Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, infin1tyGR said:

Δεν θα κυκλοφορήσει τελικά στο Steam.

https://steamcommunity.com/games/593110/announcements/detail/1808664240304050758

Άρα στο Steam εκτός από τα παράνομα και τα troll-ο-games απαγορεύονται και τα games τα οποία δεν ξέρουν τι αντίκτυπο θα έχουν στην υπηρεσία, δηλαδή ανά πάσα στιγμή μπορούν να απαγορεύσουν οποιοδήποτε game θέλουν. Γελοία αιτιολόγηση imho, οκ προφανώς και κάνουν ότι θέλουν στην πλατφόρμα τους, αλλά μην μας τα κάνουν και πεπόνια σχετικά με την ανύπαρκτη προοδευτικότητά τους. Μαγαζάκι έχουν και φοβούνται τα σημεία των καιρών, όπως όλοι όσοι έχουμε μαγαζάκια.

Άραγε όταν βγει το RDR2 σε πισί θα δεχθούν να το έχουν στο μαγαζί τους; Θέλω να πω, είναι οκ να σπας στο ξύλο την σουφραζέτα και μετά να την πετάς στους κροκόδειλους, αρκεί να μην την έχεις βιάσει πρώτα ή εκεί δεν μας πειράζει ο αντίκτυπος μιας και μιλάμε για ΑΑΑ studio από πίσω;

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 λεπτά πριν, Malthador είπε

 

Άραγε όταν βγει το RDR2 σε πισί θα δεχθούν να το έχουν στο μαγαζί τους; 

Γιατι ποιος σου ειπε οτι αν βγει το Red Dead στο pc,δεν θα κυκλοφορησει μονο μεσω Rockstar Social Club οπως ειναι η τελευταια μοδα με τους launcher του καθενος? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πραγματικα καμια σχεση το steam σημερα σε σχεση με το πως ηταν μεχρι το 2012. και λογικο γιατι μεγαλωσε πολυ με τη dota και τα λοιπα κωλοf2p και τα bundles.

τους εβγαλε ο βαρουφακης και τις καρτουλες και το economy, ηρθε και το greenlight με το shovelware, και πραγματικα ωρες ωρες μετανιωνω για τα λεφτα που εχω σκασει.

τουλαχιστον εχει πλουσια features και καλα forums αλλα σα ποιοτητα καθε χρονο και χειροτερα. σιγα μη βγαλουν controversial παιχνιδι

Επεξ/σία από rofl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το steam ευτυχώς και δυστυχώς είναι από τα πιο ανεκτικά e-stores που υπάρχουν σε σύγκριση με τα υπόλοιπα. Για να σου αρνηθούν πρέπει πραγματικά να κάνεις προσπάθεια, όπως πχ να κράξεις τον gaben ή τους buyers σου όπως έκανε ο άλλος τυχάρπαστος με τη σαβούρα του και πήρε μετά πόδι όλο το library του. Απλά κάντε λίγο browsing και παρατηρείστε πόση σαβούρα έχει μαζευτεί τα τελευταία 5 χρόνια μέσω greenlight. Μιλάμε για games που φτιάχνονται εν μια νυκτί με unity και κλεμμένα assets κλπ. Πραγματικά κρίμα γιατί χάνονται διαμαντάκια indies μέσα σε αυτόν τον οχετό. AAA game ποτέ δε θα φάει censorship στο steam, το 30% blood tax is too strewng σε τέτοιες κυκλοφορίες. Χαρακτηριστικά παραδείγματα υπάρχουν πολλά όπως πχ η airport mission στο cod mw2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ποσταρω εδώ γιατί θα με τρελάνει το steam. Η όλη μου δυσκολία ξεκίνησε από το Hotmail που προσπαθούν να τα κάνουν ένα με το outlook και πραγματικά έγινε και γίνεται ο κακός χαμός και δεν έχω πλέον άλλο υπομονή. Το steam λοιπόν το είχα συνδεμένο με το συγκεκριμένο e-mail. Φυσικά με κλείδωσαν όπως κάνει ανά τακτά χρονικά διαστήματα και σου ζητάει τον κωδικό που στέλνει στο Mail που είναι ενωμένο. 

