Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, alfaeffe είπε

Εχουν θεμα παλι (2η φορα αυτο το μηνα) οι servers του steam. Οταν σου βγαζει no connection, μονο offline μπορεις να παιξεις...

image.png.a2191e7846fd6c70fd0d6a295fd8393c.png

Αν και το πρόβλημα λύθηκε μια σε εμένα ήθελα να σε ρωτήσω γιατί δεν μπορώ ούτε offline να παίξω όταν έπεσαν οι σερβερς. Και τις 2 φορές μου είχε να ξανά κάνω reconnect και δίπλα δεν είχε επιλογή για offline. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, KilliK είπε

Την περίπτωση να διαγράφουν τα reviews τους οι χρήστες, την έχουν σκεφτεί όμως; Γιατί αφού υπάρχει σαν επιλογή, είναι ένας άλλος τρόπος να "ρίξουν" την γενική βαθμολογία του παιχνιδιού. Εκτός αν αρχίσουν να μπαίνουν κι αυτά σε μια κατηγορία πχ delete-bombed και παραμένουν στην γενική βαθμολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To public πλέον δεν πουλά steam cards, και σε κάποια άλλα site που έψαξα δεν βρήκα. Στο skroutz βρήκα αυτό. https://www.skroutz.gr/s/5008266/Steam-Prepaid-Card-50euro.html

Ειναι αξιοπιστα τα μαγαζια αυτά ή υπάρχει ασφαλέστερος τρόπος (ρωταω πχ να μου φερουν χρησιμοποιημένη καρτα και μετά αντε να αποδειξω οτι δεν την έχω χρησιμοποιησει);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα στην παρέα, έχω πρόβλημα με το download στο steam, ενώ η γραμμή μου είναι 50mb και κατεβάζω full από το easybytez, στο steam εδώ και λίγο καιρό δεν μπορώ να δω πάνω από 1mb, άλλαξα 3-4 region και ανεβήκανε στα 2.2mb. Κανείς να με προτείνει κανένα region που να ταιριάζει με την Ελλάδα ή κάποια ηδέα γενικά για να ανεβάσω το download?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω παντα στο steam τερματιζω τη γραμμη με ελλαδα και εχω 100αρα.

θυμαμαι ωστοσο οτι καποιοι παροχοι λογω διαφορετικου routing παιρνουν χαμηλοτερες ταχυτητες.

δοκιμασε αμβουργο η φραγκφουρτη.

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχω προβλημα με το steam link και σε smart TV και σε λαπτοπ.

Δεν μου δείχνει τιποτα το δευτερο μηχανιμα στα παιχνιδια που κανω stream και κολαει στην αρχικη οθονη.

Και στην TV και στο λαπτοπ το ιδιο.

Αρχιζει να παίζει αλλα συνεχιζει μονο ο ηχος ενω στο κεντρικο PC ολα κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες να το κάνεις reset όπως λέει παρακάτω?

https://steamcommunity.com/app/353380/discussions/1/133259956023852870/?tscn=1490122467#c133259956024954489

Το βάζεις πρίζα, περιμένεις 3sec, το βγάζεις. Επαναλαμβάνεις 3 φορές.

Μια φορά που είχα κολλήσει το δικό μου με τον παραπάνω τρόπο έφτιαξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Despotas είπε

Δοκίμασες να το κάνεις reset όπως λέει παρακάτω?

https://steamcommunity.com/app/353380/discussions/1/133259956023852870/?tscn=1490122467#c133259956024954489

Το βάζεις πρίζα, περιμένεις 3sec, το βγάζεις. Επαναλαμβάνεις 3 φορές.

Μια φορά που είχα κολλήσει το δικό μου με τον παραπάνω τρόπο έφτιαξε.

Το προβλημα μου ειναι με την ανάλυση λιγο που ειχα ψάξει παλιοτερα.

Ανοιγω το κεντρικό PC και το steam ανοιγω το λαπτοπ και παω να στριμαρω στο λαπτοπ τα παιχνιδια και κολαει η εικονα στην πρωτη εικονα του καθε παιχνιδιού ενω ο ηχος παιζει κανονικα.

Στο κεντρικο PC ολα δουλευουν κανονικα στο παιχνιδι.

Στην αρχή νομιζα πως φταιει το λαπτοπ γιατι ειναι celeron στα 1.8 χωρις GPU ομως οταν δοκιμασα την εφαρμογη steam link στην smart TV εκανε ακριβώς το ιδιο πραγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα το Civilization VI μέσω Steam (κυρίως λόγω της χαμηλότερης τιμής σε σχέση με το dvd), χωρίς όμως να έχω ακόμη λογαριασμό στο Steam.

Υπάρχει κάποιος "οδηγός" με συμβουλές σχετικά με τη δημιουργία του λογαριασμού (τί πρέπει να προσέξω, να αποφύγω, στοιχεία, πιστωτικές κλπ);

Συγχωρήστε με αν δεν είναι το κατάλληλο νήμα γι'αυτές τις ερωτήσεις, αλλά ακόμη και μέσω π.μ. αν μπορούσατε να βοηθήσετε θα σας ήμουν υπόχρεος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Commendatore είπε

Αγόρασα το Civilization VI μέσω Steam (κυρίως λόγω της χαμηλότερης τιμής σε σχέση με το dvd), χωρίς όμως να έχω ακόμη λογαριασμό στο Steam.

Υπάρχει κάποιος "οδηγός" με συμβουλές σχετικά με τη δημιουργία του λογαριασμού (τί πρέπει να προσέξω, να αποφύγω, στοιχεία, πιστωτικές κλπ);

Συγχωρήστε με αν δεν είναι το κατάλληλο νήμα γι'αυτές τις ερωτήσεις, αλλά ακόμη και μέσω π.μ. αν μπορούσατε να βοηθήσετε θα σας ήμουν υπόχρεος...

απλά φτιάξε ένα λογαριασμό και βάλει ένα δυνατό password και ενεργοποή και τις επιλογές που έχει για μεγαλύτερη ασφάλεια. Θα σε καθοδηγήσει το steam κατά την διάρκεια δημιουργίας του λογαριασμού 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...