Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να πάρω το Sonic Bundle κυρίως για τα Sonic Adventure 1+2 που έχω απωθημένο να παίξω από την εποχή του Dreamcast.

Μπορεί κάποιος φαν της σειράς να μας πει τι είναι και αν αξίζουν και τα υπόλοιπα παιχνίδια;

Από ό,τι βλέπω δεν έχει μέσα τα κλασικά παιχνίδια του Mega Drive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το steam ανακοίνωσε τα "Best of 2018"

Αν και δεν αναφέρει νούμερα, η λίστα των top sellers έχει αρκετό ενδιαφέρων.

(witcher 3 στην Gold αν και παιχνίδι του 2015 ενώ το FFXV μόλις silver)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 27/12/2018 at 13:04, EverythingYouBelieve said:

Σκέφτομαι να πάρω το Sonic Bundle κυρίως για τα Sonic Adventure 1+2 που έχω απωθημένο να παίξω από την εποχή του Dreamcast.

Μπορεί κάποιος φαν της σειράς να μας πει τι είναι και αν αξίζουν και τα υπόλοιπα παιχνίδια;

Από ό,τι βλέπω δεν έχει μέσα τα κλασικά παιχνίδια του Mega Drive.

Δεν είμαι φαν της σειράς, όμως τα αγαπημένα μου παιχνίδια Sonic ήταν αυτά του Mega Drive και συγκεκριμένα το Sonic 2.

Το Sonic 4 Episode 1 είναι άθλιο, τα physics του δεν έχουν καμιά σχέση με τα παλιά και είναι ντροπή που φέρει το νούμερο 4 και αποτελεί τη συνέχεια των κλασσικών 2D τίτλων.

Το Sonic CD είναι πολύ καλό, διαφορετικό από τα υπόλοιπα που στοχεύουν στην ταχύτητα. Εδώ παίζει ρόλο και η εξερεύνηση καθώς μπορείς να βρεις διαφορετικές διαδρομές και να ταξιδέψεις σε παρελθόν και μέλλον όπου αλλάζουν οι acts στις πίστες που παίζεις.

Το Sonic and Sega All-Stars Racing είναι στυλ Mario Kart, καλή η προσπάθεια αλλά το MK Wii ήταν καλύτερο που είχε βγει 2 χρόνια πιο πριν.

Το  Sonic and All-Stars Racing Trasformed είναι η συνέχεια του προηγούμενου τίτλου, είναι βελτιωμένο αλλά και πάλι όχι το καλύτερο του ανταγωνισμού. Εκτός από το δρόμο οι διαδρομές πάνε και στο νερό και στον αέρα.

Το Sonic Lost World ήταν αποκλειστικότητα του Wii U, το διαφήμιζαν ότι είναι επιτέλους το σωστό Sonic 3D game στα χνάρια του Super Mario Galaxy. Στην αρχή ξεκινάει καλά, όμως από τη μέση και μετά χάνει την μπάλα.

Το Sonic Generations είναι ίσως το καλύτερο Sonic game των τελευταίων ετών. Είναι 3D και έχει και 2D πίστες με τον κλασσικό Sonic.

To Sonic 4 Episode 2 δεν το έχω παίξει αλλά λένε ότι είναι αρκετά καλό, καμιά σχέση με το απογοητευτικό πρώτο μέρος.

Το Sonic Mania είναι ότι καλύτερο έχει βγει ποτέ, είναι love letter των παλιών του Mega Drive και αξίζει με τα χίλια.

Τέλος για το Sonic Forces δεν έχω ιδέα καθόλου.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, mike299 είπε

Το steam ανακοίνωσε τα "Best of 2018"

Αν και δεν αναφέρει νούμερα, η λίστα των top sellers έχει αρκετό ενδιαφέρων.

(witcher 3 στην Gold αν και παιχνίδι του 2015 ενώ το FFXV μόλις silver)

Η λιστα αφορα γενικα τι νουμερα κανανε τα παιχνιδια ανεξαρτητως απο που αγοραστηκαν(πχ απο τριτους) ή μιλα μονο για πωλησεις κατευθειαν μεσω του steam?

Κατα τα αλλα για το Final Fantasy αναμενομενα πραγματα μιας και γενικα τα Jrpg δεν πουλανε στο pc.

Εκπληξη ειναι μονο το Rise of the tomb raider που δεν πουλησε τα αναμενομενα. Θετικη εκπληξη φυσικα το Monster Hunter.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Masamune είπε

Δεν είμαι φαν της σειράς, όμως τα αγαπημένα μου παιχνίδια Sonic ήταν αυτά του Mega Drive και συγκεκριμένα το Sonic 2.

Το Sonic 4 Episode 1 είναι άθλιο, τα physics του δεν έχουν καμιά σχέση με τα παλιά και είναι ντροπή που φέρει το νούμερο 4 και αποτελεί τη συνέχεια των κλασσικών 2D τίτλων.

Το Sonic CD είναι πολύ καλό, διαφορετικό από τα υπόλοιπα που στοχεύουν στην ταχύτητα. Εδώ παίζει ρόλο και η εξερεύνηση καθώς μπορείς να βρεις διαφορετικές διαδρομές και να ταξιδέψεις σε παρελθόν και μέλλον όπου αλλάζουν οι acts στις πίστες που παίζεις.

Το Sonic and Sega All-Stars Racing είναι στυλ Mario Kart, καλή η προσπάθεια αλλά το MK Wii ήταν καλύτερο που είχε βγει 2 χρόνια πιο πριν.

