Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, hypaton434 είπε

μιλησα με το steam και διαβασε τι λεει πραγματικα εχω μπερδευτει.//

Hello there,

It looks like there may be a few reasons why you're not able to register this code.

- You may be entering the code with a typo in it. Please make sure you're entering the code exactly as it is shown, printed in the card.
- Your code may be still waiting for activation. Sometimes it takes a while for the activation to take after the purchase. Please wait a little longer and then try again.
- The code's currency may be different from the currency of your region.

In all of the above cases, if you are certain you've entered the code correctly, or waited for quite a while for the activation, or the code's currency is different from your region's currency, we recommend that you get in touch with the retailer who sold you the card to discuss refund or replacement options. We at Steam are not able to register this code on your behalf.

Best Regards,
Mitch

Μήπως ήταν σε άλλο νόμισμα όπως λέει στο 3ο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Είναι η στάνταρ απάντηση που δίνουν.

Εφόσον ο κωδικός πληκτρολογείται σωστά, τα άλλα δύο (χρόνος ενεργοποίησης και άλλο νόμισμα από αυτή της περιοχής που έχεις δηλωμένη) είναι υποπεριπτώσεις των υποπεριπτώσεων (και μάλιστα πρόσφατα φίλος μου χάρισε κωδικό από Χονγκ Κονγκ και η μετατροπή σε ευρώ έγινε αυτόματα).

Αυτό που ζητάει ο πωλητής από το G2A δεν ξέρω αν θα το έλεγε ποτέ το Steam σε ένα χρήστη: δηλαδή, τι ώρα και ημερομηνία ενεργοποιήθηκε ένας κωδικός. 

Γι' αυτό και έπαψα, εδώ και χρόνια, να αγοράζω από αυτά τα γκρίζα sites: μπλέκεις χωρίς να φταις και μετά σαν να μην φτάνει αυτό σου κάνουν και γυμνάσια, φωτογραφίες και screenshots κτλ. για να σου αντικαταστήσουν το άκυρο κλειδί ή το χρησιμοποιημένο κωδικό. 

Ειδικά σε store credit, δεν μπορώ να φανταστώ πόσο χαμηλότερα πουλάνε ώστε να αξίζει να ρισκάρεις τα χρήματα και την ψυχική σου ηρεμία αγοράζοντας από κάτι περιπτώσεις τύπου G2A που, για να ασχοληθούν με περιπτώσεις απάτης (για να τα λέμε όπως είναι και να μην κρυβόμαστε πίσω από τις λέξεις) σου ζητάνε να τους πληρώσεις εξτρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Snoob είπε

μπλέκεις χωρίς να φταις και μετά σαν να μην φτάνει αυτό σου κάνουν και γυμνάσια, φωτογραφίες και screenshots κτλ. για να σου αντικαταστήσουν το άκυρο κλειδί ή το χρησιμοποιημένο κωδικό

Και μπορεί να γίνεται και εσκεμμένα αυτό και να ποντάρουν στο ότι κάποιοι ίσως τα παρατήσουν στην πορεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Μόλις τώρα, p4n0s86 είπε

Και μπορεί να γίνεται και εσκεμμένα αυτό και να ποντάρουν στο ότι κάποιοι ίσως τα παρατήσουν στην πορεία.

Eνδεχομένως, δεν θα το απέκλεια.

Το δεδομένο είναι πως ένα screenshot, ουσιαστικά, δεν αποδεικνύει τίποτε. Και γιατί υπάρχει τρόπος να αλλοιωθεί αλλά και γιατί, αυτό που ζητάει να μάθει ο πωλητής, εφόσον είναι δόλιος ο αγοραστής, δεν σημαίνει κάτι: ενεργοποιώ το κλειδί 1/9/2020 στις 10 π.μ. και 1/9/2020 στις 6 μ.μ. διαμαρτύρομαι πως το κλειδί είναι ήδη ενεργοποιημένο. Τι αποδεικνύει στον πωλητή μια απάντηση (που, επαναλαμβάνω, δεν ξέρω καν αν τη δίνει το Steam support) που λέει πως το κλειδί ενεργοποιήθηκε τάδε ώρα; Τι αποκλείει να το ενεργοποίησα εγώ και τώρα να του ζητάω τα ρέστα; (να πάρω δεύτερο κλειδί πληρώνοντας ένα...)

