Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι έγινε με το warz? γιατί έλεγα να το πάρω από steam

Από πού να ξεκινήσεις και πού να τελειώσεις.

 

Πρίν ακόμα το παιχνίδι βγεί για steam, υπήρχε και υπάρχει σοβαρότατο πρόβλημα στην αντιμετώπιση της κοινότητας του παιχνιδιού από τους δημιουργούς.

 

Έτσι και αναφέρεις πρόβλημα για το παιχνίδι ή τη κατάσταση με τους χάκερς που αλωνίζουν κυριολεκτικά, τρώς ban άμεσα.

 

Το παιχνίδι είναι ακόμα σε alpha και οι τύποι το έδωσαν στο steam αναφέροντας ότι είναι και καλά Foundation release (ότι και αν σημαίνει αυτό), παρουσιάζοντας features για το παιχνίδι που δεν υπάρχουν.

 

Ο Dan Stapleton του Gamespy πήρε συνέντευξη από τον παραγωγό του παιχνιδιού και του την είπε στα ίσια, ότι δουλεύουν το κόσμο σε ψιλό γαζί.

 

Ο κόσμος που αγόρασε το παιχνίδι στο Steam άρχισε να διαμαρτύρεται, αλλά το Steam είχε δώσει δυνατότητες moderator στους moderators του official forum του WarZ, οι οποίοι και άρχισαν μαζικά κλεισήματα threads και διαγραφή πόστς.

 

Έγινε το σώσε από το κόσμο, μπήκαν οι moderators της Valve να δούν τί γίνεται και με τα πολλά το παιχνίδι βγήκε εκτός και δεν πωλείται πλέον.

 

Για την ιστορία, ο παραγωγός του WarZ είναι ο παραγωγός του καλύτερου παιχνιδιού όλων των εποχών: Big Rigs.

 

Αυτά, αλλά έχει ακόμα περισσότερα και βαριέμαι να γράφω.

 

Οι τύποι τί έκαναν για να αντιμετωπίσουν το πρόβλημα με τους χάκερς: Έβαλαν αντικείμενα σε δυσπρόσυτα σημεία στο χάρτη, τα οποία σύμφωνα με αυτούς δεν μπορούσες να πάρεις αν δεν είχες χακάρισμα. Όσοι τα έφταναν, ακόμα και αν δεν ήταν χάκερς, έτρωγαν ban. Έτσι την έφαγαν 3,000 άτομα.

 

Και μόλις ανακοινώθηκε στο Steam ότι θα δωθούν full refunds, η εταιρία του WarZ έτρεξε να αλλάξει αυθαίρετα το TOS της εν αγνοία του κόσμου, ότι ΔΕΝ δίνονται refunds για αυτούς που δεν αγοράσαν το παιχνίδι μέσω Steam!!!!

 

Ότι ναναι......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μεινεις πολύ μακριά από αυτό το παιχνίδι και να περιμένεις το Standalone DayZ.

 

Ούτως ή άλλως το WarZ αποτελεί "αρπαχτή" εις βάρος του DayZ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι άλλο που παρατήρησα αυτές τις μέρες...

Επειδή τακτοποιούσα την wishlist μου για το christmas sales είχα εδώ και καιρό στην λίστα μου το red faction guerilla για να το πάρω αν βγει σε προσφορά.

Μέχρι προχτές είχε κανονικά τιμή 9,99 αλλά από χτες παρατηρώ ότι πλέον δεν έχει ούτε τιμή, ούτε κουμπί buy...

Το έχετε και εσείς αυτό το πρόβλημα? Τι λέτε να παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και νόμιζα ότι δεν θα υπήρχε μεγαλύτερο φιάσκο στο Steam μετά το Breach (το οποίο ήταν exclusively στο Steam, για την πλατφόρμα των PC).
Τουλάχιστον το Breach είχε ΠΟΛΥ περισσότερα feature από το WarZ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οι τύποι τί έκαναν για να αντιμετωπίσουν το πρόβλημα με τους χάκερς: Έβαλαν αντικείμενα σε δυσπρόσυτα σημεία στο χάρτη, τα οποία σύμφωνα με αυτούς δεν μπορούσες να πάρεις αν δεν είχες χακάρισμα. Όσοι τα έφταναν, ακόμα και αν δεν ήταν χάκερς, έτρωγαν ban. Έτσι την έφαγαν 3,000 άτομα.

