Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Brandtobrand είπε

Θα στα μετατρέψει αυτόματα σε ευρώ. Τουλάχιστον σε δολάρια που είχα πάρει έτσι είχε κάνει.

αλλο ειπα  που μπορω να βρω και να  αγορασω  Steam Wallets  Code Indian (INR)  και Steam Wallets Code Argentina (AR) 

εχω  αργεντινη λογαριασμο στο  steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ηλίθιο το Steam μετά από ενημέρωση, μου έκανε Uncategorized καμιά 300αρια παιχνίδια! :mad: Παίζει να μπορώ να το αναιρέσω ή τον ήπια και πρέπει να κάτσω να τα ταξινομώ πάλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, p4n0s86 είπε

Το ηλίθιο το Steam μετά από ενημέρωση, μου έκανε Uncategorized καμιά 300αρια παιχνίδια! :mad: Παίζει να μπορώ να το αναιρέσω ή τον ήπια και πρέπει να κάτσω να τα ταξινομώ πάλι;

Δεν αναιρείται, δυστυχώς. Ελάχιστες πιθανότητες να το σώσεις υπάρχουν αν βρεις το παρακάτω αρχειο από πρόσφατο backup και το βάλεις στη θέση του, με κλειστό steam client εννοειται. Να το κάνεις touch στη σημερινή ημερομηνία με κάποιο εργαλείο. Υπαρχει πάντα το ρίσκο να μη δουλέψει και να χαλάσει κάτι παραπάνω.

C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\<steamid>\7\remote\sharedconfig.vdf 


EDIT: Ενημερωτικά, το αρχειο είναι JSON και ανοίγει με Notepad ή json viewer.

Επεξ/σία από pigeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pigeon είπε

Δεν αναιρείται, δυστυχώς. Ελάχιστες πιθανότητες να το σώσεις υπάρχουν αν βρεις το παρακάτω αρχειο από πρόσφατο backup και το βάλεις στη θέση του, με κλειστό steam client εννοειται. Να το κάνεις touch στη σημερινή ημερομηνία με κάποιο εργαλείο. Υπαρχει πάντα το ρίσκο να μη δουλέψει και να χαλάσει κάτι παραπάνω.


C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\<steamid>\7\remote\sharedconfig.vdf 

Οπότε θα χρειαστεί να τα κάνω απ' την αρχή. Έλεος ρε γαμώτο, τι bug έφαγε ξαφνικά. :-(

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα αν είχες το παλιο θα το έσωζες νομίζω. Ακόμα κι αν είχες πρόβλημα με κάποιους special χαρακτήρες στις κατηγορίες , με ένα search/replace θα το διόρθωνες.

Εδώ είναι το online αποθετήριο στην απίθανη περίπτωση που δεν έχει χαλάσει ακόμα:
https://store.steampowered.com/account/remotestorageapp/?appid=7

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@p4n0s86 Δοκίμασε το Depressurizer αν δεν το έχεις ήδη δει, βοηθά λίγο στο mass categorization και κρατάει και backup των config για περιπτώσεις όπως την δική σου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπoρεί να έχει αναφερθεί εδώ και να μου διέφυγε αλλά δεν το ήξερα ότι στο steam μπορείς να γραφτείς για την συνδρομητική της ΕΑ με μόλις 4 ευρώ το μήνα.

Σίγουρα τα καινούργια game τα έχει μόνο για 10 ώρες gamplay αλλά ακόμα και έτσι έχει μπορείς να τα δοκιμάσεις συν ότι έχει και κάποιους καλούς σχετικά πρόσφατους τίτλους όπως το star wars. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 19/11/2020 at 18:47, chek2fire said:

Μπoρεί να έχει αναφερθεί εδώ και να μου διέφυγε αλλά δεν το ήξερα ότι στο steam μπορείς να γραφτείς για την συνδρομητική της ΕΑ με μόλις 4 ευρώ το μήνα.

Σίγουρα τα καινούργια game τα έχει μόνο για 10 ώρες gamplay αλλά ακόμα και έτσι έχει μπορείς να τα δοκιμάσεις συν ότι έχει και κάποιους καλούς σχετικά πρόσφατους τίτλους όπως το star wars. 

Μπορείς, ναί, αλλά δυστυχώς με την ίδια τιμή αν το πάρεις μέσω Origin έχεις πρόσβαση σε περισσότερα παιχνίδια (τα ως τώρα Origin exclusives, όπως π.χ. ME: Andromeda Battlefield V ή Anthem, δεν είναι διαθέσιμα απο EA Play μέσω Steam γιατί δεν υπάρχουν στην συγκεκριμένη πλατφόρμα - επιπρόσθετα η κάθε πλατφόρμα έχει ξεχωριστή συνδρομή, δηλαδή δεν μπορείς να πληρώσεις €3,99 μέσω Steam και να "μεταφέρεις" την ίδια συνδρομή στο Origin account). Σίγουρα έχει ήδη μεγάλη ποικιλία και αξίζει για την τιμή, αλλά αν κάποιος σκέφτεται να κάνει μακροπρόθεσμη συνδρομή τότε υπάρχει περισσότερο περιεχόμενο κατ'ευθείαν απο Origin :P 

Επεξ/σία από Greygore
Αναφορά σε Λάθος παιχνίδι
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/11/2020 στις 8:39 ΜΜ, Greygore είπε