Σε καμία περίπτωση δεν λέω πως έγινε κάτι τέτοιο, απλά τα αναφέρω για να δείξω πως είναι μια διαδικασία διάτρητη, χωρίς καμία αποδεικτική αξία και τελικά αυτό που μένει είναι η τόση ταλαιπωρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Snoob είπε

Eνδεχομένως, δεν θα το απέκλεια.

Το δεδομένο είναι πως ένα screenshot, ουσιαστικά, δεν αποδεικνύει τίποτε. Και γιατί υπάρχει τρόπος να αλλοιωθεί αλλά και γιατί, αυτό που ζητάει να μάθει ο πωλητής, εφόσον είναι δόλιος ο αγοραστής, δεν σημαίνει κάτι: ενεργοποιώ το κλειδί 1/9/2020 στις 10 π.μ. και 1/9/2020 στις 6 μ.μ. διαμαρτύρομαι πως το κλειδί είναι ήδη ενεργοποιημένο. Τι αποδεικνύει στον πωλητή μια απάντηση (που, επαναλαμβάνω, δεν ξέρω καν αν τη δίνει το Steam support) που λέει πως το κλειδί ενεργοποιήθηκε τάδε ώρα; Τι αποκλείει να το ενεργοποίησα εγώ και τώρα να του ζητάω τα ρέστα; (να πάρω δεύτερο κλειδί πληρώνοντας ένα...)

Σε καμία περίπτωση δεν λέω πως έγινε κάτι τέτοιο, απλά τα αναφέρω για να δείξω πως είναι μια διαδικασία διάτρητη, χωρίς καμία αποδεικτική αξία και τελικά αυτό που μένει είναι η τόση ταλαιπωρία.

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι με την ημερομηνία και ώρα που θα μάθουν, ίσως μπορούν να τη συνδυάσουν με άλλη πώληση σε κάποιον άλλον ώστε να τσεκάρουν το ιστορικό, αλλά και πάλι δεν τους εγγυάται κανείς ότι αυτός που αγοράζει το ενεργοποιεί αμέσως. Επίσης, όπως φαίνεται το Steam δεν δίνει τέτοιες πληροφορίες, κάτι που λογικά δεν γίνεται να μη γνωρίζουν, οπότε ενισχύεται περισσότερο η εικασία μου πως το κάνουν επίτηδες για να εξαντλήσουν τον πελάτη ώστε να τα παρατήσει. Ας στείλει τώρα αυτή την απάντηση να δούμε τι θα πουν.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/9/2020 στις 4:26 ΜΜ, Snoob είπε

Eνδεχομένως, δεν θα το απέκλεια.

Το δεδομένο είναι πως ένα screenshot, ουσιαστικά, δεν αποδεικνύει τίποτε. Και γιατί υπάρχει τρόπος να αλλοιωθεί αλλά και γιατί, αυτό που ζητάει να μάθει ο πωλητής, εφόσον είναι δόλιος ο αγοραστής, δεν σημαίνει κάτι: ενεργοποιώ το κλειδί 1/9/2020 στις 10 π.μ. και 1/9/2020 στις 6 μ.μ. διαμαρτύρομαι πως το κλειδί είναι ήδη ενεργοποιημένο. Τι αποδεικνύει στον πωλητή μια απάντηση (που, επαναλαμβάνω, δεν ξέρω καν αν τη δίνει το Steam support) που λέει πως το κλειδί ενεργοποιήθηκε τάδε ώρα; Τι αποκλείει να το ενεργοποίησα εγώ και τώρα να του ζητάω τα ρέστα; (να πάρω δεύτερο κλειδί πληρώνοντας ένα...)

Σε καμία περίπτωση δεν λέω πως έγινε κάτι τέτοιο, απλά τα αναφέρω για να δείξω πως είναι μια διαδικασία διάτρητη, χωρίς καμία αποδεικτική αξία και τελικά αυτό που μένει είναι η τόση ταλαιπωρία.

η στεαμ, gift εινε 50 ευρω  και θα  την εκανα σε ars.. αργεντινο  νομισμα

 

γιατι ,μου εμφανιζει αυτο  το μυνημα /?

τι προβλημα  υπαρχει και δεν δεν  μου δεχεται την συναλλαγη απο ευρω σε ars΄/?

Untitled6.jpg

Επεξ/σία από hypaton434
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαφνικά εμφανίστηκε το εξής πρόβλημα. Δεν εμφανίζεται καθόλου το κείμενο από τα discussions του steam μέσα από browser.

