Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από κάμποσα πειράματα έχω καταλήξει σε μια μέθοδο με 5 κατηγορίες που μου λειτουργεί. Η 1η είναι η default του Steam που ονομάζει "Games" και έχει μέσα όσα δεν έχω παίξει ακόμα. Την 2η την ονόμασα "Finished" και βάζω μέσα ό,τι τελειώνω. Την 3η την ονόμασα "Boring" και βάζω όσα δεν τελείωσα επειδή βαρέθηκα ή κουράστηκα αλλά ταυτόχρονα θέλω να είναι κάπου συγκεντρωμένα μήπως τους δώσω κάποτε άλλη μια ευκαιρία. Την 4η την ονόμασα "Never" και έχει ό,τιδήποτε δεν πρόκειται να αγγίξω ποτέ (πχ. το multiplayer του Half Life, τα πρώτα παλιά Hitman, το Sniper Elite κλπ). Και τέλος, κάτι πολύ πρακτικό σαν 5η κατηγορία, όποιο παιχνίδι έχω installed το έχω κάνει δεξί-κλικ-favorite οπότε δημιουργείται αυτόματα κατηγορία με το όνομα "Favorites" και βγαίνει στην κορυφή της λίστας. Νοικοκύρης.

Επεξ/σία από EverythingYouBelieve
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, EverythingYouBelieve είπε

Μετά από κάμποσα πειράματα έχω καταλήξει σε μια μέθοδο με 5 κατηγορίες που μου λειτουργεί. Η 1η είναι η default του Steam που ονομάζει "Games" και έχει μέσα όσα δεν έχω παίξει ακόμα. Την 2η την ονόμασα "Finished" και βάζω μέσα ό,τι τελειώνω. Την 3η την ονόμασα "Boring" και βάζω όσα δεν τελείωσα επειδή βαρέθηκα ή κουράστηκα αλλά ταυτόχρονα θέλω να είναι κάπου συγκεντρωμένα μήπως τους δώσω κάποτε άλλη μια ευκαιρία. Την 4η την ονόμασα "Never" και έχει ό,τιδήποτε δεν πρόκειται να αγγίξω ποτέ (πχ. το multiplayer του Half Life, τα πρώτα παλιά Hitman, το Sniper Elite κλπ). Και τέλος, κάτι πολύ πρακτικό σαν 5η κατηγορία, όποιο παιχνίδι έχω installed το έχω κάνει δεξί-κλικ-favorite οπότε δημιουργείται αυτόματα κατηγορία με το όνομα "Favorites" και βγαίνει στην κορυφή της λίστας. Νοικοκύρης.

Δημιουργείται αυτόματα κατηγορία με μόνο τα installed games πάντως. 

Επεξ/σία από Brandtobrand
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι bug του steam sync, ευτυχώς δεν είχα κάνει login από το φορητό και πήρα από εκεί το αρχείο με τις κατηγορίες. Με χτύπησε ένα μικρό εγκεφαλικό όταν το διαπίστωσα βέβαια, με 450 τίτλους χωρισμένους σε κατηγορίες, δεν είχα καμία διάθεση να μπω ξανά στην διαδικασία κατηγοριοποίησης .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Bigi444444 είπε

To αρχείο αυτό ποιό είναι που έχει αυτά τα στοιχεία δηλαδή;

Το βρίσκεις εδώ:  C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\ [YOURUSERID] \7\remote\sharedconfig.vdf

Απορία, έστω ότι το κάνουμε back-up για καβάτζα και στο μεταξύ έχουμε προσθέσει κι άλλα παιχνίδια (άρα είναι διαφορετικά τα δεδομένα μας σε σχέση με το back-up), τι θα συμβεί αν πάμε να το βάλουμε σε περίπτωση που μας τύχει το εν λόγω bug;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bigi444444 είπε

To αρχείο αυτό ποιό είναι που έχει αυτά τα στοιχεία δηλαδή;

Αυτό που αναφέρει ο EverythingYouBelieve είναι

21 λεπτά πριν, EverythingYouBelieve είπε

Το βρίσκεις εδώ:  C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\ [YOURUSERID] \7\remote\sharedconfig.vdf

Απορία, έστω ότι το κάνουμε back-up για καβάτζα και στο μεταξύ έχουμε προσθέσει κι άλλα παιχνίδια (άρα είναι διαφορετικά τα δεδομένα μας σε σχέση με το back-up), τι θα συμβεί αν πάμε να το βάλουμε σε περίπτωση που μας τύχει το εν λόγω bug;

Απλά στα έχει στα games (default category), όπως όταν τα αγοράζεις δηλαδή

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ερώτηση

συνδέσαμε με ενα φιλο τους λογαριασμους (οικογενεια)

εχω το hitman απο giveaway  με μόνο το πρώτο κομμάτι, εκείνος το έχει αγορασμένο πλήρως. Σε μένα δεν φαίνεται το παιχνίδι του παρα μονο το δικο μου και φυσικο είναι να μην μπορώ να τρέξω τα υπολοιπα κεφάλαια.

