Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Αυτό το πράγμα που μονίμως σέρνονται οι servers στις εκπτώσεις και δεν μπορείς να κάνεις βασικά πράγματα, πολύ με κουράζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, Snoob είπε

Αυτό το πράγμα που μονίμως σέρνονται οι servers στις εκπτώσεις και δεν μπορείς να κάνεις βασικά πράγματα, πολύ με κουράζει...

πλέων εχω σταματήσει για αυτό το λόγο να ανοίγω τις πρώτες ώρες το steam store.

Όντως κουράζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εντωμεταξύ, δεν θέλω καν να ασχοληθώ με τις εκπτώσεις, κάτι να στείλω σε ένα φίλο θέλω, άσχετο.

Απογοήτευση, τα ίδια χάλια κάθε φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

μπορώ να κάνω αγορά συνδιάζοντας το υπόλοιπο του steam wallet μαζί με κάρτα ή paypal;

Δηλαδή θέλω να αγοράσω ένα παιχνίδι που κοστίζει 15€.

Στο wallet έχω 10€. Θα μου ζητήσει να δώσω μια πηγή για τα υπόλοιπα 5€ ή θα μου την ακυρώσει; 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως γενικώς έχει βαρύνει πολύ η εφαρμογή του steam. Έχει καταντήσει κουραστική ακόμα και το queue για κάρτες μου σπάει τα νεύρα. Σίγουρα παίζουν ρόλο και τα sales, αλλά δεν μιλάω μόνο για τώρα, και πριν τις εκπτώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση σχετική με steam, γιατί μετά από format έβαλα windows 10 και το steam υποστηρίζει ds4 controller χωρίς inputmapper κλπ (που μου *** στο exclusive mode του στα 7άρια).

Μπορώ να βάλω stand alone games στο library για να παίζει ο controller χωρίς να χρειαστεί να βάλω κάτι επιπλέον; Πχ παιχνίδια από GoG;

Το big picture mode είναι πολύ βολικό τελικά, ειδικά αν μιλάμε για σαλόνι/τηλεόραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες τι ακριβως ειναι τα πετραδια στο steam? Εχω μαζεψει καμια 900 ρια και απο οτι καταλαβα ειναι πακετα ενισχυσης του παιχνιδιου το οποιο σημαινει;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/6/2018 στις 10:36 ΠΜ, BrocasHelm είπε

Ερώτηση σχετική με steam, γιατί μετά από format έβαλα windows 10 και το steam υποστηρίζει ds4 controller χωρίς inputmapper κλπ (που μου *** στο exclusive mode του στα 7άρια).

Μπορώ να βάλω stand alone games στο library για να παίζει ο controller χωρίς να χρειαστεί να βάλω κάτι επιπλέον; Πχ παιχνίδια από GoG;

Το big picture mode είναι πολύ βολικό τελικά, ειδικά αν μιλάμε για σαλόνι/τηλεόραση.

Αν ένα παιχνίδι έχει υποστήριξη για steam controller θα έχει και για ds4.

Αν ένα παιχνίδι έχει υποστήριξη για direct input θα έχει και για ds4. // θα χρειαστεί και πάλι remapping όμως

Αν ένα παιχνίδι έχει υποστήριξη για xinput βάζεις το ds4windows και τελειώνει η ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια εχω ενα περιεργο θεμα παω να αγορασω το portal 2 και μου λεει πως το εχω αλλα στο libary δεν μου το δειχνει.(αυτο συμβαινει και σε 2-3 παιχνιδια )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είναι hidden?

https://www.pcworld.com/article/2466082/how-to-hide-games-in-your-steam-library.html

(κάτω κάτω στο άρθρο λέει πως να δεις τα hidden)

7 λεπτά πριν, Mr.kostas είπε

Καλησπερα παιδια εχω ενα περιεργο θεμα παω να αγορασω το portal 2 και μου λεει πως το εχω αλλα στο libary δεν μου το δειχνει.(αυτο συμβαινει και σε 2-3 παιχνιδια )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, saxos55 είπε

Μήπως είναι hidden?

https://www.pcworld.com/article/2466082/how-to-hide-games-in-your-steam-library.html

(κάτω κάτω στο άρθρο λέει πως να δεις τα hidden)

Οχι δεν εχω κανενα hidden game

Capturppppppppppppppppppppppppe.PNG.f83c4e42678266b568cf2bfd67b7a633.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτή τη σελίδα σου δείχνει πότε ενεργοποιήθηκε; https://store.steampowered.com/account/licenses/

Δοκίμασε και από εδώ να το κάνεις εγκατάσταση: https://store.steampowered.com/app/620/Portal_2/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ερώτηση ψυχαναγκαστικού..

Υπάρχει τρόπος όταν κάνεις δεξί κλικ στο εικονίδιο του steam για να τρέξεις ένα game να μη βλέπεις όλα τα games που χεις κάνει purchase, ακόμα και αυτά που δεν έχει καν installed στο pc πια?

Ακόμα και στο library υπάρχει τρόπος να μη βλέπεις κάποια παλιά games που δεν παίζεις πια και δεν τα χεις καν στο pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...