2097228306_.png.10c7148371f2b630ed86cf070f8f24c7.png

Έχω δοκιμάσει με 3 διαφορετικούς browsers (firefox, chrome, edge) και σε safe mode, σε 2 διαφορετικά PC (και τα 2 με Win 10). Μέσα από τον steam browser καθώς και από mobile firefox, εμφανίζονται κανονικά.

Εγκατέστησα κάποια fonts από το αρχείο steamFonts που βρήκα σε ένα help χωρίς αποτέλεσμα.

Έχει κανείς καμία πρόταση πως να λυθεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, mike299 said:

Ξαφνικά εμφανίστηκε το εξής πρόβλημα. Δεν εμφανίζεται καθόλου το κείμενο από τα discussions του steam μέσα από browser.

2097228306_.png.10c7148371f2b630ed86cf070f8f24c7.png

Έχω δοκιμάσει με 3 διαφορετικούς browsers (firefox, chrome, edge) και σε safe mode, σε 2 διαφορετικά PC (και τα 2 με Win 10). Μέσα από τον steam browser καθώς και από mobile firefox, εμφανίζονται κανονικά.

Εγκατέστησα κάποια fonts από το αρχείο steamFonts που βρήκα σε ένα help χωρίς αποτέλεσμα.

Έχει κανείς καμία πρόταση πως να λυθεί?

Δεν είναι δικό σου θέμα νομίζω. Το δοκίμασα και εμένα το ίδιο είναι. Όποτε περίμενε για bug fix από τη Valve.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που μιλάμε για τις χώρες, επαιζε κανεις μπαλα με τα vpn και έμπαινε σε αλλες χώρες? Απο τότε που εκανε τις αλλαγες έχω μείνει Ινδονησία, υπάρχει κάποιος τρόπος να παω Αργεντινή το store μου? 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ξερω πως στο Steam αν κανεις login και επιβεβαιωσεις τον κωδικο Steam Guard μπορεις να παιξεις απο ριαφορετικη συσκευη και σε offline mode αν δεν εχει ιντερνετ εκει που εισαι

Αν ομως εχει εναν δευτερο λογαριασμους η και πολλαπλους μπορεις να εναλλασεσαι στο offline mode χωρις ιντερνετ και εκ νεου επιβεβαιωσεις? Τινθεκω να πω

Εχω ενα παλιο account με καποια παιχνιδακια και εφτιαξα και ενα νεο και αγορασα και εκει καναα δυο. Παιζω κυριως στο Desktop pc μου αλλα το χω περασει και στο λαπτοπ ωστε αν ειμαι εκτος σπιτιου να κπορω να παιξω και αυτο. Εχω κανει τις επιβεβαιωσεις Steam Guard ωστε να ξερει οτι το login το χω κανει εγω και δε με χαλαραν η δεν μοιρασα καπου το λογσμο. Αρκει αυτο για μια φορα η αν ειμαι καπου εξω θα τα ξαναζηταει. Και αν θελω να κανω εναλλαγη, ειμαι δηλαδη στο account 1 σε offline mode και θελω να λπω στο account 2 σε offline mode και ειμαι καπου εξω και δεν εχω δεδομενα η ενεργη συνδεση στο wifi. Θα μπορω να κανω την εναλλαγη για να παιξω το παιχνιδι απο το αλλο μου Account

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μπορει καποιος να μου πει ενα τροπο να μπορω να κανω εναλλαγη μεταξυ πολλαπλων account χωρις να χρειαζεται καθε φορα να βαζω το προσωπικο κωδικο μου και το steam guard? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Μπορει καποιος να μου πει ενα τροπο να μπορω να κανω εναλλαγη μεταξυ πολλαπλων account χωρις να χρειαζεται καθε φορα να βαζω το προσωπικο κωδικο μου και το steam guard? 

https://www.reddit.com/r/Steam/comments/ake9st/switching_steam_accounts_without_having_to_type/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γνωριζετε   απο  που μπορω να βρω και να  αγορασω  Steam Wallets  Code Indian (INR)  και Steam Wallets Code Argentina (AR)?

Επεξ/σία από technotrance
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, technotrance είπε

γνωριζετε   απο  που μπορω να βρω και να  αγορασω  Steam Wallets  Code Indian (INR)  και Steam Wallets Code Argentina (AR)?

Θα στα μετατρέψει αυτόματα σε ευρώ. Τουλάχιστον σε δολάρια που είχα πάρει έτσι είχε κάνει.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...