Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, tommybertsen είπε

Κάποιο free game το οποίο πιθανότατα αφαιρέθηκε από το steam ή το διέγραψες (φαίνεται μόνο όταν το έχεις εγκατεστημένο).

Το πρώτο σενάριο το σκέφτηκα κι εγώ γιατι κατά τα άλλα δεν έκανα κάτι απεγκατάσταση. Απλά ψιλοκοιτάω αν βρώ τι ήταν κυρίως απο περιέργεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παρατήρησες ότι λείπει ένα, υποθέτω ότι δεν έχεις πολλά στη βιβλιοθήκη σου. Εάν είναι όντως έτσι και δεν βρεθεί τελικά κάτι αυτοματοποιημένο, θα μπορούσες να βγάλεις μια φωτό από τον λογαριασμό σου τις αγορές ή τις ενεργοποιήσεις παιχνιδιών και να τα συγκρίνεις ένα ένα με αυτά που έχει πλέον η βιβλιοθήκη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Bigi444444 είπε

Για να παρατήρησες ότι λείπει ένα, υποθέτω ότι δεν έχεις πολλά στη βιβλιοθήκη σου. Εάν είναι όντως έτσι και δεν βρεθεί τελικά κάτι αυτοματοποιημένο, θα μπορούσες να βγάλεις μια φωτό από τον λογαριασμό σου τις αγορές ή τις ενεργοποιήσεις παιχνιδιών και να τα συγκρίνεις ένα ένα με αυτά που έχει πλέον η βιβλιοθήκη σου.

Αυτο είναι το θέμα, οτι συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο, μειώθηκε κατά ενα απο τα 1492 παιχνίδια οπότε ψάχνω ψύλλο στ' άχυρα... Και το κατάλαβα περισσότερο επειδή πήγα πριν να ενεργοποιήσω τα παιχνίδια του Monthly HB και το παρατήρησα.

Όπως είπα δεν έγινε κάτι απλά περιέργεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο steam φαίνεται αυτό το νούμερο οπότε λογικό αν το είδε χθες, προχθές και ξαφνικά ήταν πιο κάτω απ ότι θυμάται δεν είναι τόσο δύσκολο να το παρατηρήσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Απο το μεσημέρι που έκανα τελευταία φορά login μέχρι τώρα που ξαναμπήκα παρατήρησα οτι η game library μου μειώθηκε κατά 1 παιχνίδι.

Δεν εχω κάποιο μήνυμα για revoke οπότε δεν παίζει καμία περίεργη φάση, αλλά δεν παύει να με τρώει η περιέργεια τι αφαιρέθηκε.

Έτυχε μήπως και σε κάποιον άλλο και ανακάλυψε τι λείπει? Με λίγο googlαρισμα δεν βρήκα κάτι...

 

Αν γινοταν revoke υποθετω θα σου εβγαζε καποιο μηνυμα. Αν αφαιρεθει καποιο απο το store, δεν εξαφανιζεται απο την βιβλιοθηκη

Αν εισαι σιγουρος οτι αφαιρεθηκε 1, στειλε μηνυμα στο support απο περιεργεια

Μηπως εγινε κατι με dlc καποιου παιχνιδιου, να αναβαθμιστηκε σε premium edition ή κατι παρομοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gavros10 είπε

Αν γινοταν revoke υποθετω θα σου εβγαζε καποιο μηνυμα. Αν αφαιρεθει καποιο απο το store, δεν εξαφανιζεται απο την βιβλιοθηκη

Αν εισαι σιγουρος οτι αφαιρεθηκε 1, στειλε μηνυμα στο support απο περιεργεια

Μηπως εγινε κατι με dlc καποιου παιχνιδιου, να αναβαθμιστηκε σε premium edition ή κατι παρομοιο;

Σίγουρος είμαι γιατί χτές το μεσημέρι έκανα activate το "I'm not a Monster" που ήταν σε giveaway στο Steam και τσέκαρα οτι πήγε 1491 -> 1492 αλλά το βράδυ που μπήκα να κάνω activate το Monthly ήταν ξανά 1491.

Επειδή την εχω πατήσει και με revoke σου έρχεται popup μήνυμα με το που ανοίγεις το steam και δεν φεύγει αν δεν τικάρεις το κουτάκι "I read the message κλπ". οπότε αυτο το αποκλείω.