 

Και μόλις ανακοινώθηκε στο Steam ότι θα δωθούν full refunds, η εταιρία του WarZ έτρεξε να αλλάξει αυθαίρετα το TOS της εν αγνοία του κόσμου, ότι ΔΕΝ δίνονται refunds για αυτούς που δεν αγοράσαν το παιχνίδι μέσω Steam!!!!

αχαχαχαχαχααχαχαχα!

ΟΙ απαταιώνες..Μου φαίνεται θα μείνω μόνος μου σε αυτή την παιχνιδάρα :-D Την κατεβάζω πάλι να δω τί λέει,τελευταία φορά,θυμάμαι έγινα spawn κάπου και είχα άλλους 2 μπροστά,έπεσα πάνω τους δεν ένοιωθαν τίποτα.Έβγαλα τον φακό,και τους σκότωσα :ph34r: :devil:

 

account site δεν υπάρχει ακόμα εννοείται..Το ASAP μάλλον το έχουν για άλλον ορισμό αυτοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους και καλες γιορτες να εχουμε με υγεια. Μια ερωτηση θα ηθελα να κανω... Θελω να βαλω περιπου 30 euro με PaySafe Card στο λογαργιασμο μου, απο της χρηματικες "ενοτητες" ποια να επιλεξω? ή δεν παιζει ρολο ακομη και 25 να δηλωσω θα εμφανιστουν τα 30 που εβαλα?

 

2u4j3is.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η paysafe card βγαίνει μόνο στα ποσά που γράφει και στο steam (5,10,25,50,100) οπότε αν θέλεις να βάλεις πχ 30 θα πρέπει να κάνεις μια συναλλαγή να βάλεις μια 25αρα και άλλη μία που θα προσθέσεις τα υπόλοιπα 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bad_freddy και naruto14 σας ευχαριστω για την βοηθεια!!! Ειμαι νιούφης στο κομματι Steam και δεν θελω να κανω βλακειες, εφοσον υπαρχει δυνατοτητα να ρωτησω στην κοινοτητα μας. Και παλι ευχαριστω παιδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια! σκεφτομαι να αγορασω την συλλογη μου απο παιχνιδια που βρηκα καπου....καποτε....! Ηθελα να αγορασω απο το steam  αλλα επειδη ειναι digital downloads φοβαμαι για παραξενα πραγματα αν κλεισει το steam ξαφνικα κτλ . Απλα εχω συνηθίσει με κουτια και μου φαίνεται  περιεργο ! Αξιζει το steam?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bad_freddy και naruto14 σας ευχαριστω για την βοηθεια!!! Ειμαι νιούφης στο κομματι Steam και δεν θελω να κανω βλακειες, εφοσον υπαρχει δυνατοτητα να ρωτησω στην κοινοτητα μας. Και παλι ευχαριστω παιδια...

Δεν κάνει τίποτα. Οποιαδήποτε άλλη απορία έχεις ρώτα και ή εγώ ή τα υπόλοιπα παιδιά θα στη λύσουμε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησε πρόσφατα απο τους δημιουργούς του Indie Gala (και Gala Store) μια νέα σελίδα με user-created giveaways (παρόμοιο με το SteamGifts), το Gala Giveaways. Η σελίδα χρησιμοποιεί το Steam OpenID platform για authentication και απαιτεί Steam account "αξίας" τουλάχιστον $50 για εγγραφή - για περισσότερες πληροφορίες υπάρχει σχετικό FAQ εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια! σκεφτομαι να αγορασω την συλλογη μου απο παιχνιδια που βρηκα καπου....καποτε....! Ηθελα να αγορασω απο το steam  αλλα επειδη ειναι digital downloads φοβαμαι για παραξενα πραγματα αν κλεισει το steam ξαφνικα κτλ . Απλα εχω συνηθίσει με κουτια και μου φαίνεται  περιεργο ! Αξιζει το steam?

 

Με το steam έχει την δυνατότητα να κατεβάσεις και τοπικά το game και να το αποθυκεύσεις αλλά να σου πω αν ποτέ κλείσει το steam μιλάμε θα γίνει η μεγαλύτερη gaming τραγωδία. Εχουμε να χάσουμε εκατοντάδες τίτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...