Μπορείς, ναί, αλλά δυστυχώς με την ίδια τιμή αν το πάρεις μέσω Origin έχεις πρόσβαση σε περισσότερα παιχνίδια (τα ως τώρα Origin exclusives, όπως π.χ. ME: Andromeda ή Anthem, δεν είναι διαθέσιμα απο EA Play μέσω Steam γιατί δεν υπάρχουν στην συγκεκριμένη πλατφόρμα - επιπρόσθετα η κάθε πλατφόρμα έχει ξεχωριστή συνδρομή, δηλαδή δεν μπορείς να πληρώσεις €3,99 μέσω Steam και να "μεταφέρεις" την ίδια συνδρομή στο Origin account). Σίγουρα έχει ήδη μεγάλη ποικιλία και αξίζει για την τιμή, αλλά αν κάποιος σκέφτεται να κάνει μακροπρόθεσμη συνδρομή τότε υπάρχει περισσότερο περιεχόμενο κατ'ευθείαν απο Origin :P 

τώρα που το κοίταξα είναι ακριβώς το ίδιο καθώς το μόνο που κάνει το steam είναι να σου προσθέτει τα game στην βιβλιοθήκη σου σε ένα ξεχωριστό φάκελο. Στην ουσία τα game τα παίζεις μέσω του client της EA με τις συνδρομές της EA με όλα τα game της.

Απλά η φτηνή έκδοση έχει τους περιορισμούς ότι τα καινούργια της game δεν μπορείς να τα παίξεις πάνω από 10 ώρες και αυτό με 4 ευρώ το μήνα. 

Mε 13 ευρώ έχει όλα τα game διαθέσιμα.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, chek2fire said:

τώρα που το κοίταξα είναι ακριβώς το ίδιο καθώς το μόνο που κάνει το steam είναι να σου προσθέτει τα game στην βιβλιοθήκη σου σε ένα ξεχωριστό φάκελο. Στην ουσία τα game τα παίζεις μέσω του client της EA με τις συνδρομές της EA με όλα τα game της.

Απλά η φτηνή έκδοση έχει τους περιορισμούς ότι τα καινούργια της game δεν μπορείς να τα παίξεις πάνω από 10 ώρες και αυτό με 4 ευρώ το μήνα. 

Mε 13 ευρώ έχει όλα τα game διαθέσιμα.  

Σωστός, αλλά άλλο λέω εγώ - πιθανόν δεν το διατύπωσα σωστά :P H συνδρομή EA Play μέσω Steam δεν σου δίνει πρόσβαση στα Origin exclusives, καθώς αυτά είναι διαθέσιμα μόνο αν η συνδρομή έχει γίνει μέσω Origin. Επίσης απο όσο βλέπω, στο Origin έχεις και το "επιπρόσθετο" πλεονέκτημα πως δίνει ένα σκασμό indies τα οποία δεν περιλαμβάνονται στην συνδρομή αν την κάνεις απο Steam.

Έκανα και ένα μικρό λαθάκι στο προηγούμενο post, το ME: Andromeda υπάρχει στο Steam, τα μπέρδεψα με το Battlefield V (edited) :P 

Συγκριτικά (εικόνα απο Reddit, κάποια πρώην Origin-exclusives υπάρχουν πλέον και στο Steam):

Spoiler

3btp5qljhsk51.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προβλημα με steam

παιδια καλησπερα μια βοηθεια θελω!

εχω 2 λογαριασμους steam και αλλαξα τον  ενα με τα στοιχεια του αλλου στην ουσια τον εκανα εναν λογαριασμο.

τωρα δεν μου εμφανιζονται τα παιχνιδια που ειχα στον λογαριασμο που αλλαξα

τι πρεπει να κανω?

οποιος μπορει ας βοηθησει

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mike0402 είπε

προβλημα με steam

παιδια καλησπερα μια βοηθεια θελω!

εχω 2 λογαριασμους steam και αλλαξα τον  ενα με τα στοιχεια του αλλου στην ουσια τον εκανα εναν λογαριασμο.

τωρα δεν μου εμφανιζονται τα παιχνιδια που ειχα στον λογαριασμο που αλλαξα

τι πρεπει να κανω?

οποιος μπορει ας βοηθησει

WTF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να  αγορασω τον  https://www.skroutz.gr/s/23615489/Sony-DualSense-Controller.html  για το pc ,  το ερωτημα μου ειναι   το  Sony Playstation 5 PS5 Controller  θα ειναι συμβατο με τα παιχνιδια στο steam,  μου; 

θα εχω προβληματα και ασυμβατοτητες στα παιχνιδια στο steam;

εχει  βγει καπιο updaτε στο steam;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ARTBAT είπε

θελω να  αγορασω τον  https://www.skroutz.gr/s/23615489/Sony-DualSense-Controller.html  για το pc ,  το ερωτημα μου ειναι   το  Sony Playstation 5 PS5 Controller  θα ειναι συμβατο με τα παιχνιδια στο steam,  μου; 

θα εχω προβληματα και ασυμβατοτητες στα παιχνιδια στο steam;

εχει  βγει καπιο updaτε στο steam;

'εχουν καταφέρει να το τρέξουν στο steam αλλά όχι δεν είναι συμβατό ακόμα. Δηλαδή μην περιμένεις ότι θα τρέχει έτσι out of the box και με την μία συν μότι το dualsense από τι διαβάζω δουλεύει μόνο στο playstation σωστά και λόγικό είναι.

Aυτά τα gamepad μετά από κανά χρόνο θα δουλεύουν σωστά σε pc. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...