Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Υπάρχει αρχική υποστήριξη στο Steam beta client για τον DualSense controller του PS5, η οποία την περασμένη εβδομάδα προχώρησε αρκετά. Ωστόσο δεν υποστηρίζονται ακόμα οι adaptive σκανδάλες (triggers). Ίσως στο μέλλον. 

Σύνδεση με bluetooth ή USB-C καλώδιο.

https://www.theverge.com/2020/11/23/21591013/steam-input-api-ps5-dualsense-controller-support

Κι εγώ θα συνιστούσα λίγη υπομονή παραπάνω, καθώς και η υψηλή συγκριτικά με εναλλακτικές επιλογές, τιμή του controller δεν θα δικαιολογεί άμεση αγορά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Υπάρχει αρχική υποστήριξη στο Steam beta client για τον DualSense controller του PS5, η οποία την περασμένη εβδομάδα προχώρησε αρκετά. Ωστόσο δεν υποστηρίζονται ακόμα οι adaptive σκανδάλες (triggers). Ίσως στο μέλλον. 

Σύνδεση με bluetooth ή USB-C καλώδιο.

https://www.theverge.com/2020/11/23/21591013/steam-input-api-ps5-dualsense-controller-support

Κι εγώ θα συνιστούσα λίγη υπομονή παραπάνω, καθώς και η υψηλή συγκριτικά με εναλλακτικές επιλογές, τιμή του controller δεν θα δικαιολογεί άμεση αγορά. 

οποτε πιο  πολυ συμφερει να  γινει αγορα σε κανενα χρονο  απο τωρα; οταν  βγουν   DualSense controller του PS5 και  για pc;  εννοω  για custom υλοποιησεις. 

Σε  κανενα χρονο τα πιο πολλα bugs θα  εχουν διορθωθει;  οταν  βγουν  custom   DualSense controller του PS5 για pc; και απο αλλες  εταιριες

 

Επεξ/σία από ARTBAT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
27 λεπτά πριν, ARTBAT είπε

οποτε πιο  πολυ συμφερει να  γινει αγορα σε κανενα χρονο  απο τωρα; οταν  βγουν   DualSense controller του PS5 και  για pc;  εννοω  για custom υλοποιησεις. 

Σε  κανενα χρονο τα πιο πολλα bugs θα  εχουν διορθωθει;  οταν  βγουν  custom   DualSense controller του PS5 για pc; και απο αλλες  εταιριες

Δεν έχω άποψη για custom PS5 controllers και τι μπορεί να βγει μελλοντικά. Βάσει της προσωπικής εμπειρίας μου δεν θα πήγαινα σε custom (unofficial third party) εκτός κι αν διάβαζα εξαιρετικά reviews. 

Επίσης δεν νομίζω να πάρει χρόνο για να λυθούν τα θέματα με το DualSense. Πιθανόν θα έχουμε ένα κανονικό update του Steam Client πολύ σύντομα (ίσως ζήτημα εβδομάδων). 

Από εκεί και πέρα βλέπεις τιμή, βλέπεις τι υποστηρίζεται και τι όχι και αποφασίζεις με τα δικά σου κριτήρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, antbyron είπε

Παιδιά του ps4 οι controllers δουλεύουν στο pc;

Έχουμε και ειδικά νήματα για απορίες και συζήτηση σχετικά με controllers στο PC

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα εχω μια απορια.Ενας φιλος μου θελει να μου δωσει τον κωδικο του για να παιξω κατι παιχνιδια σε αυτην την περιπτωση παιζω κανονικα η πεφτουν μπαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, thleorasakias είπε

καλησπερα εχω μια απορια.Ενας φιλος μου θελει να μου δωσει τον κωδικο του για να παιξω κατι παιχνιδια σε αυτην την περιπτωση παιζω κανονικα η πεφτουν μπαν?

Μπορείς να κάνεις και το family share για να μπαίνεις μετά με το δικό σου account.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Άλλαξα δίσκους στο σύστημα, μετέφερα κανονικά τα παιγνίδια μέσω του steam, από τη βιβλιοθήκη, αλλά μου έχασε τα saves.

Y?

Τί μπορώ να κάνω? Οι αρχικοί δίσκοι έχουν καθαριστεί, πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 minutes ago, Πέτρος said:

Άλλαξα δίσκους στο σύστημα, μετέφερα κανονικά τα παιγνίδια μέσω του steam, από τη βιβλιοθήκη, αλλά μου έχασε τα saves.

Y?

Τί μπορώ να κάνω? Οι αρχικοί δίσκοι έχουν καθαριστεί, πια.

Εξαρτάται που σώζει το εκάστοτε παιχνίδι τα saves. Θα πρέπει να το ψάξεις για καθένα ξεχωριστά.

Επεξ/σία από Aruil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Aruil είπε

Εξαρτάται που σώζει το εκάστοτε παιχνίδι τα saves. Θα πρέπει να το ψάξεις για καθένα ξεχωριστά.

Σοβαρά, τώρα, το steam δεν τα μεταφέρει τα saves αυτόματα?

Είμαστε με τα καλά μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Πέτρος said:

Σοβαρά, τώρα, το steam δεν τα μεταφέρει τα saves αυτόματα?

Είμαστε με τα καλά μας?

Αν το παιχνίδι υποστηρίζει cloud saves θα στα βάλει, αλλά δυστυχώς δεν το υποστηρίζουν όλα τα games. Κατά τ'άλλα το κάθε game βάζει τα saves του όπου γουστάρει (πράγμα που με έχει εκνευρίσει ουκ ολίγες φορές).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσοτερα παιχνιδια στο steam κρατανε κανονικα save.

Σε καθε παιχνιδι που τελειωνω και cloud να εχει γραφω στο google "game" save location και παντα βρισκω το path. Επειτα κανω αντιγραφη το save το φακελο που το περιεχει και κανω ενα φακελο "game" πεταω μεσα στο save και φτιαχνω ενα txt αρχειο με το path που ειναι το save. Upload στο cloud μιας και ειναι ελαχιστα MB και τελος. Αλλα το 99% στο steam και το 100% στο uplay εχει κανονικα cloud save. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...