Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μόνο που μπορεί να αλλάξει είναι να μπει κάποιο παιχνίδι τσάμπα στο επίκ. Ή στο επόμενο χάμπολ μπάντολ.
Αν κάποιος θέλει να το σιγουρέψει, περιμένει μέχρι τις 3/7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 26/6/2020 στις 3:26 ΜΜ, Random User είπε

Οι εκπτώσεις είναι αυτές που είναι, μέχρι το τέλος του sale;

Παλιότερα θυμάμαι είχε τζέρτζελο, καινούργιες ανά 24 ώρες, σε κάποια μικρότερα παιχνίδια ανά 8 κλπ...

Yep. Αυτά τα ωραία που λες έχει χρόνια που κόπηκαν...Τώρα όμως υπάρχει δυνατότητα για refund🙃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, NoiSy MaN είπε

Yep. Αυτά τα ωραία που λες έχει χρόνια που κόπηκαν...Τώρα όμως υπάρχει δυνατότητα για refund🙃

Το θέμα τι να το κάνεις τo refund όταν έχεις ήδη αποφασίσει οτι τα παιχνίδια που περνεις θα τα κρατήσεις? Προτιμώ καλύτερα sales και ας μην έχω δυνατότητα refund.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το θέμα τι να το κάνεις τo refund όταν έχεις ήδη αποφασίσει οτι τα παιχνίδια που περνεις θα τα κρατήσεις? Προτιμώ καλύτερα sales και ας μην έχω δυνατότητα refund.

Κι εγώ το ίδιο μάλλον γιατί είχε και την πλάκα του η όλη φάση με τα flash sales κτλ, αν και έχω αξοποιήσει το refund μερικές φορές για να πω την αλήθεια. Τότε βέβαια δεν υπήρχαν και ΤΟΣΟ πολλοί ανταγωνιστές όσο σήμερα, είτε αυτά είναι τρίτα sites, είτε υπηρεσίες τύπου game pass κτλ, οπότε σήμερα ίσως να μη μας έκανε την ίδια εντύπωση όπως τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, NoiSy MaN είπε

Κι εγώ το ίδιο μάλλον γιατί είχε και την πλάκα του η όλη φάση με τα flash sales κτλ, αν και έχω αξοποιήσει το refund μερικές φορές για να πω την αλήθεια. Τότε βέβαια δεν υπήρχαν και ΤΟΣΟ πολλοί ανταγωνιστές όσο σήμερα, είτε αυτά είναι τρίτα sites, είτε υπηρεσίες τύπου game pass κτλ, οπότε σήμερα ίσως να μη μας έκανε την ίδια εντύπωση όπως τότε.

Το θεμα ειναι οτι σημερα λεμε steam sales τα προηγουμενα historical lows που ειχαν πριν χρονια. Καποτε και το humble εδινε παιχνιδαρες με 1 λεπτο και κορυφαια bundles σε τιμες χωμα. Τωρα δινουν κουπονια γιατι ο κοσμος εχει βαρεθει να κανει pause. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
51 λεπτά πριν, Metaksas είπε

Έχει κανείς θέμα με το Steam ? Με βγάζει μόνιμα offline, δεν μπορώ ούτε τις κάρτες μου να δω. Από το site μπαίνει κανονικά παντού.

Πριν μισή ώρα το άνοιξα κανονικά, χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας  αγορασα 2  steam  gifts καρτες  των  50 και 10 ευρω και οταν  πηγα να τις  κανω  refund στο steam  wallet  μου εμφανιζει 2  μυνηματα  για τις  καρτες

 

Για την πρωτη καρτα  των 10  ευρω  μου λεει  οτι  There was an error redeeming the entered code.

  • The code may be invalid. Please carefully verify the characters as you re-enter the code and double check to see if you've mistyped your key. I, L, and 1 can look alike, as can V and Y, and 0 and O.
  • The code may not yet have been activated. It may take several hours after time of purchase before activation is completed by your retailer, please wait and try redeeming the code again in a little while.
  • If the currency of the code you are attempting to redeem is different than the region in which you are located, you may not be able to redeem this gift card to your account. If this is the case please return this code to the retailer where it was purchased.
  • If the problem persists, please contact Steam Support for further assistance.

 

και  για την δευτερη  καρτα  των 50 ευρω  ,μου΄λεει  The Steam Wallet code you have entered has already been redeemed. Steam Support is unable to issue you a new code.

Τις  2  καρτες  τις  αγορασα  απο το  g2a.COM απο εναν πωλητη,,

 

οποτε τι παιζει μ,ε αυτες τις 2  καρτες; γιατι δεν τις δεχεται το στεαμ;

 

 

 

Επεξ/σία από hypaton434
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, hypaton434 είπε

Γεια σας  αγορασα 2  steam  gifts καρτες  των  50 και 10 ευρω και οταν  πηγα να τις  κανω  refund στο steam  wallet  μου εμφανιζει 2  μυνηματα  για τις  καρτες

Για την πρωτη καρτα  των 10  ευρω  μου λεει  οτι  There was an error redeeming the entered code.

  • The code may be invalid. Please carefully verify the characters as you re-enter the code and double check to see if you've mistyped your key. I, L, and 1 can look alike, as can V and Y, and 0 and O.
  • The code may not yet have been activated. It may take several hours after time of purchase before activation is completed by your retailer, please wait and try redeeming the code again in a little while.
  • If the currency of the code you are attempting to redeem is different than the region in which you are located, you may not be able to redeem this gift card to your account. If this is the case please return this code to the retailer where it was purchased.
  • If the problem persists, please contact Steam Support for further assistance.