Τι έχουμε κάνει λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Xristaras12 είπε

Ερώτηση

συνδέσαμε με ενα φιλο τους λογαριασμους (οικογενεια)

εχω το hitman απο giveaway  με μόνο το πρώτο κομμάτι, εκείνος το έχει αγορασμένο πλήρως. Σε μένα δεν φαίνεται το παιχνίδι του παρα μονο το δικο μου και φυσικο είναι να μην μπορώ να τρέξω τα υπολοιπα κεφάλαια.

Τι έχουμε κάνει λάθος;

Who owns and can access the DLC and in-game content associated with a shared title?

A guest will have access to the lender's DLC, but only if the guest doesn't also own the base game. Guests may not purchase DLC for a base game they don't own. Any player may purchase, trade, earn, or otherwise acquire in-game content while playing a game, but in-game items cannot be shared between accounts. These items remain the property of the account that purchased or acquired them, whether borrowing or lending the base game.

Μάλλον από τη στιγμή που έχεις το base game δεν μπορείς να έχεις πρόσβαση στα dlc (season pass - λοιπά κεφάλαια) του hitman από τον φίλο σου. Θεωρητικά μπορείς να δοκιμάσεις την διαγραφή (2 κλικ μέσω steamsupport) του base game από τον λογαριασμό σου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Xristaras12 είπε

Ερώτηση

συνδέσαμε με ενα φιλο τους λογαριασμους (οικογενεια)

εχω το hitman απο giveaway  με μόνο το πρώτο κομμάτι, εκείνος το έχει αγορασμένο πλήρως. Σε μένα δεν φαίνεται το παιχνίδι του παρα μονο το δικο μου και φυσικο είναι να μην μπορώ να τρέξω τα υπολοιπα κεφάλαια.

Τι έχουμε κάνει λάθος;

Εάν αυτό που έχεις εσύ είναι Free μπορείς να το αφαιρέσεις απ' το account σου, να παίξεις απ' το share και μετά να το ξαναπροσθέσεις αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Εάν αυτό που έχεις εσύ είναι Free μπορείς να το αφαιρέσεις απ' το account σου, να παίξεις απ' το share και μετά να το ξαναπροσθέσεις αν θες.

ναι δωρεάν ήταν .

Αυτό έκανα όπως μου έγραψαν και παραπάνω και αφού το αφαίρεσα απο τον λογαριασμό μου εμφανίστηκε το παιχνίδι κανονικά απο του φίλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Xristaras12 είπε

ναι δωρεάν ήταν .

Αυτό έκανα όπως μου έγραψαν και παραπάνω και αφού το αφαίρεσα απο τον λογαριασμό μου εμφανίστηκε το παιχνίδι κανονικά απο του φίλου

Ωπ ναι δεν το πρόσεξα ότι το ανέφερε και ο Brandtobrand. 😇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

'Rape Day' game features 'murder, sexual assault, necrophilia and incest'

Interesting. Για να δούμε κατά πόσο ίσχυει η everything-is-allowed πολιτική του Steam...

Ειδικά τώρα που τράβηξε τα φώτα της δημοσιότητας το θέμα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Malthador είπε

'Rape Day' game features 'murder, sexual assault, necrophilia and incest'

Interesting. Για να δούμε κατά πόσο ίσχυει η everything-is-allowed πολιτική του Steam...

Ειδικά τώρα που τράβηξε τα φώτα της δημοσιότητας το θέμα.

Προσωπικά πιστεύω ότι θα είναι μαγκιά του steam να το αφήσει. Φαντάζομαι ότι το παιχνίδι είναι 18+ only οπότε μόνο ενήλικας μπορεί να το προμηθευτεί.

Εάν τώρα αυτός δεν μπορεί να ξεχωρίσει ένα παιχνίδι από την πραγματικότητα, τότε έχει πολύ πιο σοβαρά προβλήματα από το αν υπάρχει ένα τέτοιο παιχνίδι διαθέσιμο για αγορά.

PS όλη αυτή η φασαρία έγινε μόνο και μόνο επειδή ανέβηκε στο steam. Αντίστοιχο υλικό είναι διαθέσιμο πολλά χρόνια

Επεξ/σία από mike299
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...