Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αγορασα σημερα το Pubg με καρτα
τραβηξε το στιμ τα λεφτα κανονικα

αλλα δεν εχει ερθει ακομη τ γκειμ στη βιβλιοθηκη
τα πινει σημερα το στιμ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι και εγω πηγα να αγορασω κατι και δεν τελειωνε την πληρωμη,κατι προβλημα με το paypal μου εγραφε.

Πεσαμε σε περιεργη μερα..

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια. αγορασα για πρωτη φορα απο ΕΝΕΒΑ το crash n sane trilogy ετσι να υπαρχει στο steam, πληρωσα μεσω paypal και οταν μου ηρθε το κλειδι ελεγε οτι δεν υποστηριζεται στη χωρα μου, δοκιμασα με vpn δεν βρισκω συμβατες χωρες. τους εστειλα πισω για αλλαγη κλειδιου εφοσων δεν εχει ενεργοποιηθει και δεν το αλλαζουν λεει γιατι ειδα το κλειδι... καμια ιδεα? δειναι τρελο ποσο 14ευρω αλλα γιατι να τους τα χαρισω?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κλειδί πήρες; συμβατό με ποιες χώρες; πρέπει να το λέει στον τίτλο, δώσε λινκ αν θες/αν δεν ξέρεις. το eneba έχει προειδοποίηση πριν σου δείξει το κλειδί γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο. ακούγεται σαν να πήρες λάθος κλειδί, και αυτοί είναι και καλυμμένοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, spirit)earth)aflame είπε

τι κλειδί πήρες; συμβατό με ποιες χώρες; πρέπει να το λέει στον τίτλο, δώσε λινκ αν θες/αν δεν ξέρεις. το eneba έχει προειδοποίηση πριν σου δείξει το κλειδί γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο. ακούγεται σαν να πήρες λάθος κλειδί, και αυτοί είναι και καλυμμένοι.

απο γρηγοραδα πατησα paypal και αγορασα χωρις να δω τα ψιλα γραμματα . ειναι μονο για middle east και αφρικη.
σκεφτομουν μηπως το κανω resell G2a
 

Επεξ/σία από amgamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators
15 λεπτά πριν, dimos81 είπε

Steam και αποθηκευτικός χώρος στο pc

Aν παίξω ένα pc game στο pc που αποθηκεύεται το παιχνίδι?  Χρειάζεται σκληρο δισκο μεγάλο?

 

Χωρίς κάποια ρύθμιση, θα αποθηκευτεί στο σκληρό δίσκο, στο drive όπου είναι εγκατεστημένο το Steam, και σε path κάτω από την καταχώρηση του Steam στα Program Files (μιλώντας για Windows). 

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=7710-tdlc-0426

Μπορείς να επιλέξεις και άλλα drives ή δίσκους, και μπορείς να εγκαταστήσεις παιχνίδια μέχρι και σε εξωτερικό δίσκο. Αυτό το κάνεις δημιουργώντας νέες "βιβλιοθήκες" (libraries) στα drives που θέλεις (μέχρι μία ανά drive)

https://www.technipages.com/how-to-add-a-new-steam-library-folder

Προφανώς, για τα περισσότερα σύγχρονα παιχνίδια θα προτιμήσεις τον γρηγορότερο δίσκο όπου έχεις διαθέσιμο χώρο.

Το πόσο χώρο θέλει ένα παιχνίδι είναι διαφορετικό ανά παιχνίδι. Κάποια θα είναι μερικά ΜΒ, κάποια θα είναι αρκετά GBs. 

Στη σελίδα που έχει το κάθε παιχνίδι στο store, θα βρεις και τις απαιτήσεις του σε χώρο δίσκου (μαζί με τις απαιτήσεις για κάρτα γραφικών, CPU κλπ).

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, dimos81 είπε

Steam και αποθηκευτικός χώρος στο pc

Aν παίξω ένα pc game στο pc που αποθηκεύεται το παιχνίδι?  Χρειάζεται σκληρο δισκο μεγάλο?

 

εξαρτάται το παιχνίδι, η ερώτηση σου δεν ειναι συγκεκριμένη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης

Οι πόντοι που σου δίνει όταν αγοράζεις κάτι χρησιμεύουν σε κάτι ουσίας; π.χ. discounts;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, yiannis1991 said:

Οι πόντοι που σου δίνει όταν αγοράζεις κάτι χρησιμεύουν σε κάτι ουσίας; π.χ. discounts;

https://store.steampowered.com/points/howitworks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://store.steampowered.com/news/app/593110/view/3015695527539992186

Πλέον μπορείτε να παίζετε παιχνίδια που υποστηρίζουν Remote Play Together απλά στέλνοντας ένα link στους φίλους σας οι οποίοι δεν χρειάζεται καν να διαθέτουν το παιχνίδι ή λογαριασμό Steam.