Όπως καταλάβατε δεν έχω πρόσβαση στο Mail και συνεπώς δεν μπορώ να έχω πρόσβαση στο steam. Έχω ήδη ξεκινήσει διαδικασία μεταφοράς Mail αλλά επειδή ταξιδεύω ξέρω ότι θα γίνει πάλι μαλακια. Η ερώτηση είναι αν υπάρχει κάποιος sure-fire τρόπος να ξεκλειδώνει το steam με 1-2 απλά και άμεσα βήματα όπου και αν βρίσκεσαι και 100% αξιόπιστα. Αντε γιατί θα το σπάσω και δε μου φτάνει το τηλέφωνο σε τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι προβλημα με hotmail? εγω μπαινω μια χαρα σε ενα hotmail που εχω. απλα προσεχεις να εχει τη σωστη καταληξη hotmail και οχι την default outlook.

 

anyway υπαρχει κι αυτο https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=4440-RTUI-9218

σου δινει συνεχεια κωδικους ακομα και offline.

και σου δινει και ενα κωδικο στην αρχη που τον κρατας για περιπτωση απωλειας/βλαβης κινητου, για να μπορεις να κανεις reset το κλειδωμα.

Spoiler

5.jpg

αλλιως αν δε το χεις αυτο και χασεις κινητο θα παιδευτεις.

φυσικα αν οντως εχεις προβλημα, να αλλαξεις και το mail του steam με καποιο αξιοπιστο. γιατι αν γινει καμια στραβη παλι με mail θα καθαρισεις.

σε καθε περιπτωση, αν πληρωνεις με paypal η πιστωτικη δεν εχεις να ανησυχεις για τιποτα βασικα, εφοσον μπορεις να παρουσιασεις αποδειξεις πληρωμης απο paypal/τραπεζα ανα πασα στιγμη.

 

μπορεις ακομα και να απενεργοποιησεις το steam guard αλλα δεν ξερω αν ειναι καλη ιδεα.

Επεξ/σία από rofl
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να σας ρωτήσω, όταν ζητάμε refund από το steam, για να τα γυρίσει στο paypal μας,
πόση ώρα ή πόσες μέρες κάνουν να τα γυρίσουν τα φράγκα;

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ntinos19 είπε

Κανά 2-3 φορές που το έκανα έγινε μέσα σε δευτερόλεπτα η επιστροφή

σίγουρα;
pending είναι ακόμη εδώ και 15 λεπτά.
Πήρα το railway empire και ήταν πολύ πιο δύσκολο απότι περίμενα,οπότε διασκέδαση 0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
2 hours ago, KilliK said:

τουλαχιστον ενα καλο απο τον προσφατο ανταγωνισμο

Steam Libraries Are Getting An Overhaul

Αυτές οι αλλαγές έχουν ξεκινήσει εδώ και καιρό, όπως άλλαξαν και το chat πρόσφατα. Στην καλύτερη να το επιτάχυνε λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να υποθεσω οτι ειμαι γέρος που προτιμω με τεραστια διαφορα το layout του steam απο των υπολοιπων και αυτο που βλεπω στο αρθρο δεν με  ξετρελαινει?:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, rofl είπε

να υποθεσω οτι ειμαι γέρος που προτιμω με τεραστια διαφορα το layout του steam απο των υπολοιπων και αυτο που βλεπω στο αρθρο δεν με  ξετρελαινει?:P 

Δύο οι γέροι. 😛
Χάθηκε ο κόσμος να βγάλουν κ μια light έκδοση παλιομοδίτικη; Μια λίστα με παιχνίδια χωρίς φρουφρου, να τσεκάρει απλώς το DRM και να αφήνει να τρέξει το επιλεγμένο παιχνίδι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...