλές μέρες να το κατεβάσει. Υπάρχει τρόπος να του δώσω όλο τον φάκελο του εγκατεστημένου game σε εξωτερικό δίσκο από έμενα να το περάσει στον σκληρο του δίσκο και κάπως από το Steam να κάνει το game να φαίνεται για να παίξει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Δεν νομίζω ότι γίνεται. Το Steam έχει διαφορετικό τύπο αρχείων. Δοκίμασε όμως... 

Τελικά έγινε. Απλά βάζεις τα αρχεία στον φάκελο /steam/steamaps/common και περιμένεις να κάνει verify τα αρχεία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, manoslevendaki είπε

το αγορασα απο το stream και δεν μπορω να συνδεσω gamepad μια βοηθεια αν ξερει καποιος να το συνδεσω

 

Αναμνήσεις από μία παιχνιδάρα από ένα fransise που σκότωσε η ubisoft όπως το Assassins Creed. Ελπίζω με το νέο remaster που ετοιμάζει να δούμε νέα games ξανά

Φαντάζομαι ότι το gamepad αλλού παίζει σωστά ;
Επειδή έχουν περάσει χρόνια που το έχω παίξει και δεν μπορώ να βρω κάπου το CD να το εγκαταστήσω ξανά, απ' όσο θυμάμαι δεν είχε strait επιλογή για gamepad αλλά έπρεπε να κάνεις εσύ Binding ένα ένα τα πλήκτρα. Πχ εκεί που έχεις δεξί κλικ για parkour να βάλεις το R1 στο R που κάνει reverse τον χρόνο να βάλεις το Τετράγωνο κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι gamepad χρησιμοποιείς? Είναι παλιό παιχνίδι και δε πρέπει να υποστηρίζει steam controller πάρα μόνο xinput. Δε νομίζω να χρησιμοποιεί dinput, γιατί αλλιώς κάτι θα έβλεπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ όντως αναφέρει το πρόβλημα:

https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Prince_of_Persia:_The_Sands_of_Time#Controller_input_not_detected._Unable_to_use_Power_of_Haste_when_using_Controller

Παρακάτω στο link αναφέρουν πως γενικά δεν υποστηρίζεται το controller εντός του μενού. Μόνο εντός του παιχνιδιού.

Πρέπει να πας με το keyboard στις ρυθμίσεις και να το ενεργοποιήσεις (δες το τελευταίο post):

https://steamcommunity.com/app/13600/discussions/0/1729828401691438915/

Επεξ/σία από Despotas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/11/2021 στις 5:00 ΜΜ, manolis940 είπε

Αναμνήσεις από μία παιχνιδάρα από ένα fransise που σκότωσε η ubisoft όπως το Assassins Creed. Ελπίζω με το νέο remaster που ετοιμάζει να δούμε νέα games ξανά

Φαντάζομαι ότι το gamepad αλλού παίζει σωστά ;
Επειδή έχουν περάσει χρόνια που το έχω παίξει και δεν μπορώ να βρω κάπου το CD να το εγκαταστήσω ξανά, απ' όσο θυμάμαι δεν είχε strait επιλογή για gamepad αλλά έπρεπε να κάνεις εσύ Binding ένα ένα τα πλήκτρα. Πχ εκεί που έχεις δεξί κλικ για parkour να βάλεις το R1 στο R που κάνει reverse τον χρόνο να βάλεις το Τετράγωνο κτλ

Ναι ρε εσύ δεν είμαι τρελός να γράψω αυτό ενώ φταίει το χειριστήριο

Αυτό είναι το πρόβλημα δεν τα setari

Στις 29/11/2021 στις 6:15 ΜΜ, ilos είπε

Τι gamepad χρησιμοποιείς? Είναι παλιό παιχνίδι και δε πρέπει να υποστηρίζει steam controller πάρα μόνο xinput. Δε νομίζω να χρησιμοποιεί dinput, γιατί αλλιώς κάτι θα έβλεπε.

Τι είναι xinput η dinput

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
1 ώρα πριν, Lotof είπε

On fire τα Xbox studios. 

 

Αυτα βλεπει και η SONY  και επιτελους ξυπναει και αρχιζει να δινει ολο και παραπανω παιχνιδια στο pc...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, enable_your_mind είπε

Αυτα βλεπει και η SONY  και επιτελους ξυπναει και αρχιζει να δινει ολο και παραπανω παιχνιδια στο pc...

Soon the only place to play 💪

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Lotof είπε

Soon the only place to play 💪

Δηλαδή μονοπώλιο; Ευχαριστώ δεν θα πάρω. Μακάρι να υπάρχουν παντού και να παίζει ο καθένας όπου γουστάρει και μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...