Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Γεια χαρά!!!

Λοιπόν,για πρώτη φορά αγόρασα παιχνίδι μέσω του Steam.Συγκεκριμένα αγόρασα το Dawn of War II (όλο το πακετο μιας και το είχε προσφορά!!).Τώρα κατεβάζω το Retribution..

Η ερώτηση μου είναι η εξής:

Μόλις τελείωσε το κατέβασμα του Dawn of war 2 (το σκέτο) μου ήρθε ένα μήνυμα με το cd key το οποίο υποτίθεται πρέπει να χρησιμοποιήσω όταν κάνω install το παιχνίδι.

Έλα όμως που με το που κατέβηκε και πάτησα play αυτό ξεκίνησε κανονικά και δεν μου ζήτησε το key. Έκανα κάτι λάθος;--Δεν ξέρω που να το βάλω--

 

ή το κλειδί είναι για περίπτωση που το ξαναεγκαταστήσω στο μέλλον;

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξεκίνησε να παίζει μάλλον δεν το χρειάζεται.

Οταν λες μήνυμα εννοείς email ή δεξιά κάτω σου έβγαλε το steam pop up με το κλειδί;

Αυτό, το δεύτερο, μου το έκανε και το Witcher το πρώτο, αλλά ποτέ δε μου είχε ζητήσει κλειδί, ούτε σε επανεγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξεκίνησε να παίζει μάλλον δεν το χρειάζεται.

Οταν λες μήνυμα εννοείς email ή δεξιά κάτω σου έβγαλε το steam pop up με το κλειδί;

Αυτό, το δεύτερο, μου το έκανε και το Witcher το πρώτο, αλλά ποτέ δε μου είχε ζητήσει κλειδί, ούτε σε επανεγκατάσταση.

 

βασικα στο steam μου εμφανίστηκε ξαφνικά ένα πλαίσιο με το κλειδί!

Το οποιο εμφανίζεται επίσης κατα την διάρκεια του παιχνιδιού..

 

Δηλαδή το key θα το έχω για φιγούρα;;

 

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά το εμφανίζει μια φορά όταν πρωτοαρχίζεις το game και μετά δεν σου χρειάζετε σε τπτ άλλο γιατί το game θα το έχεις για πάντα στην βιβλιοθήκη του steam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

1-2 φορές χρειάστηκε να το χρησιμοποιήσω σε παιχνίδια της Rockstar (στο social cafe ή όπως το λένε, για ενεργοποίηση DLC).

 

Έτσι κι αλλιώς η ειδοποίηση που σου βγάζει το κλειδί αναφέρει ότι είναι "για περίπτωση που θα σου χρειαστεί". Just in case που λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μερικά παιχνίδια (δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει για τα DoW) που το key χρειάζεται στο multiplayer - ζητάει συνήθως δημιουργία account/profile στη σελίδα του developer ή "activation" του multiplayer την πρώτη φορά που δοκιμάζεις να παίξεις.

 

Μπορείς πάντως να δεις ανα πάσα στιγμή (αν χρειαστεί) το key απο το game library απο τα links που έχει δεξιά όταν είναι επιλεγμένο το παιχνίδι ή κάνοντας right-click στη λίστα και επιλέγοντας "View CD Key".

 

post-143955-0-84988800-1354022464_thumb.png

 

post-143955-0-61002100-1354022456_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...