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα παιδια λοιπον εχω ενα βασικο ssd windows που το steam εχει δημιουργησει αρχεια οταν το κανεις εγκατασταση στα program files.(ενα παιχνιδι εχω εγκαταστησει) Το παιχνιδι το χω βαλει στο σκληρο δισκο σαν εγκατασταση αλλα το steam εχει βαλει αρχεια  και στο ssd.Προχτες εβαλα το 2 game το ιδιο.Σκεφτομαι να βαλω ενα καινουριο ssd για τα windows συγκεκριμενα τον samsung 250gb 870 evo.Η σκεψη μου ειναι η εξης επειδη το ενα παιχνιδι το καινουριο θελει ssd στο καινουριο ssd θα βαλω windows εγκατασταση steam οτι εχει και τωρα δηλαδη + και save των 2 παιχνιδιων.Τα συνολικα gb ειναι 78gb ssd + αλλα 12gb απο σκληρο ( save των 2 παιχνιδιων προσθεσα και 2 gb για τα save που παιρνει το παιχνιδι οσο παιζω με τα updates που θα γινουν) συνολο 90gb.Αρα 250 gb κανονικα θα ναι 245 - 20% για το ssd 196gb.Σ ενα ssd 196gb θα χω συνολικα 90 gb.Δε παιζω αλλα παιχνιδια απο το steam μονο αυτα τα 2 και το 1 ισως να μη ειναι παντα εγκατεστημενο.Πιστευετε ειναι οκ ο 250 gb ?? Ποια η γνωμη σας ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, johnmayson είπε

Καλημερα παιδια λοιπον εχω ενα βασικο ssd windows που το steam εχει δημιουργησει αρχεια οταν το κανεις εγκατασταση στα program files.(ενα παιχνιδι εχω εγκαταστησει) Το παιχνιδι το χω βαλει στο σκληρο δισκο σαν εγκατασταση αλλα το steam εχει βαλει αρχεια  και στο ssd.Προχτες εβαλα το 2 game το ιδιο.Σκεφτομαι να βαλω ενα καινουριο ssd για τα windows συγκεκριμενα τον samsung 250gb 870 evo.Η σκεψη μου ειναι η εξης επειδη το ενα παιχνιδι το καινουριο θελει ssd στο καινουριο ssd θα βαλω windows εγκατασταση steam οτι εχει και τωρα δηλαδη + και save των 2 παιχνιδιων.Τα συνολικα gb ειναι 78gb ssd + αλλα 12gb απο σκληρο ( save των 2 παιχνιδιων προσθεσα και 2 gb για τα save που παιρνει το παιχνιδι οσο παιζω με τα updates που θα γινουν) συνολο 90gb.Αρα 250 gb κανονικα θα ναι 245 - 20% για το ssd 196gb.Σ ενα ssd 196gb θα χω συνολικα 90 gb.Δε παιζω αλλα παιχνιδια απο το steam μονο αυτα τα 2 και το 1 ισως να μη ειναι παντα εγκατεστημενο.Πιστευετε ειναι οκ ο 250 gb ?? Ποια η γνωμη σας ευχαριστω.

Μπορείς να κάνεις εγκατάσταση σε όποιον δίσκο θες, φτιάχνεις ένα φάκελο στον δίσκο που θες και τον ορίζεις μέσα στις ρυθμίσεις του Steam ως φάκελο εγκατάστασης. Μετά κάθε φορά που πας να βάλεις ένα game σε ρωτάει που θες να το εγκαταστήσει. Αντίστοιχα, μπορείς να τα κάνεις "μπάλα" και να τα πηγαινοφέρνεις μεταξύ των δίσκων, έτσι ώστε να έχεις πάντα αυτό που θες να παίξεις στον ssd. Τα έκανες πολύπλοκα χωρίς λόγο νομίζω.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, τα παιχνίδια από το steam εδώ και λίγο καιρό αν τα ανοίξεις από την συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας ανοίγουν περίπου μετά από 10-15 δευτερόλεπτα ενώ αν πατήσεις να ανοίξουν με εκκίνηση μέσα από το steam ανοίγουν κατευθείαν. Κάποια λύση;

Επεξ/σία από Phoenix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...