και  για την δευτερη  καρτα  των 50 ευρω  ,μου΄λεει  The Steam Wallet code you have entered has already been redeemed. Steam Support is unable to issue you a new code.

Τις  2  καρτες  τις  αγορασα  απο το  g2a.COM απο εναν πωλητη,,

οποτε τι παιζει μ,ε αυτες τις 2  καρτες;

Σώθηκες, μεγάλοι απατεώνες.

Αν αγόρασες με paypal, κάνε άμεσα dispute.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Brandtobrand είπε

Σώθηκες, μεγάλοι απατεώνες.

Αν αγόρασες με paypal, κάνε άμεσα dispute.

δεν  αγορασα με πειπαλ.. μεσο πεισειφ  αγορασα.//

δηλαδη  τι ακριβως εγινε με τις καρτες;;

μπορεις να μου πεις αναλυτικα τι ακριβως εγινε και το στεαμ δεν δεχεται τις 2   καρτες;;

και αλλες  φορες ειχα αγορασει απο το γ2α και δεν ειχα θεμα με τις  καρτες..

 

Επεξ/σία από hypaton434
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hypaton434 είπε

δεν  αγορασα με πειπαλ.. μεσο πεισειφ  αγορασα.//

δηλαδη  τι ακριβως εγινε με τις καρτες;;

μπορεις να μου πεις αναλυτικα τι ακριβως εγινε και το στεαμ δεν δεχεται τις 2   καρτες;;

και αλλες  φορες ειχα αγορασει απο το γ2α και δεν ειχα θεμα με τις  καρτες..

Τι να πω παραπάνω αναλυτικά? Οι κάρτες που πήρες ήταν χρησιμοποιημένες ήδη και τέλος.

Πολύ συχνά συμβαίνουν αυτά με το g2a και τρέχεις μετά. Έχει μια εσωτερική διαδικασία dispute, για δοκίμασε από εκεί μπας και.

Μακρυά γενικότερα, απατεώνες φουλ.

Όποιος θέλει κλειδάδικο cdkeys, gamivo, eneba. 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Brandtobrand είπε

Τι να πω παραπάνω αναλυτικά? Οι κάρτες που πήρες ήταν χρησιμοποιημένες ήδη και τέλος.

Πολύ συχνά συμβαίνουν αυτά με το g2a και τρέχεις μετά. Έχει μια εσωτερική διαδικασία dispute, για δοκίμασε από εκεί μπας και.

Μακρυά γενικότερα, απατεώνες φουλ.

Όποιος θέλει κλειδάδικο cdkeys, gamivo, eneba. 

 

μου στειλε  μυνημα ο  πωλητης  απο το g2a και μου λεει το εξεις.

Hello. Send proofs plz
1. You should contact steam support to ask when the key was used (date + time) and provide us with a screenshot of the conversation. The key has to be mentioned in the exchange (Only steam site and full screenshot). Only full screenshot (not correct) and data + time of the comr
 

δηλαδη θελουν να με  βγαλουν και τρελο; και απο πανω να την  βγαλουν καθαρη?

Επεξ/σία από hypaton434
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γενικά, είναι μπλέξιμο. Δεν ξέρω αν το Steam support θα δώσει αυτά τα στοιχεία (δηλαδή την ημερομηνία και ώρα που χρησιμοποιήθηκε ο κωδικός) αλλά και να τα δώσει, ένα screenshot δεν αποδεικνύει τίποτε, αν ο άλλος θέλει να το παίξει τρέλα.

Παρενθετικά, γιατί να αγοράσεις credit από το G2A; Πέρα από την άθλια φήμη που έχει, ως ιστότοπος συναλλαγών, πόσο κερδίζεις από μια τέτοια συναλλαγή;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Snoob είπε

Γενικά, είναι μπλέξιμο. Δεν ξέρω αν το Steam support θα δώσει αυτά τα στοιχεία (δηλαδή την ημερομηνία και ώρα που χρησιμοποιήθηκε ο κωδικός) αλλά και να τα δώσει, ένα screenshot δεν αποδεικνύει τίποτε, αν ο άλλος θέλει να το παίξει τρέλα.

Παρενθετικά, γιατί να αγοράσεις credit από το G2A; Πέρα από την άθλια φήμη που έχει, ως ιστότοπος συναλλαγών, πόσο κερδίζεις από μια τέτοια συναλλαγή;

μιλησα με το steam και διαβασε τι λεει πραγματικα εχω μπερδευτει.//

 

Hello there,

It looks like there may be a few reasons why you're not able to register this code.

- You may be entering the code with a typo in it. Please make sure you're entering the code exactly as it is shown, printed in the card.
- Your code may be still waiting for activation. Sometimes it takes a while for the activation to take after the purchase. Please wait a little longer and then try again.
- The code's currency may be different from the currency of your region.

In all of the above cases, if you are certain you've entered the code correctly, or waited for quite a while for the activation, or the code's currency is different from your region's currency, we recommend that you get in touch with the retailer who sold you the card to discuss refund or replacement options. We at Steam are not able to register this code on your behalf.

Best Regards,
Mitch

Επεξ/σία από hypaton434
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...