Αυτό που σκέφτομαι είναι οτι κάποια παιχνίδια με το που τα κάνεις activate έχουν 2-3 entries στην library για beta και τέτοια και ίσως να αφαιρέθηκε κάτι τέτοιο ή αυτό που λες εσυ με τα dlc.

Θα το ψάξω λίγο ακόμα, αν κάποιος εντοπίσει κάτι ας ενημερώσει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/12/2018 στις 12:54 ΠΜ, bad_freddy είπε

Αυτο είναι το θέμα, οτι συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο, μειώθηκε κατά ενα απο τα 1492 παιχνίδια οπότε ψάχνω ψύλλο στ' άχυρα... Και το κατάλαβα περισσότερο επειδή πήγα πριν να ενεργοποιήσω τα παιχνίδια του Monthly HB και το παρατήρησα.

Όπως είπα δεν έγινε κάτι απλά περιέργεια.

Ω ρε φίλε, εντάξει!Εσύ το έχεις πάει σε άλλο επίπεδο!Έλεγα μήπως είχες 50-80 ξέρω 'γω. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/12/2018 στις 4:43 ΜΜ, Tobajara είπε

Μήπως ήταν κάποιο προσωρινό free to play?

Με τέτοιο backlog που εχω, τα F2P ούτε που τα κοιτάω χαχαχα

Πέρα απο αυτό αν έχεις παρατηρήσει εδω και καιρό έχει αλλάξει το σύστημα με τα πχ. free weekends που το παιχνίδι έμπαινε όντως στην library την Παρασκευή (ανεβάζοντας το game count) και την Δευτέρα έβγαινε. Πλέον εμφανίζεται αφού το βάλεις να κατεβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Έχω το steam στο desktop PC το οποίο βρίσκεται στο πατρικό μου χωρίς οθόνη. Εκεί έπαιζα κάποια steam Games και συγκεκριμένα με ενδιαφέρει το fallout 3. Τα saves του τα αποθηκευε online? Ρωτάω γιατί έχω παραγγείλει ένα λαπτοπ λόγω μετακόμισης. Και θέλω να περάσω το fallout 3 εκεί και να πάρω και τα saves μου. Θα είναι εύκολο να τα βρω; Η πρέπει να πάω στο πατρικό να τα πάρω με σκληρο δίσκο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sp3cial είπε

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Έχω το steam στο desktop PC το οποίο βρίσκεται στο πατρικό μου χωρίς οθόνη. Εκεί έπαιζα κάποια steam Games και συγκεκριμένα με ενδιαφέρει το fallout 3. Τα saves του τα αποθηκευε online? Ρωτάω γιατί έχω παραγγείλει ένα λαπτοπ λόγω μετακόμισης. Και θέλω να περάσω το fallout 3 εκεί και να πάρω και τα saves μου. Θα είναι εύκολο να τα βρω; Η πρέπει να πάω στο πατρικό να τα πάρω με σκληρο δίσκο; 

Σύμφωνα με την σελίδα του στο steam, δεν υποστηρίζει cloud.

Ότι εξτρά έχει ένα παιχνίδι (λχ κάρτες, υποστήριξη χειριστηρίου, achievements) τα γράφει δεξιά, πάνω από τις υποστηριζόμενες γλώσσες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Brandtobrand είπε

Σύμφωνα με την σελίδα του στο steam, δεν υποστηρίζει cloud.

Ότι εξτρά έχει ένα παιχνίδι (λχ κάρτες, υποστήριξη χειριστηρίου, achievements) τα γράφει δεξιά, πάνω από τις υποστηριζόμενες γλώσσες. 

Ουφ σε ευχαριστώ!! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sp3cial είπε

Ουφ σε ευχαριστώ!! :-)

Κανονικά θα έπρεπε να το πεις αυτό αν είχε cloud save, αν κατάλαβα σωστά. Τώρα θα πρέπει να πας εκεί να πάρεις τον σκληρό ή να μπεις με team viewer ας πούμε να πάρεις τα saves. Αν είχε cloud, μόλις έμπαινες στο account σου και έκανες install το game θα σου τραβούσε αυτόματα και τα saves.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...