Το  Sonic and All-Stars Racing Trasformed είναι η συνέχεια του προηγούμενου τίτλου, είναι βελτιωμένο αλλά και πάλι όχι το καλύτερο του ανταγωνισμού. Εκτός από το δρόμο οι διαδρομές πάνε και στο νερό και στον αέρα.

Το Sonic Lost World ήταν αποκλειστικότητα του Wii U, το διαφήμιζαν ότι είναι επιτέλους το σωστό Sonic 3D game στα χνάρια του Super Mario Galaxy. Στην αρχή ξεκινάει καλά, όμως από τη μέση και μετά χάνει την μπάλα.

Το Sonic Generations είναι ίσως το καλύτερο Sonic game των τελευταίων ετών. Είναι 3D και έχει και 2D πίστες με τον κλασσικό Sonic.

To Sonic 4 Episode 2 δεν το έχω παίξει αλλά λένε ότι είναι αρκετά καλό, καμιά σχέση με το απογοητευτικό πρώτο μέρος.

Το Sonic Mania είναι ότι καλύτερο έχει βγει ποτέ, είναι love letter των παλιών του Mega Drive και αξίζει με τα χίλια.

Τέλος για το Sonic Forces δεν έχω ιδέα καθόλου.

Κατατοπιστικότατος! Σε ευχαριστώ φίλε μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fulgore είπε

Η λιστα αφορα γενικα τι νουμερα κανανε τα παιχνιδια ανεξαρτητως απο που αγοραστηκαν(πχ απο τριτους) ή μιλα μονο για πωλησεις κατευθειαν μεσω του steam?

Κατα τα αλλα για το Final Fantasy αναμενομενα πραγματα μιας και γενικα τα Jrpg δεν πουλανε στο pc.

Εκπληξη ειναι μονο το Rise of the tomb raider που δεν πουλησε τα αναμενομενα. Θετικη εκπληξη φυσικα το Monster Hunter.

Δεν το γνωρίζω με βεβαιότητα, αλλά η λίστα βγαίνει με βάση τζίρο, οπότε υποθέτω ότι αφορά μόνο πωλήσεις μέσω της πλατφόρμας και όχι από τρίτους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια δεν μπορώ να κανω αγορα απο το steam,μου βγάζει error συνεχεια.Τι φταίει?

edit: Οκ η αγορα προχωρησε

Επεξ/σία από JTRGamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο λόγο μου πετάει error ( An unexpected error has occurred. Your purchase has not been completed. Please contact Steam Support.) δοκιμάστε αργότερα όταν προσπαθώ να βάλω χρήματα με paysafe , έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, SPANK είπε

Για κάποιο λόγο μου πετάει error ( An unexpected error has occurred. Your purchase has not been completed. Please contact Steam Support.) δοκιμάστε αργότερα όταν προσπαθώ να βάλω χρήματα με paysafe , έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ?

To ίδιο error μου βγαζε και μένα πριν μερικες ώρες,αλλά με χρεωστική mastercard εθνικης τραπεζας ...μου πήρε 3 προσπάθειες να προχωρήσει η αγορά ενος παιχνιδιου

Μάλλον έχει πέσει ο μισός πλανήτης να αγοράσει απο το steam τώρα με τις γιορτινές εκπτώσεις και πέφτουν τα συστήματα

Επεξ/σία από JTRGamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά,

γίνεται ρε παιδιά να αποθηκεύσουμε παιχνίδι του steam στον σκληρό δίσκο

ούτως ώστε να μην το κατεβάζουμε κάθε φορά που θέλουμε να το παίξουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά,

γίνεται ρε παιδιά να αποθηκεύσουμε παιχνίδι του steam στον σκληρό δίσκο

ούτως ώστε να μην το κατεβάζουμε κάθε φορά που θέλουμε να το παίξουμε;

Καλή χρονιά με υγεία

Για να παίξεις ένα παιχνίδι το κατεβάζεις πρώτα στον δίσκο και μένει εκεί μέχρι να το κάνεις εσύ uninstall , τι ακριβώς ρωτάς ?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά,

γίνεται ρε παιδιά να αποθηκεύσουμε παιχνίδι του steam στον σκληρό δίσκο

ούτως ώστε να μην το κατεβάζουμε κάθε φορά που θέλουμε να το παίξουμε;

Μπορείς όταν το βαρεθείς αντι να το κάνεις unistall μέσα από το STEAM να μεταφέρεις όλο το φάκελο σε έναν άλλο σκληρό ή usb stick.

Μετά όταν αποφασίσεις να ξαναπαίξεις το μεταφέρεις πίσω εκεί που ήταν.

Πας στο library, δεξί κλικ στο greyed out παιχνίδι, install.

Θα δει τα αρχεία και δε θα το ξανακατεβάσει, ή αν υπάρχει update θα κατεβάσει μόνο το update και όχι όλο απ'την αρχή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, zvarthangalos είπε

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά,

γίνεται ρε παιδιά να αποθηκεύσουμε παιχνίδι του steam στον σκληρό δίσκο

ούτως ώστε να μην το κατεβάζουμε κάθε φορά που θέλουμε να το παίξουμε;

Υπάρχει και μέσω Steam επιλογή γι' αυτό. Πας πάνω αριστερά στο menu Steam - Backup and Restore Games...
Θα σε καθοδηγήσει για να διαλέξεις παιχνίδι και που να το αποθηκεύσεις. Όταν θα χρειαστεί να το επαναφέρεις, θα πας στο Restore.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...